جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

بررسی دلایل استفاده از وردپرس در تجارت الکترونیک

بررسی دلایل استفاده از وردپرس در تجارت الکترونیک

سيستم مديريت محتواي وردپرس از سال 2003 به يک سيستم محتوايي تبديل شد و هر روز محتواهاي بسياري در آن توسط افراد توليد مي شد امروزه در هر ثانيه حدود 74 ميليون سايت با وردپرس محتوا و متون سايت خود را ايجاد و يا بروز رساني مي کنند. اين سيستم مديريت محتوا در زمينه تجارت بسيار کاربري بود و هست چرا که وردپرس داراي قابليت هاي و ابزارهاي قدرتمند در حوزه ي تجارت الکترونيک و ايجاد سايت هاي تجاري و فروشگاهي مي باشد.
شايد قبول کردن چنين موردي توسط وردپرس براي،شما که کار خود را به تازگي آغاز کرده ايد و با اين سيستم آشنايي کامل نداريد کمي تعجب بر انگيز باشد پس ما در اين مقاله 25 مورد که قدرت وردپرس را در اين زمينه به رخ مي کشد را براي شما بيان مي کنيم. تا انتها با ما باشيد.

1_ رايگان است

وردپرس يک سيستم مديريت محتواي کاملا رايگان مي باشد و به طور رايگان در دسترس همگان است و همين مورد در ايجاد و ساخت سايت هاي تجاري بسيار به نفع و سودمند است چرا که هيچ نيازي به شارژ ماهانه و يا سالانه و صرف هزينه وجود ندارد به طور رايگان اين سيستم مديريت نصب و راه اندازي مي شود موضوع مهم ديگري که در وردپرس وجود دارد اين است که کاملا منبع باز يا open source است و شما قادر هستيد که تمام کدهاي آن را تغيير داده و بهبود ببخشيد.

2_ قابليت و قدرت در راه اندازي

اين سيستم مديريت محتوا بسيار سريع و راحت راه اندازي مي شود و شما به زمان زيادي براي راه اندازي و تعمير و يا ايجاد موارد بيشتر نياز نداريد و بسياري از قابليت ها و ابزارها به راحتي و با چند کليک ساده به طور خودکار نصب مي شوند.

3_ انعطاف پذيري

اين ويژگي در صدر ويژگي هاي وردپرس قرار دارد اين سيستم براي تمام سايت هاي تجاري و شخصي مي تواند هر کاري را انجام دهد يعني هر چيزي که شما در سايت احتياج داشته باشيد با کمک کد ها و يا افزونه ها قابل افزودن است.

4_ موتور جستجو بسيار قوي

موتور هاي جستجو بسيار مهم ضروري هستند به همين خاطر کساني اين امر را مي دانند وردپرس را انتخاب مي کنند چرا که داراي موتور جستجوگر قوي و قدرتمندي است و در آن مي توان تمام جستجو ها را انجام داد.

5_ امنيت مناسب و مطلوب

اين سيستم داراي امنيت مطلوبي است البته اين بدان معني نيست که تا حالا مشکلي نداشته است ولي تقريبا تمام آيتم هاي ايمني را دارا مي باشد چرا که افزونه های وردپرس ، قالب و خود وردپرس به طور مرتب بروزرساني مي شوند.

6_ قابليت تنظيم

وردپرس داراي قالب وردپرس و افزونه هاي بسياري است که با زدن يک دکمه قابل تنظيم مي باشند و شما با تنظيم آنها به چيزي که مي خواهيد دسترسي خواهيد داشت.

7_ استفاده آسان

اين گزينه از مزاياي ديگر وردپرس است اين سيستم کاربر پسند و يادگيري آن ساده و راحت و با صرف زمان اندک قابل انجام است.

8_ پشتيباني منحصر به فرد و قوي

اي سيستم داراي پشتيباني بي سابقه اي است شما زماني که با مشکلاتي مواجه مي شويد مي توانيد آن را در فروم اصلي وردپرس مطرح کرده و پاسخ را دريافت کنيد.

9_ ميزباني چند رسانه اي

در اين سيستم دست شما براي بارگذاري رسانه چندگانه کاملا باز است و شما مي توانيد در نوشته و برگه ها تصاوير،ويدئو،صوت و… را اضافه کنيد حتي فايل هاي خود را ويرايش کرده و مجددا بروز رساني کنيد.

10_ سازگاري با موبايل

اين سيستم سازگاري ويژه با دستگاه هاي هوشمند مانند موبايل و تبلت دارد و کاملا ريسپانسئو و واکنشگرا است و شما به راحتي مي توانيد از آن در موبايل و تبلت نيز استفاده کنيد.

11_ ادغام

وردپرس سيستم ادغامي و قدرتمند است و همين مورد در عملکرد شما براي ايجاد سايت تجاري بسيار موثر بود و موجب بهبودي آن خواهد شد از جمله امکانات اين بخش مي توان به ارسال و دريافت ايميل ها و استفاده از خبرنامه، سيستم پرداخت و اتصال به درگاه و… اشاره کرد.

12_ مديريت آسان

وردپرس همانطور که در گزينه هاي بالا گفتيم مجهز به بخش هاي بروزرساني و امنيت است و شما بايد توجه داشته باشيد که به طور مرتب بروزرساني هاي سايت خود را انجام دهيد با اين کار هم مديريت سايت و هم ايمني سايت تقويت خواهد شد.

