ریدایرکت کردن خطاهای ۴۰۴ و ۴۰۳ سایت

Redirect 404 page

با سلام ، در این آموزش قصد داریم تا آموزش نحوه ی ریدایرکت کردن ارر و خطا های ۴۰۴ و ۴۰۳ را به صفحه اصلی سایت را آموزش دهیم.این کار با یک قطعه کد امکان پذیر است تا ارر های سایت خود را به صفحاتی که دوست دارید انتقال دهید.با ما همراه باشید تا بریم سراغ آموزش

مزایای ریدایرکت خطا های ۴۰۴ و ۴۰۳

در برخی از موارد دیده شده که آدرس مطلبی از سوی گوکل ایندکس شده ( قبلا سالم بوده ) بعد از مدتی به هر دلیلی این آدرس با صفحه خطا روبرو می شود ( حذف مطلب ، تعویض آدرس مطلب و … ) و وقتی کاربران دنبال مطلب در موتور های جستجو هستند و با این نوع لینک ها روبرو شوند و با کلیک روی این لینک ها با ارر روبرو خواهند شد که کمی نارضایت بخش نمی باشد اگر چه این نوع آدرس ها بعد از مدتی از سوی موتور های جستجو دوباره تصحیح و یا حذف می شوند اما در این مدت باید یک فکری برای آها کرد که ما با یک قطعه کد ساده به شما این امان را آموزش خواهیم داد تا ریدایرکت کنید.

برای این کار ابتدا باید وارد پیشخوان وردپرس و یا داخل هاست خود شوید و از درون پوشه قالب وردپرس خود به دنبال فایل ۴۰۴.php و ۴۰۳.php بگردید برحسب ارر و خطاهای خود فایل مورد نظر را به حالت ویرایش درآورید اگر هر دو خطا را دارید باید روی هر دو این کار را اعمال کنید.بعد از ویرایش کد زیر را در محلی مناسب قرار دهید.


<?php
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: ".get_bloginfo('url'));
exit();
?>

خب بعد از این کار فایل را ذخیره کنید و جهت مشاهده نتیجه یکی از نتایج رو که با خطا مواجه می شد را تست کنید.خواهید دید ارر ها به صفحه اصلی ریدایرکت شده اند.به همین راحتی.

توجه : کابران عزیز در صورت موجود نبودن فایل های ۴۰۴ , ۴۰۳ در داخل قالب خودتان می توانید ایجاد و کد را درون آن قرار دهید.

 

منبع: آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 رای - میانگین: 5٫00 از 5) | به راستی!! در صفحه اینستاگرام آپ تم عضو شوید، ( آموزش وردپرس ، تخفیفات و بروز رسانی ها )
Loading...
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *