جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

افزایش نرخ CTR در وردپرس

افزایش نرخ CTR محتوا در وردپرس

محتوا پادشاه سایت است و همین متون در سایت هستند که شما را به سوی موفقیت می کشاند ولی منظور ما هر نوع محتوایی نیست چرا که محتوای نامناسب و بد در سایت نیز به شما و هدفی که به دنبال آن هستید ضربه می زند پس شما باید محتوایی را در سایت خود قرار دهید که از نظر بازدید کنندگان ارزش خواندن داشته باشد و همین مورد موجب می شود گوگل به سایت شما رتبه می دهد و شما را صاحب امتیاز می کند ولی گاهی نیز ممکن است شما برای یک محتوا در سایت خود بسیار زحمت کشیده اید و انرژی و زمان بسیاری را برای آن صرف کرده باشید و یک محتوای کامل و جامع و مناسب را در سایت خود بارگزاری می کنید ولی به میزان کافی بازدید نمی شود در اینجا نباید ناامید شد بلکه باید به دنبال راه حل و ترفند هایی برای افزایش click throughs rate یا کسب CTR های بالاتر در وردپرس و جلب توجه موتورهای جستجو وجود دارد.

کسب CTR بالا

ما برای بهتر دیده شدن در واقع سایت ما برای دیده شدن بهتر و بیشتر باید دنبال راه های مناسب و کارساز گشت یکی از این راه ها و روش های عالی برای بیشتر دیده شدن سایت انجام تنظیمات درست seo بر روی وردپرس است شما برای چنین کاری لازم نیست از روش های سخت استفاده کنید بلکه تنها کافی است که از یک پلاگین مربوط به سئو بهره بگیرید. این کار اولین قدم در کسب CTR بالا در وردپرس است و شما به گام های دیگر برای جلب توجه موتورهای جستجو نیاز دارید.
در این مقاله شما با 9 تکنیک جالب برای افزایش ترافیک سایت آشنا خواهیم کرد البته توجه داشته باشید این گونه ترفند ها نمی توانند نرخ کلیک محتوای بد را افزایش دهند و یا میزان بازدید مطالب ضعیف را بهبود ببخشند.
پس در شروع شما به محتوای خوب برای بالا بردن ترافیک خود نیازمند هستید چرا که این تکنیک ها در کنار مطالب مناسب اثربخش است.

1_ ستاره دار کردن محتوا

طرح بازبینی و ستاره دار کردن محتوا اهمیت خاصی دارد چرا که Google Rich Snippet از محتوای بررسی و بازبینی شده پشتیبانی می کند و چنین گزینه ای امکان ستاره دار کردن محتوا و همچنین نمایش دادن رتبه و ستاره هایی که به متون داده شده است را در نتایج جستجو می توانید قرار دهید.
بعد از هر بازبینی از هر سیستمی تعداد یک تا پنج امتیاز داده میشود این ستاره ها به جذابیت و مفید بودن محتوای شما و کسب CTR های بالاتر کمک بسیاری می کند.

2_ حذف تاریخ انتشار

در بسیاری از سایت ها دیده میشود که مطالب به صورت روزانه در سایت قرار می گیرند و سایت به عنوان یک آرشیو عمل می کند این مورد برای سایت های خبری مفید است ولی در سایت هایی که به طور مداوم آپديت می شوند و محتوا گذاری دائما انجام می شود بهتر است که تاریخ حذف شود با این کار CTR افزایش می یابد چرا که ممکن است کاربرانی با دیدن تاریخ محتوای قدیمی را نادیده بگیرند.
برای حذف تاریخ دو راه وجود دارد:

1_ کد های پوسته را ویرایش کرده و کد تاریخ را حذف کنید

2_ از افزونه برای این کار استفاده کنید.

شما با هر دو این دو راه می توانید تاریخ را حذف کنید البته برخی از سایت ها که به طور مرتب بروزرسانی می شوند نیازمند تاریخ هستند ولی تعدادی از سایت ها زمان گرا نیستند پس لزومی به بودن تاریخ در محتوا وجود ندارد.

3_ افزودن سال در کنار عنوان

کاربران به دنبال چیز های جدید هستند. با توجه به این که محتوا هر ساله تولید و منتشر می شوند کاربران نیز به دنبال جدید ترین و بهترین محتوا، پلاگین و تم و محصولات هستند، اصولا چیزهایی را که در سال جدید و جاری تولید و ایجاد شده اند را مورد استفاده قرار می دهند. پس بهتر است برای بالا بردن رنکینگ،  سال جاری را در کنار عنوان خود ذکر کنید

بطور مثال بهترین قالب وردپرس سال 2017
سوالی که در اینجا پیش می آید این است که آیا باید تمام پست های خود به بروز کنیم؟ تم 2017. تم 2018 و….؟
برای اجتناب از انجام کارهای تکراری برای همین عوض کردن تاریخ کنار عنوان در هر سال، می توانیم یک سال پویا را به عنوان برچسب اضافه کنیم. برای انجام این کار فایل functions.php  را ویرایش کرده و کد زیر را در آن قرار دهید.

/**
*create shortcode to output the current year
*shortcode: [year] 
*/
function output_year(){
$year = date("Y");
return "$year";
}
add_shortcode('year','output_year');

با این کد در پنل مدیریت برچسب [year ] را مشاهده می کنید و با استفاده از آن به طور خودکار سال جاری در خروجی کنار عنوان نمایش داده می شود و در نتیجه پست شما همیشه به روز می ماند.