13_ قدرتمند تر از وبلاگ

وردپرس براي ايجاد وبلاگ داراي شهرت بسياري است اما همه ما مي دانيم که براي ساخت و طراحي سايت ها نيز بسيار قدرتمند عمل کرده است چرا که داراي ساختار ويژه، برگه ها و نوشته ها مي باشد.

14_ ايجاد و برقراري يک جامعه

شما مي توانيد اطلاعات سايت خود را به اشتراک بگذاريد و در آن با کاربران خود ارتباط برقرار کنيد اين امکان از طريق ارسال ديدگاه در وردپرس امکان پذير است همچنين افزونه هاي زيادي براي انجام اين کار در دسترس است.

15_ صرفه جويي در هزينه

وردپرس يک سيستم رايگان و منبع باز است و بسيار ساده و آسان پس شما براي طراحي و راه اندازي سايت به طراح و برنامه نويس که براي شما هزينه بردار هستند نيازي نداريد و تنها کافي کمي آموزش ديده و اطلاعات کسب کنيد و در هزينه هاي خود صرفه جويي کنيد.

16_ راه حل تجارت الکترونيک

شما اگر از وردپرسي راه اندازي تجارت الکترونيک خود استفاده کنيد بسيار هوشمندانه و عاقلانه عمل کرده ايد چرا که اين سيستم داراي ابزارهاي بسياري در جهت راه اندازي چنين سايتي و سيستم ديجيتال است اين موارد عبارتند از: ايجاد فروشگاه، خريد و فروش آنلاين، پرداخت و…

17_عدم محدوديت به ميزبان خاص

زماني که شما از وردپرس استفاده مي کنيد اگر در يک وقت خاص تصميم بگيريد سيستم هاستينگ خود را تغيير دهيد اين کار شدني و بدون هيچ مشکلي قابل انجام است.

18 _ به روز نگه داشتن سايت

شما به طور مرتب نياز به بروزرساني قالب سايت خود داريد فقط بايد در انتخاب قالب دقت داشته باشيد چرا که در هنگام بروزرساني با مشکل مواجه نشود پس نکته مهم رايگان يا غير رايگان بود قالب نيست بلکه آگاهي و علم نسبت به قالب اهميت دارد.

19_ قابليت استفاده از سرويس هاي عضويت

در وردپرس امکان عضوگيري وجود دارد سيستم عضويت در وردپرس شرايطي را ايجاد مي کند تا بتوانيد گروهي از کاربران را در کنار هم جمع کنيد.

20_ جداول نوشته

وردپرس داراي امکاني است که در آن تمام نوشته هاي شما به صورت جداول پايگاه داده اي نشان داده ميشود و به صورت روزانه يا ماهانه از آن بک آپ تهيه مي شود و در صورت بروز هر مشکلي امکان بازگرداندن محتوا وجود دارد.

21_ امکان استفاده از چند کاربره

شما مي توانيد از چندين کاربر در بخش هاي مختلف سايت خود استفاده کنيد. وردپرس داراي کاربري هاي متعدد از جمله مدير، ويرايشگر، نويسنده و مشترک مي باشد که هر کدام در نقش خود وظايف خاص خود را دارند.

22_ افزودن نظرات

در وردپرس يک ويژگي مهم همين گزينه است فرض کنيد شما يک فروشگاه داريد مشتريان شما بعد از خريد امکان ثبت نظرات خود را در جهت رضايت و يا عدم رضايت از محصول را دارند و در صورت بروز مشکل شما از آن مطلع و مي توانيد آن را رفع نماييد.

23_ انتشار ساده محتوا

شما مي توانيد محتوا و مقالات خود را ايجاد کرده و در زمان اندک و تنها با يک کليک مي توانيد آن را منتشر کنيد جالب بدانيد در صورت داشتن اپليکيشن وردپرس مي توانيد اين کار را از طريق گوشي همراه خود انجام دهيد.

24_ بستر جهاني

قابليت هاي و امکانات وردپرس آن را به يک بستر جهاني تبديل کرده است داشبورد هاي وردپرس و دستورالعمل ها همچنين تمام امکانات آن به يک صورت مي باشد و شما در هر جاي دنيا به متخصص نيازي ندارد و خود به راحتي مي توانيد از پس آن برآييد.

25_ بهبود روز به روز وردپرس

وردپرس با داشتن توسعه دهندگان خبره روز به روز در حال پيشرفت و توسعه است و به محض هر گونه تغيير در دسترس کاربران مي باشد شما از طريق پيشخوان وردپرس خود به راحتي به قسمت بروزرساني هاي سيستم دسترسي داريد.

سخن پاياني

با بيان گزينه هاي بالا مي توان به راحتي درک کرد که سيستم مديريت محتواي وردپرس بستر خوب و مناسب براي راه اندازي تجارت الکترونيک مي باشد و تنها به کمي سليقه، دقت و آگاهي نيازمند است.

با تشکر از همراهی شما – شادباشید.

 

منبع: آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس | قالب وردپرس موزیک

اولین نفری باش که به این مقاله امتیاز میدی 🙂
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!