جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

فایل های اصلی در قالب وردپرس

شناسایی فایل های اصلی در قالب وردپرس

با سلام ، در این آموزش قصد داریم تا فایل های یک قالب وردپرس را برای شما شناسایی و شما را با آنها اشنا کنیم.البته این کار از پایه های وردپرس می باشد و اندسته از کاربران که حرفه ای اند قطعا با آنها آشنا و حتی کاربرد انها را هم می دانند اما هدف اصلی ما معرفی این موارد به آندسته از کاربران که تازه به جمع وردپرس کاران پیوسته اند می باشد تا کمکی کوچک در حق دوستان خود کرده باشیم با ما همراه باشید تا بریم سراغ اصل مطلب و ارائه آموزش …

در جلسات قبل آموزش های زیادی در سایت قرار دادیم که برخی پیشنیاز این آموزش می باشند برای مثال آموزش نصب وردپرس و آموزش نصب قالب وردپرس و حتی مطلبی بنی بر ویرایش قالب وردپرس خب اگر دوست دارید این مطالب را هم مطالعه تا بیشتر به هدف خود نزدیک شوید.

شناسایی فایل های اصلی در قالب وردپرس

index.php

اصلی ترین فایل قالب وردپرس می باشد و دارای کد و اطلاعات پوسته می باشد.اما نقش این فایل در وردپرس نحوه نمایش دادن و همچنین قطعه بندی محتوا صفحات موجود می باشد برای همین دلیل است که از مهمترین فایلها تلقی می شود.

style.css

فایل css موجود در قالب وردپرس کار زیبا سازی قالب ، قالب بندی ، چینش ، سبک دهی ، رنگبنیدی قسمت های مختلف ، وبسیاری دیگر را بر عهده دارد و در کنار این موارد می توان نام قالب ، طراح پوسته ودپرس و همچنین ورژن آن را دید.

functions.php

 

این فایل که بسیای از کاربران به دنبال کار ان هستند تا نقش آن در پوسته را بدانند.باید گفت فایل فانکشن بخشی است که توابع مربوط به پوسته در این قسمت دنبال می شود.از این فایل می توان به تنهایی استفاده کنیم و یا این که تمامی دایرکتوری ها را از این قسمت مدیریت و فراخوانی کرد و از مهترین کارهایی که می توان در این فایل دید ایجاد قابلیت پشتیبانی از ابزارک ها می باشد.

single.php

این فایل در داخل قالب وردپرس نقش بارگزاری صفحات داخلی را بر عهده دارد همچنین می توانیم یک حالتی شرطی در آن تعریف کنیم تا صفحات داخلی را در فایل index.php تعریف کرد اما به دلایلی چون شلوغی و … کسی این کار را انجام نمی دهد.

page.php

تمامی برگه های موجود در سایت و وردپرس شما توسط این فایل پشتیبانی می شود در مواقعی برخی از قالب ها چنین فایلی ندارند که اشکالی هم ندارد اما اگر وجود داشته باشد و آن را پاک کنید امکان دارد برگه ها از چیدمانی که داشته فرق کند.

 Front-page.php

کاربران گرامی فرق بین front-page.php با home.php صفحه خانگی سایت زمانی است که شما از یک برگه به عنوان صفحه خانه استفاده کنید.اگر واضح بخواهیم عرض کنیم باید گفت این فایل امکان استفاده از یک برگه به عنوان صفحه اصلی را در اختیار شما قرار می دهد.

archive.php

این فایل هم نقش نمایش تمامی آرشیو ها در سایت را دارد برای مثال می توان گفت اگر شما در حال نمایش دسته قالب وردپرس در سایت آپ تم باشید تمامی موارد اعم از دسته بندی ، بایگانی ها ، تگ ها و … در این صفحه به نایش گذاشته می شوند.

category.php

خبواضح است این فایل نقش پشتیبانی از دسته بندی های سایت را برعهده دارد.اما د برخی از موارد دیده می شود این فایل در قالب وردپرس وجود ندارد در این زمان ها به جای این فایل از archive.php استفاده می شود.

search.php

مدیریت نمایش جستجو ها در سایت و وردپرس با این فایل مدیریت می شود.

۴۰۴٫php

خطای 404: در برخی از موارد حال به هر دلیلی برخی از برگه ها ، مطالب و لینکها به مسیر هدایت نمی شود در این زمان شما با این صفحه روبرو می شود که از یک قالب بندی خاص برخوردار است.

comments.php

این فایل هم برای قسمت نظرات و دیدگاه های یک سایت می باشد.

header.php

ایجاد و نمایش قسمت هدر قالب از این فایل بهره می گیرد.

footer.php

همانند قسمت هدر این فایل هم برای ایجاد و نمایش بخش پاورقی پوسته می باشد.

sidebar.php

این فایل برای ایجاد و نمایش بخش های مختلف ستون و ستون های کناری قالب می باشد.

tag.php

نحوه ی نمایش آرشیو ها به وسیله تگ ها و برچشب ها از طریق این بخش صورت می گیرد.

taxonomy.php

در برخی از قالب ها موجود می باشد.این فایل برای نمایش آرشیو پست ها با رده بندی سفارشی می باشد.

rtl.css

اگر کلمه راستچین  به گوشتون خورده باشد باید بگم از طریق این فایل صورت می گیرد.

data.php

این فایل هم نقش نمایش آرشیو پست ها بر اساس تاریخ و زمان می باشد.

 

این آموزش در این جا به پایان می سه و امید واریم توانسه باشیم شما را با این فایل ها آشنا کنیم.

 

منبع: آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین آرا
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
محمد صالح
محمد صالح
3 سال ها پیش

سلام خسته نباشید
واقعا دستتان درد نکنه خیلی مطلبتان مفید و موثر بود امیدوارم همیشه موفق باشید.

2
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!