در بستر موبایل چگونه تجارت الکترونیک موفق داشته باشیم ؟

در بستر موبایل چگونه تجارت الکترونیک موفق داشته باشیم ؟

سلام  و عرض ادب خدمت دوستان و کاربران عزیز ، امروزه همه ما با گوشی های هوشمند سر و کار داریم حتی بیشتر از اینکه با کامپیوتر و لپ تاپ خود کار کنیم سعی داریم نیاز های خود را تا حدالامکان از طریق موبایل رفع نماییم . چرا که بیشتر وقت خود را با آن سپری می کنند و استفاده از آن در هر شرایط و محیطی امکان پذیر و برای آنها آسانتر می باشد پس به جرأت میتوان گفت کاربران موبایل بیشتر از کاربران سایر دستگاه های الکترونیکی است .
تجارت الکترونیک دارای جایگاه بخصوص در میان مشاغل است که امروزه بسیاری از کسب و کارها نمونه تجارت الکترونیک و کسب و کار آنلاین خود را نیز راه اندازی کرده اند ولی چیزی که در این میان مهم می باشد ، واکنشگرا بودن وب سایت هاست چرا که تجارت الکترونیک بر بستر موبایل سر و صدای زیادی کرده و همین مورد باعث شده است که سایت ها به دنبال راه هایی برای رسپانسیو کردن سایت خود و محیا کردن بستری برای نمایش آن بر پلتفرم های تلفن همراه هوشمند باشند.

تجارت الکترونیک بر بستر موبایل

تجارت الکترونیک بر بستر موبایل ، موفقیت های زیادی را در کسب و کارهای آنلاین به دست آورده است البته تمام اتفاقات خوب دست به دست هم داده اند که چنین تجارتی به اهداف خود برسد .

۱۵ تفکر و روش مؤثر در تجارت الکترونیک بر پایه موبایل

 • مقایسه ترافیک : ترافیک وبسایت در حالت معمول  و در بستر موبایل با یکدیگر مقایسه شده اند و طبق آمار به دست آمده ۵۵ درصد از ترافیک یک سایت از طریق گوشی های هوشمند همراه به دست می آیند . اگر تعداد کل کاربران را ۱۰۰ درصد در نظر بگیریم حدود ۴۵ درصد آنها از طریق گوشی های همراه و حدود ۵۰ درصد آنها از طریق سایر دستگاه های هوشمند وارد سایت می شوند .
 • ورود به اینترنت از طریق موبایل : آماری از تعداد کاربرانی که با گوشی تلفن همراه به اینترنت متصل می شوند ، به دست آمده است که بیش از ۱/۲ بیلیون کاربر از طریق گوشی های هوشمند خود برای اتصال و وارد شدن به اینترنت استفاده می کنند .
 • خرید آنلاین از طریق موبایل : تعداد کاربرانی که با گوشی هوشمند خود خرید انجام می دهند ، حدود ۶۰ درصد از خریداران آنلاین هستند که با موبایل خود محصول مورد نظر را یافته و خریداری می کند .
 • استفاده از موبایل در تجارت الکترونیک : حدود ۱/۳ درصد از تجارت الکترونیکی با استفاده از گوشی های هوشند انجام می شود . اگر این عدد را ۱۰۰ درصد در نظر بگیریم ۳۳ درصد کاربران با استفاده از گوشی های همراه و ۶۷ درصد با سایر دستگاه ها در زمینه تجارت الکترونیکی خود فعالیت دارند .
 • افزایش تجارت الکترونیک :  ۲۵۰ درصد افزایش تجارت الکترونیک بر پایه موبایل در طول یک سال گزارش شده است که این رقم بسیار بالا و چشمگیر بوده است .
 • سرمایه تجارت آنلاین : میزان سرمایه ای که از کسب و کارها بر بستر موبایل بدست می آید ، حدود ۱۰۰ بیلیون دلار در سال می باشد .
 • خرید در سیستم عامل های مختلف : با بررسی میزان مصرف و خرید در سیستم عامل های مختلف موبایلی (iOS، Android و ویندوزفون) حاکی از این است ، ۱۱۷/۱۶ درصد خریدهای آنلاین با گوشی های هوشمند آیفون در سراسر جهان انجام می شود ، حدود ۱۱۱/۷ درصد آن به وسیله اندروید و ۱۰۰/۹۱ درصد از طریق گوشی های ویندوز فون صورت می گیرد .
 • پرداختی ها از طریق موبایل : ۱۹ درصد پرداخت هایی که با گوشی تلفن همراه صورت می گیرد ، انتظار می رود که در سال ۱۳۹۷ به بیش از ۲۷ درصد افزایش یابد .
 • جستجو ها با موبایل : میزان جستجوی فروشگاه های اینترنتی با تلفن همراه بسیار بالاست به گونه ای که ۷۶ درصد از کاربران با گوشی های خود می توانند به بهترین شکل فروشگاه های اینترنتی را بیابند .
 • امنیت : میزان امنیت و ایمنی گوشی موبایل هوشمند نسبت به سایر دستگاه ها بیشتر می باشد .
 • میزان فروش : پیش بینی میزان فروش فروشگاه های اینترنتی بر بستر موبایل در سال آینده یعنی سال ۱۳۹۷ به بیش از ۹۰ بیلیون دلار خواهد رسید که این میزان خرید تنها با موبایل انجام خواهد شد .
 • کیف پول دیجیتال : بیش از ۵۰ درصد از کاربران تلفن همراه از کیف دیجیتال استفاده می کنند .
 • سه وب سایت معتبر: آماری که از میزان استفاده افراد از سه وبسایت معتبر در جهان به دست آمده است نشان دهنده آن است که خریدارانی که از گوشی های همراه در جهان استفاده می کنند بیش از ۱۰۰ دقیقه از وقت خود را در walmart  ،  target و amazon  می گذرانند.
 • مقایسه سه وبسایت فروشگاهی معتبر جهان : مقایسه سه وب سایت فروشگاه جهانی که کاربران و خریداران بسیاری دارد حاکی از این است ، مشتریان آمازون در ماه ، ۶ برابر مشتریان walmart  است
 • پیش بینی استفاده از تلفن همراه : طبق پی بینی های انجام شده ، ۴۵ درصد از تمامی پلتفرم های تجاری تا سال ۱۴۰۰ بر پایه تجارت موبایلی بنا می شود .

با تشکر از همراهی شما – شاد باشید

 

منبع: آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (امتیاز اول را شما ثبت کنید.) | به راستی!! در صفحه اینستاگرام آپ تم عضو شوید، ( آموزش وردپرس ، تخفیفات و بروز رسانی ها )
Loading...
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *