جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

check-why-google-does-not-like-your-site

بررسی دلایلی که گوگل سایت شما را دوست ندارد

دلایلی که گوگل سایت شما را دوست ندارد

این که گوگل برخی از سایت ها را دوست ندارد کاملا طبیعی است و دارای دلایل بسیاری است که در این مقاله به شرح تعدادی از آنها می پردازیم:
موتور جستجو سایت را ایندکس نکرده است. خب طبیعی است اگر شما کمتر از یک هفته است که سایتی را راه اندازی کرده اید باید به گوگل زمان بیشتری را بدهید و صبر کنید تا گوگل آن را ایندکس کند برای انجام آن کافی است یک لینک از سایت خود را در یک سایت ایندکس شده قرار دهید تا گوگل سایت شما را نیز ایندکس کند یا میتوانید برای سرعت بخشیدن به این کار از طریق معرفی به گوگل و یا انتشار مقالات خود به سبک ریپورتاژ آگهی که باعث دریافت لینک و اهمیت دادن به وب سایت می شود انجام دهید.
برای آنکه بفهمید سایت شما در گوگل ثبت شده است یا خیر آدرس سایت خود را در گوگل سرچ کنید اگر در نتایج سایت خود را دیدید پس مطمئن می شوید که در گوگل ثبت شده است و اگر هم وب سایت شما در نتایج به نمایش در نیامد آن را از طریق کنسول سرچ

حال به بررسی دلایل عدم ایندکس مطالب در گوگل می پردازیم از جمله این موارد را میتواند به صورت زیر عنوان کرد  :

گوگل به ثبت برسانید .برای این کار میتوانید مقاله ” معرفی و ثبت سایت در گوگل , یاهو و بینگ ” را مطالعه کنید.

این سایت برای crawler گوگل بهینه نیست. این امکان وجود دارد که crawler گوگل نتواند مانند یک بازدید کننده معمولی محتوای  سایت شما،متاتگ ها و… را مشاهده کند این مورد در سایت های فلش و سایت هایی که از جاوا اسکریپت به طور مناسب بهره نمی گیرند بسیار دیده می شود.
عدم کیفیت کافی محتوای سایت، کیفیت در سایت امر مهمی است همچنین کیفیت مطالبی که در سایت گذاشته می شود کلید واژه ها نباید مرتبا در محتوا و صفحه اصلی سایت تکرار شوند بلکه باید به اندازه و به شکل درست و مناسب در متون و محتوای مختلف سایت گنجانده شوند.
فلش بسیار،بسیاری برای زیباسازی سایت از فلش استفاده می کنند درست است که فلش موجب زیبایی سایت ها می شود ولی برای سایت بسیار مضر می باشد.
رقابتی بودن بازار کلمات کلیدی، اگر شما از کلمه کلیدی هایی در سایت خود استفاده می کنید که که بازار رقابتی داغی دارد باید بدانید کار شما بسیار سخت خواهد بود و به راحتی به نتایج اول گوگل نخواهید رسید و باید از تکنیک ها و راه حل های دیگر کمک بگیرید به طور مثال از کلمات کلیدی استفاده کنید که بیشتر مورد توجه سرچ کنندگان و کاربران است تا رقبای سایت شما.

چگونه جز نتایج اول گوگل باشیم

این مورد شاید برای سایت هایی که به تازگی ایجاد شده باشند بسیار سخت و نشدنی به نظر بیاید ولی شما نباید از هدف خود که نتیجه ابتدایی گوگل است دست بکشید و از رسیدن به آن ناامید شوید پس برای رسیدن به آن باید رقبای خود را پشت سر بگذارید.
یکی از مواردی که در ورود کاربران به سایت شما موثر است توضیحات صفحه و نحوه نمایش آن در نتایج جستجو است توجه داشته باشید شما با یک توضیح خوب و مناسب سایت خود می توانید با همین روش کاربران را به سمت سایت خود کشانده و آنها را جذب نمایید اگر سایت شما موفق شود که به صفحه اول برسد اینکه لینک دوم باشد یا سوم اهمیت چندانی ندارد چرا که شاید بازدیدکنندگان شما حتی از سایت لینک دومی نیز بیشتر باشد اگر مایلید بدانید که گوگل سایت و صفحه شما را در نتایج به چه شکلی نشان می دهد سئو سایت شما چگونه است می توانید از یک شبیه ساز خود گوگل استفاده کنید.

