جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

ساخت متاباکس در وردپرس

ساخت متاباکس در وردپرس-قسمت اول

با سلام و عرض ادب خدمت شا کاربران گرامی آپ تم ، در سری آموزش های وردپرس در این مطلب قصد داریم تا آموزش نحوه ساخت متاباکس در وردپرس را ارائه کنیم.با مطالعه و دنبال کردن این مطلب قادر خواهید بود به صوزت مستقیم متاباکس به قالب وردپرس خود اضافه کنید و اگر دوست داشته باشد هم می توانید به صورت پلاگین بنویسید و با فعال کردن متاباکس ها را اضافه کنید و از آن لذت ببرید.با ما همراه باشید …

متاباکس چیست؟

اگر بخواهیم به صورت ساده بیان کنیم که متاباکس چیست باید گفت دروردپرس این نوع امکان به صوت پیشفرض وجود دارد مانند تصویر شاخص ، دسته بندی و … که دارای ویژگی دریافت اطلاعات هستند در برخی از موارد به صورت دلخواه در نوشته ها و برگه ها هستند.

اگر توجه کرده باشید وقتی افزونه ودپرسی را نصب می کنید در برگه افزونه نوشته شده است که د پیشخوان برگه متاباکسی ایجاد می کند و یا اینکه بعد از فعال کردن تصویر شاخس متاباکسی بر همین اساس اضافه می شود به این موارد متاباکس وردپرسی کفته می شود.

حال در چه زمانی باید از متاباکس استفاده کرد؟

برای این کار و درک بهتر ما مثالی می زنیم که اگر شما قصد داشته باشید در مدیریت محتوای وردپرس یک فروشگاه راه اندازی کنید و از بخش نوشته ها محصولات خود را اضافه کنید و برای محصولات فیلد هایی چون نگبندی ، اندازه ، قیمت و … اضافه کنید که جنبه ی مشخصات را دارد اگر این امکان وجود نداشته باشد باید چه کاری انجام دهیم خب متاباکس در این مواقع بدد خواهد خود.

برای ساخت متاباکس باید مراحل زی را انجام دهید:

ابتدا باید از کدی در وردپرس استفاده کنیم که نقش مقدار بازگشتی فیلد ها را برعهده دارد همچنین این مقداری که گفته شد باید در زمانی استفاده شود که مقدار متا وارد نشده است.برای این کار کد زیر را در فایل function.php قالب وردپرس خود قرار دهید.


function uptheme_get_custom_field( $value ) {
global $post;

$custom_field = get_post_meta( $post->ID, $value, true );
if ( !empty( $custom_field ) )
return is_array( $custom_field ) ? stripslashes_deep( $custom_field ) : stripslashes( wp_kses_decode_entities( $custom_field ) );

return false;
}
<div class="line number1 index0 alt2"></div>

در محله بعدی باید متاباکس را ایجاد کنید برای این کار کد زیر را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید تا متاباکسی با عنوان ( نمونه متاباکس آپ تم ) در قسمت صفحه نوشته و همچنین برگه اضافه شود.لازم به ذکر است که شما قادر هستید که نام متا را تغییر دهید و نام مورد نظ خود را اضافه کنید.پس کد زیر را همچنان در داخل فایل functions.php قرار دهید.


function uptheme_add_custom_meta_box() {
add_meta_box( 'uptheme-meta-box', __( 'نمونه متاباکس آپ تم', 'textdomain' ), 'uptheme_meta_box_output', 'post', 'normal', 'high' ); // متاباکس صفحه نوشته
add_meta_box( 'uptheme-meta-box', __( 'نمونه متاباکس آپ تم', 'textdomain' ), 'uptheme_meta_box_output', 'page', 'normal', 'high' ); // متاباکس صفحه برگه
}
add_action( 'add_meta_boxes', 'uptheme_add_custom_meta_box' );

کاربران گرامی به پایان قسمت اول ساخت متاباکس در وردپرس رسیدیم که شما در صورت نیاز می توانید از طریق لینک زیر به قسمت دوم این آموزش و هک وردپرس دسترسی داشته باشید و کار خود را تکمیل کنید.

ساخت متاباکس در وردپرس قسمت دوم

 

منبع: uptheme  مرجع: آموزش وردپرس

اولین نفری باش که به این مقاله امتیاز میدی 🙂
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!