ارر ۴۰۴ چیست؟رفع خطای ۴۰۴ not found

نحوه ی رفع خطا 404

۴۰۴ not found یعنی چی؟ ، رفع خطای ۴۰۴ ، ۴۰۴ error جواب این سوالات را در سایت آپ تم دریافت خواهید کرد و آموزش نحوه رفع این نوع خطا و ارر های ۴۰۴ را هم ما برای شما ارائه تا به راحتی قادر باشید این خطاها را رفع کنید.تا پایان اموزش با ما همراه باشید و کارهای گفته شده را به دقت انجام دهید.

ارر و خطای ۴۰۴ چیست؟

این نوع ارر ها هنگامی رخ می دهد که کاربران از طریق موتور های جستجو مانند گوگل ، یاهو ، بینگ و … و یا به صورت مستقیم قصد ورود به صفحه ای هستند اما چنین صفحاتی در سایت شما وجود ندارد.این وجود نداشتن ها ممکن است به دلایلی چون حذف صفحه از سوی شما و یا آدرس آن تغییر کده است می باشد در برخی از موارد کابران وارد یک صفحه ای در سایت شما می شوند که این صفحه اصلا از سوی شما ایجاد نشده و کاربر در وارد کردن کاراکتر ها اشتباه کرده در این صوت هم امکان مواجه شدن با صفحه خطای ۴۰۴ وجود دارد اما این یک مورد از سوی گوگل خطا در نظر گفته نخواهد شد و هیچ آسیبی به سایت شما نخواهد رساند این یک مورد را در نظر داشته باشید.ما در این مطلب قصد دایم نحوه ی رفع خطا ۴۰۴ را به شما کاربران گرامی آموزش دهیم تا در صورت مواجه شدن با چنین مواردی به راحتی رفع کنید.

قبل از هر چیزی باید عرض کنم پیشگیری بهتر از درمان است باید چه کار کنیم تا با چنین خطاهای ۴۰۴ روبرو نشویم؟

  • در طول فعالیت به هیج وجه مطلبی را از سایت حذف نکنید حتی کاملا غیر ربط با زمینه کاری شماست.
  • به هیچ وجه آدرس مطالب ( url ) نوشته و … سایتتون رو تغییر ندید.
  • به هیچ وجه ساختار پیوند یکتای سایت خود را تغییر ندید این کار باید ابتدا هنگام اه اندازی سایت به سلیقه خود انتخاب تا اخر با آن پیش بروید.

این موارد را همیشه دقت کنید زیرا از سوی گوگل مطالب ایندکس می شوند در صورت حذف و تغییر آدرسها با شکست مواجه خواهند شد.هر چند از سوی گوگل دوباره بعد از یک مدت تصحیح و درست خواهد شد اما تا آ زمان رتبه سایت ، بازدید کننده و … سایت بسیار افت خواهد کرد.

رفع خطای ۴۰۴ وردپرس

هنگامی که شما با چنین خطاهای وردپرس و سایت خود روبرو شدید اولین کاری که باید کرد از مسیر پیشخوان وردپرس » تنظیمات » پیوند های یکتا را یک بار باز و دوباره ذخیره کنید این کار در مواقعی که سایت انتقال داده می شود ضروری است.بعد از این کار وارد سایت و صفحات شوید تا نتیجه را ببینید آیا درست شده یا خیر

توجه : کابران گرامی اگر شما هم از پست تایپ های سفارشی در سایت و وردپرس خود استفاده می کنید custom post types  در چنین مواقعی بعد از ایجاد چنین پسته هایی باید یک با پیوند یکتا را ذخیره سازی نمایید تا با مشکل مواجه نشوید.شما با ذخیره پیوند های یکتا به صورت اتوماتیک این قطعه کد در فایل .htaccess اضافه خواهد شد که نباید پاک شود.


# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

اما خطاهای ۴۰۴ و تاثیر آن روی سئو

خب بطبع بهبود وضعیت هر سایتی برای موتور های جستجو گر مانند گوگل و … بسیار هائز اهمیت است و موتورهای جستجو دوست ندارند کاربران بعد از کلیک روی مطلبی که در نتایج انهه است با خطا روبرو شود پس در نظر داشته باشید اگر چنین خطا ها و ارر ها در سایت بیشتر باشد با جریمه های سنگین مواجه خواهید شد و رتبه ، سئو سایت کاهش پیدا خواهد کرد.

 

 

منبع: آپتم  مرجع: آموزش وردپرس

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (امتیاز اول را شما ثبت کنید.) | به راستی!! در صفحه اینستاگرام آپ تم عضو شوید، ( آموزش وردپرس ، تخفیفات و بروز رسانی ها )
Loading...
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *