جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

معایب استفاده زیاد از افزونه در وردپرس

معایب استفاده زیاد از افزونه در وردپرس

با سلام و عرض ادب ، در این مطلب از سری آموزش های وردپرس قصد داریم تا شما را با معایب استفاده زیاد از افزونه در وردپرس آشنا کنیم.خب اگر در جریان باشید امروزه با بیشتر شدن امکانات طراحی سایت و کسترش کاربران و سایت هایی با مدیریت محتوای وردپرس افزونه های رایگاهن ورپرسی و پریمیوم که هر کدام امکانی را به سایت اضافه ی کنند بیشتر شده و در کنار این افزونه ها کد های کابردی زیادی هم ارائه شده اما اگر بنا باشد برای هر کاری و هر امکانی از افزونه استفاده کنیم به یقین با معایت و مشکلات ان نیز روبرو خواهید شد که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.تنها توسیه ما در استفاده از افزونه این است که اگر قصد داشتید امکانی به سایت خود اضافه کنید و برای این امکان هم افزونه و هم کد وجود داشت از کد استفاده مگر در جاهای سخت و …. از افزونه استفاده کنید.

معایب استفاده زیاد از افزونه در وردپرس:

 

1- افت سرعت سایت

رعایت نگردن موارد زیادی که یکی از مهمترین انها استفاده بیش از حد افزونه وردپرس می باشد سرعت سایت را به شدت کاهش می دهد و در نتیجه از دو جهت ضرر خواهید کرد اول این که از سوی گوکل و سایر موتور های جستجو جریمه و افت رتبه دریافت خواهید کرد و دوم این که کاربران در سایت مدت زمان زیادی صرف خواهند کرد تا به مطلب مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند و این کار روی اعصاب آنها اثر خواهد گذاشت و در نتیجه یا دیگر به سایت شما سر نخواهند زد و یا سریع خارج خواهند شد.از نظر سئو سرعت سایت اهمیت زیادی دارد پس حتما رعایت کنید.

2- به وجود آمدن تداخل بین افزونه های نصب

این مشکل هم از استفاده بیش از حد افزونه می باشد و امکان دارد سایت شما با به هم ریختگی ، از کار افتادن بخشی از سایت ، کار نکردن افزونه ای خاص و …. روبرو خواهد شد.اگر دلیلی برای این کار بیاوریم باید گفت نصب زیاد افزونه منجرب ذخیره اطلاعات  در دیتابیس مشترک و در نهایت به وجود امدن مشکل تداخل را در پی خواهد داشت.

3- کاهش امنیت سایت وردپرسی

این امر برای هر وبسایتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا با افت امنیت سایت امکان هک وجود خواهد داشت.اگر دوست دارید همیشه سایت شما از امنیت زیادی برخوردار باشد زیاد افزونه روی سایت خود نصب نکنید زیرا امکان دارد برخی از افزونه های رایگان باگ هایی داشته باشند که امنیت سایت را پایین خواهد آورد.

4- امکان دسترس پذیری

در برخی از افزونه ها دیده شده که بعد از مدتی بروز رسانی نمی شوند و از دسترس خارج می شوند و شما را با مشکلات روبرو خواهد کرد و در نهایت به سایت شما ضربه خواهد زد.بنا بر این از تعداد افزونه وردپرس رایگان کمتری در سایت خود استفاده کنید تا با چنین مواردی روبرو نشوید.

به پایان این آموزش وردپرس رسیدیم.

 

 

منبع:آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس |  قالب وردپرس | قالب وردپرس فروشگاهی | قالب وردپرس شرکتی

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!