دلایلی که گوگل سایت شما را دوست ندارد؟؟؟

تا چه اندازه سایت شما دارای محتوای خوب و مناسبی است برای فهمیدن این موضوع نباید تنها به حرف و نظر اطرافیان و دوستان خود بسنده کنید بلکه باید ببینید محتوای سایت چند درصد در جذب بازدیدکنندگان موفق بوده است و همیشه این سوال را از خود بپرسید که چرا از بین هزاران نفری که منتظر محتوای خوب و مناسب هستند سایت شما از آنها سهمی ندارد؟ پس هیچ گاه قبول نکنید که شما بهترین محتوا را دارید
مواردی که سئو وردپرس شما را بهم می ریزد و موجب فرار موتورهای جستجو می شود در زیر گفته شده است نسبت به آنها بی توجه نباشید.
1_ مهم ترین مورد در بهینه سازی سایت این است که بدانیم کاربران ما به چه کلمات کلیدی می توانند به محتوای ما برسند آنها را بشناسیم خودمان را به جای بازدیدکنندگان قرار دهیم و فکر کنیم چه کلمات و جملات کلیدی ما را به محتوای سایت شما می رساند توجه داشته باشید اگر از جمله استفاده می کنید حتما کلمات کلیدی را نیز در آن بگنجانید.
2_ شما نميدانيد چگونه کلمات کلیدی مناسب محتوای خود را بیابید، گوگل یک سرویس رایگان برای پیدا کردن کلمات کلیدی و مرتبط دارد و به شما کمک می کند تا کلمات کلیدی مناسب محتوای خود را انتخاب کنید و مطمین باشید این سایت دستیار بسیار خوبی است برای سایت شما که به براحتی کلید واژه های سایت خود را برگزينید.
3_ شاید به این فکر کنید که بعد از یافتن کلمات کلیدی حالا نوبت آن است که تعدادی زیادی از آن را در محتوا بگنجانید ولی دقت داشته باشید این تعداد محدود است و در حد 6_7 عدد می باشد پس محتوای خود را سرشار از یک کلید واژه نکنید.
4_ از تگ های ارزش گذاری مانند h1,h2و…. استفاده کنید و ارزش جملات و کلمات کلیدی خود را با این تگ ها ارزش گذاری کنید ولی در استفاده از این تگ ها افراط و زیاده روی نکنید و به تعداد آنها نیز توجه داشته باشید مثلا تگ h1 باید در متن یک عدد باشد. کلمات کلیدی را در تگ های مختلف درصفحه اصلی به کار ببرید و در صفحات فرعی مثل مطالب، تیتر و از تگ های دیگر بهره بگیرید و در صفحه اصلی لینک پست ها را h2 قرار دهید.
5_ حتما شما برای جذب کاربران خود از تصاویر در محتوای خود استفاده می کنید این بسیار خوب و تاثیر گذار است ولی به این مورد دقت داشته باشید که گوگل نمی تواند عکس های شما را ببیند و تنها توضیحات عکس را میخواند و اگر عکس شما دارای توضیحات نباشد از نظر گوگل این عکس هیچ ارتباطی با متن ندارد پس برای تمام تصاویر خود توضیحات در نظر بگیرید و حتما توضیحات شما در بر دارنده کلمات کلیدی نیز باشد.
6_ به مطالب و کلمات کلیدی خود لینک دهید چرا که ارسال بازدید کننده ها از یک پست به پست دیگر و قدیمی سودها و مزیت های بسیاری دارد با انجام این کار شما به گوگل می گویید که مطالب شما دارای ارزش بالایی هستند و من برای کاربران خود آنها را لینک کرده ام.
7_ یکی از مشکلاتی که ممکن است شما مرتکب آن شوید این است که از پیوند های یکتا به درستی استفاده نکنید و کلمات کلیدی شما در آن استفاده نشده باشد و همین ممکن است شانس شما را برای حضور در صفحه اول گوگل را از سایت شما بگیرید پس در انتخاب پیوندهای یکتا برای سایت خود حساس باشید و با دقت آنها را انتخاب کنید.
8_ یکی از مهم ترین عوامل در موفقیت سایت شما استفاده از شبکه اجتماعی است پس مطالب خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و از شبکه های مجازی به وفور استفاده نمایید و از این طریق سایت خود را به دیگران معرفی کنید.
9_ مطالب شما کپی هستند؟ دقت داشته باشید کپی بودن محتوای سایت موجب کاهش رتبه ی آنها می شود پس سعی کنید محتوا را خود تولید کنید و در سایت قرار دهید و در محتوای خود تا جایی که لازم است مخاطب را به هدف خود برسانید و آن را به دنبال خود بکشانید و از کپی کردن به شدت خودداری نمایید و از آنجایی که محتوا پادشاه است در سئو . حتما حتما مطالبتان رو خودتان تهیه کنید و اختصاصی کار کنید شاید در ابتدای فعالیتتان رتبه خوبی نداشته باشید ولی مطمئن باشید در صورت انجام موارد بالا و تولید محتوای با کیفیت اختصاصی در زمانی نزدیک به نتایج خوبی دست پیدا خواهید کرد.

با تشکر از همراهی شما – شادباشید.

 

منبع: آپ تم مرجع:آموزش وردپرس | قالب وردپرس شرکتی

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!