جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

راهنمای خرید بلیط ارزان هواپیما

خرید ارزان ترین بلیط هواپیما به ویژه برای آنها که به خاطر کار یا تفریح زیاد به سفرهای داخلی و خارجی می روند، اهمیت زیادی دارد. اما مسافران پر رفت و آمد بهتر می دانند که برای رزرو بلیط ارزان هم باید راهکارهایی را به کار ببندند. این راهکارها چندان هم سخت نیستند، تنها باید حواس خود را جمع کنید و نکات ریز و ظریفی را رعایت کنید که ممکن است به چشم دیگران نیاید. برای مثال نکاتی که قاصدک 24 متعلق به شرکت فرش تا عرش کارمانیا برای شما فهرست کرده، می توانند به کار شما بیایند

 

بلیط چارتر شانس خرید بلیط ارزان هواپیما

حتما می دانید که بلیط های چارتر و به ویژه لحظه آخری بهترین راه برای خرید بلیط ارزان هستند. اما به معنای ان نیست که یک راست سراغ بلیط های چارتر بروید. بهترین کار این است که هم بلیط های سیستمی را جستجو کنید و هم بلیط های چارتری را. چون همیشه بلیط های چارتری ارزان از آب در نمی آیند. بهترین کار این است که حواس خود را معطوف به بلیط چارتر و بلیط سیستمی بکنید.

جستجوی بلیط هواپیما هم به صورت تک تک و هم فردی

خیلی ها سفر گروهی با خانواده یا دوستان را ترجیح می دهند. اگر شما هم جزو این گروه هستید و می خواهید به اتفاق خانواده یا دوستان تان بلیط هواپیما خریداری کنید، بهترین راه این است که قیمت بلیط هواپیما خود را هم به صورت فردی و هم گروهی جستجو کنید. شاید عاقلانه این باشد که به خاطر ارزان ترین بلیط، با شرکت های هوایی مختلف سفر کنید.

در روزهای میانی هفته به دنبال پروازها بگردید

همانطور که می دانید قیمت بلیط هواپیما در روزهای پایانی هفته افزایش پیدا می کند. از این رو توصیه ما به شما این است که تا حد امکان سعی کنید در اواسط هفته مسافرت کنید. به عبارت دیگر رزرو بلیط هواپیما در روزهای کمتر شلوغ کاری است که بسیاری از مسافران حرفه ای هواپیما انجام می دهند.
اما اگر سفر در تعطیلات اجتناب ناپذیر باشد، چه چاره ای می توان اندیشید؟ در این صورت اگر می خواهید با یک تیر دو نشان بزنید و هم ارزان ترین بلیط هواپیما را رزرو کنید و هم از سفر خود لذت ببرید تاریخ رفت و برگشت خود را یک روز جابجا کنید. مثلا بهتر است بلیط هواپیما برگشت خود را در ایام نوروز در تاریخ 14 یا 15 فروردین رزرو کنید. به این ترتیب می توانید سفر خود را با خرید ارزان ترین بلیط آغاز کنید.

پروازهای توقف دار را فراموش نکنید

بهتر است بدانید که پروازهای توقف دار از پروازهای بدون توقف ارزان تر هستند و با خرید آنها بیشتر امکان دارد که بتوانید ارزان ترین بلیط را رزرو کنید. در این صورت حتی سعی کنید از پروازهای توقف دار طولانی استفاده کنید. هم خرید ارزان ترین بلیط را با موفقیت انجام داده اید و هم توانسته اید در کشوری دیگر گشت و گذار داشته باشید.

همیشه هم ایرلاین های بزرگ به کار شما نمی آیند

اگر هدف شما معطوف به خرید بلیط ارزان هواپیما است به طور موقت از نام ایرلاین های بزرگ چشم پوشی کنید. در این مواقع می توانید پرواز مورد نظر خود را با قیمت پایین تر در یک شرکت بی اسم و رسم تر رزرو کنید.

از جستجوی پروازهای رفت ایرلاین های متفاوت غافل نشوید

بهتر است این نکته را بدانید که در بسیاری از شرکت های هوایی، قیمت بلیط دو طرفه پایین تر از بلیط یک طرفه است. وقتی برای خرید بلیط هواپیما خود وارد سایتی می شوید، پروازهای رفت و برگشت را به طور جداگانه جستجو کنید. در این صورت امکان پیدا کردن ارزان ترین بلیط بیشتر بوده و می توانید هر بلیطی را که قیمت پایین تری دارد، رزرو کنید.

اولین نفری باش که به این مقاله امتیاز میدی 🙂
اشتراک
اطلاع از
guest
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین آرا
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
2
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!