4_ کوتاه کردن URL

بسیاری از کاربران در هنگام جستجو سایت های مدرن با URL کوتاه انتخاب می کنند و همچنین مطالعاتی وجود دارد که می گویند url های کوتاه نسبت به url های بلند و طولانی از جذابیت بیشتری برخوردار است و موجب جذب بازدید کننده های بیشتری می شود. سعی کنید ساختار url های خود را برای هر پستی تنظیم کنید و در انتخاب آدرس آن دقت کنید همین مورد برای کسب CTR بالاتر در وردپرس موثر است.
همیشه به کاربران کنجکاو خود که به دنبال محتوا هایی با لینک های کوتاه هستند توجه ویژه ای کنید چرا که تعداد این کاربران کم نیست.

5_ طرح های breadcrumb

این ابزار برای راهنمایی به کاربران استفاده میشود. بردکرامب های روی صفحه معانی و محتوا را شفاف تر نمایش می دهند یعنی در نتایج جستجو نیز به جای نمایش کل محتوا یک حالت نویگیشن قابل نمایش است و همین ابزار به شما و کاربران کمک میکند تا صفحات سایت را سریع تر از حالت عادی مرور کنند. Breadcrumb ها به صورت برنامه نویسی برای هر صفحه تنظیم می شود تا گوگل آن را بشناسد البته می توانید از طریق پلاگین های Navxt breadcrumb برای راه اندازی این ابزار استفاده کنید.
شما اگر مایل به دیدن نحوه نمایش کد ها باشید می توانید صفحه خود را در ابزار داده های ساخت یافته بررسی کنید. نمایش breadcrumb برای کسب CTR در وردپرس موثر هستند.

6_ انتشار تاریخ های بازبینی

در گزینه های بالا گفتیم تاریخ را برای محتواهای همیشه سبز پاک کنید ولی این تکنیک برای هر سایتی پیشنهاد نمی شود اگر مایلید تاریخ ارسال را داشته باشید حداقل آن را به طور مرتب بروزرسانی کنید و زمان تغییر را به جای تاریخ انتشار نمایش دهید سعی کنید محتوای قدیمی سایت خود را که در گوگل دارای بازدهی خوبی است را حداقل یک یا دو بار در سال آپديت کنید و بعد یک تاریخ ویرایش را در کنار آن نشان دهید و بدانید گوگل متوجه این بروزرسانی ها خواهد شد.
در حال حاضر محتوا های بسیاری وجود دارد که به گونه ای در گوگل نمایش داده می شود که گویا اخیرا نوشته شده است ولی زمانی که از آن بازدید می کنید متوجه می شوید که قدیمی است و فقط اخیرا بروزرسانی شده است پس اگر در کنار محتوای خود تاریخ را نیز دارید سعی کنید هر چند وقت یک بار آنها را بروزرسانی کنید.

7_ بهبود بخشیدن به سرعت سایت

بهبود سرعت و عملکرد سایت بسیار مهم است و ترفند های کوچک نیز می تواند در ux و افزایش ترافیک نقش بسزایی داشته باشد. در نتیجه با بهبود عملکرد نتایج خوبی در افزایش بازدید،رنکینگ سایت و کسب CTR های بالاتر در وردپرس خواهید شد سرعت فعلی سایت خود را با استفاده از gtmetrix تست کنید و سعی کنید آن را بهبود ببخشید.

8_ پلاگین Google AMP

شما راه دیگری را دارید آن هم استفاده از پلاگین رایگان Google amp می باشد که سایت شما را بعنوان یک صفحه در تلفن همراه به طور سریع اجرا می کند همچنین با استفاده از این پلاگین می توان به رنکینگ بالا دست یافت چرا که گوگل برخی از صفحات AMP را در نتایج جستجو خود به دلیل بارگذاری سریع رتبه بندی می کند.البته استفاده از هر یک از موارد کاملا سلیقه ای است تنظیم پیکربندی AMP بسیار ساده است و امکان غیرفعال سازی آن نیز همیشه وجود دارد.

9_ ساختن لینک های jump

ایجاد لینک های jump با استفاده از پلاگین toc در وردپرس یکی دیگر از ترفندهای مورد استفاده است، تهیه یک جدول مشخص از محتویات در هر پست یک راه خوب و عالی برای دریافت لینک های پرش یا jump در نتایج جستجو است. این محتویات در SERPS page یا همان نتایج جستجو با برچسب jump to قابل مشاهده است. گوگل لینک ها را از داده های جدول محتویاتی که کنار هم چیده شده اند دریافت می کند.
تنها کافی است یک جدول محتوا ایجاد کرده و هر یک از آیتم ها را در یک هدر خاص در صفحه شما پیوند دارد. گوگل جدول را تشخیص داده و در زمان مناسب لینک های jump را به بازدید کنندگان نمایش می دهد البته این اطلاعات برای هر پرس و جویی قابل نمایش نیست. این لینک ها را در نتایج ویکی پدیا به راحتی می توانید مشاهده کنید چرا که هر صفحه در این سایت از یک جدول محتویات استفاده می کند. پلاگین های زیادی برای ساخت جدول و حتی برای ساخت جداول محتوا برای کاربران مبتدی وردپرس وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.

سخن پایانی

این 9 ترفند برای کسب و دست یافتن به CTR های بالاتر در وردپرس و افزایش محتوای وردپرس شما در گوگل بسیار موثر و کار آمد هستند. دقت داشته باشید که اولین گام داشتن محتوایی خوب و عالی است پس اولین وظیفه خود را به خوبی انجام دهید و خوانندگان خود را حفظ کنید و بعد از این تکنیک ها استفاده و آنها را اجرایی نمایید.

با تشکر از همراهی شما – شادباشید

 

منبع: آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس | قالب وردپرس خبری

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!