جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

قدرت بک لینک و دریافت بک لینک با کیفیت

قدرت بک لینک و دریافت بک لینک با کیفیت

همه ما که با وردپرس سر و کار داريم و در زمينه سئو و بهينه سازي وردپرس داراي اطلاعاتي هستيم و در اين زمينه در حال فعاليت هستيم مي دانيم که سئو کلاه سياه مشکلات زيادي را به وجود مي آورد ولي امروزه گوگل با کمک الگوريتم و تکنيک هاي خود توانسته بسياري از اين مشکلات را حل و فصل کند.
سئو کلاه سياه ممکن است براي يک دوره کوتاه مدت پاسخگوي مثبتي بر روي،سايت داشته باشد ولي بدترين بخش آن مشکلاتي است که بعد از انجام آن با آنها مواجه مي شويد، همين که امکان ساخت بک لينک با کيفيت را براي وردپرس و سايت هاي ديگر غيرممکن مي کند از جمله بزرگترين مشکل آن است البته اين مشکل به مرور زمان و با گذشت چندين سال توسط الگوريتم هاي گوگل برطرف خواهد شد.

بک لينک هاي با کيفيت در وردپرس

راه هاي مختلفي براي استفاده از لينک ها در بهبود سئو وجود دارد.که بهتر است در اين مقاله مواردي را با يکديگر بررسي کنيم.
لينک هاي داخلي در يک سايت کاربران را به صفحات مختلف هدايت و متصل مي کند و همين امر موجب ماندگاري بيشتر در سايت و استفاده از مطالب بيشتري ميشود. لينک هاي خارجي کاربران را به سايت هاي مختلف ولي مرتبط هدايت مي کند.
حالا در اينجا چرا کاربران را با لينک هاي خارجي به سايت هاي ديگر منتقل مي کنيم؟
در پاسخ بايد بگوييم که با اين کار کاربران خود را به منبع اصلي مطالب و اطلاعات مي کشانيم و همين مورد موجب اعتبار سايت شما خواهد شد.
به نظر شما کدام يک از اين لينک ها براي سايت بک لينک مي سازد؟
لينک هايي وجود دارد که در نهايت به سايت شما مي رسند در حالي که از نظر ظاهري در سايت شما چيزي ديده نمي شود اين گونه لينک ها همان لينک هاي خارجي هستند که با کمک آنها مي توان بک لينک هاي با کيفيت در وردپرس ايجاد کرد.
لينک هاي داخلي و خارجي هر دو داراي اهميت خاصي هستند و در بهينه سازي و قدرت سايت شما تاثير گذار است ولي بايد بدانيد که بک لينک ها مهم تر مي باشند و در موتورهاي جستجو نمايش داده مي شود و همين موجب اعتبار سايت شده و ترافيک سايت را افزايش مي دهد.

مزاياي بک لينک ها

  1. واقعي بودن
  2. مرتبط بودن با لينک ها
  3. داراي نتايج بسيار مطلوب
  4. افزايش ترافيک سايت
  5. نمايش منابع معتبر

مورد آخر براي امور تجاري و برند سازي بسيار مهم است چرا که با همين بک لينک ها مي توانيد اعتبار خوبي را به دست آوريد.
موارد دست يافتن به بک لينک هاي با کيفيت.
1_ نوشتن محتواي قابل اجرا در سايت
نوشتن و داشتن محتواي خوب و مناسب در سايت ضروري است و اگر چنين محتوايي را به صورت رايگان در اختيار آنها قرار دهيد و سعي کنيد در محتواي خود نياز کاربر را به طور کامل رفع کنيد حتما رضايت او را جلب خواهيد کرد. محتوا سايتي که قابل اجرا باشد و اگر حالت راهنماي مرحله به مرحله داشته باشد بسيار مفيد خواهد بود و مي تواند در گرفتن بک لينک ها در وردپرس يک اقدام اساسي باشد.
2_ نوشتن محتواي مهمان
اين مورد تفاوتي با نوشتن محتوا در سايت ندارد فقط تنها تمايز آن اين است که توسط شخص دهيد نوشته شده و با دستورالعمل هاي خاص در سايت قرار مي گيرد. به عبارت ديگر شما مي توانيد محتوا را در مکان هاي ديگر منتشر کرده و تنها در بخش بيوگرافي لينک مربوط به سايت و يا مطلب خود را بگذاريد.
3_ نوشتن محتوا در شبکه هاي اجتماعي
بهترين مکان براي شناساندن محتوا خود استفاده از آن در شبکه هاي اجتماعي است البته سايت هاي اجتماعي مانند linkdin نيز در اين زمينه موثر هستند.
4_ ايجاد آموزش
از روش هاي ديگر توليد بک لينک هاي با کيفيت براي ايجاد محتواي مفيد آموزشي است که مي توان آن را به محتواي معمولي خود لينک کنيد.
5_ نوشتن مطالعات موردي
نوشتن خلاصه اي از موارد آماري و انتشار آن در سايت مي تواند موجب همين مطالعه موردي شود پس قبل از نوشتن محتوا ابتدا در مورد شواهد آماري آن جستجو اي داشته باشيد چرا که اين مورد بسيار با اهميت است.
6_ نمايش لوگو تجاري وب سايت هاي ديگر
اين گزينه نيز باعث گرفتن  بک لينک هاي با کيفيت در سايت مي شود شما با قرار دادن لوگو و برند تجاري سايت هاي ديگر در سايت خود مي توانيد از آنها نيز درخواست کنيد تا لوگو تجاري شما را در سايت خود قرار دهند.
7_ ارائه نظرات ديگران
براي وبمستران اين موضوع جالب نيست ولي قرار دادن نظر مشتريان در سايت به نفع سايت شماست.
8_ قرار دادن لينک محتوا در شبکه هاي اجتماعي
محتواي خود را در شبکه هاي اجتماعي به اشتراک بگذاريد سپس مطالب جانبي و لينک سايت خود را در شبکه هاي اجتماعي قرار دهيد تا کاربران اين فضاهاي مجازي به سايت شما دسترسي داشته باشند.
9_ تعويض آواتار
اگر شما به سايت گراواتار متصل شويد مي توانيد آواتار مختص خود را در سايت نمايش دهيد با اين حرکت مي توانيد بک لينک دريافت کنيد فقط بايد هر چند وقت يکبار آن را عوض کنيد.
10_ قرار دادن نمونه کارها
مي توانيد نمونه کارهاي خود را در سايتي مانند dribble قرار دهيد و بک لينک جمع آوري کنيد .

 

سخن پايانی

اگر شما بتوانيد از ده روش بالا استفاده کنيد و براي آنها زمان بگذاريد حتما موفق خواهيد شد و علاوه بر گرفتن بک لينک هاي با کيفيت بلکه برند و سايت خود را نيز مشهور کرده و براي همه شناخته شده خواهد بود و اکثر کاربران شما را خواهند شناخت.

با تشکر از همراهی شما – شادباشید.

 

منبع: آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس | قالب وردپرس وبلاگی

اولین نفری باش که به این مقاله امتیاز میدی 🙂
اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین آرا
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
1
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!