جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

خلاصه مطلب و محتوای کامل در بایگانی وردپرس

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در بین خلاصه مطلب و محتوای کامل وردپرس تفاوتی را به صورت ملموس مشاهده نکرده باشید و یا این سوال برای شما ایجاد شده باشد که آیا بهتر است برای بایگانی خلاصه مطلب و یا مطلب کامل استفاده کنیم . با ما همراه باشید تا در رابطه با این موضوع صحبتی داشته باشیم .

دسترسی پذیری در وب سایت یکی از فاکتور های اصلی برای سئو و تجربه کاربری می باشد به این ترتیب که هر چه محتوای وب سایت به روش ساده تری در دسترس کاربران قرار گیرد ، آنها نیز از وب سایت شما بهتر و بیشتر استفاده خواهند کرد و یک امر پر اهمیت برای بهینه سازی به حساب می آید.

سرعت بارگذاری وب سایت

قطعا در هر پست برای انتقال بهتر اطلاعات و رسانیدن هر چه بهتر موضوع مورد بحث از تصاویر استفاده می شود . از همین رو استفاده از چکیده مطالب در صفحات آرشیو و بایگانی برای بهبود زمان بارگذاری مناسب تر است برای مثال در یک صفحه بایگانی 10 پست به همراه اطلاعات شامل 500 کلمه نوشته و هر کدام 5 تصویر داشته باشیم ، قاعدتا شما در زمان مطالعه این صفحه باید همواره اسکرول کنید تا تمام صفحه را مشاهده کنید پس زمان بیشتری برای بارگذاری صفحه صرف خواهد شد ، سرعت وب سایت یکی از فاکتور های اساسی برای سئو و بهینه سازی می باشد به طوری که تمام موتور های جستجو علاقه شدیدی به وب سایت های سریع دارند ، همین امر باعث انتخاب خلاصه مطلب برای صفحات آرشیو و بایگانی است .

تکرار در وب به معنی خداحافظی !

در هیچ کجای جهان و در هیچ کاری تکرار مطلب و موضوع مورد پسند نیست ، چه در فضای مجازی و چه در دنیای واقعی ، زیرا تکرار باعث می شود که خواننده ، شنونده ، بیننده و در کل مخاطب از آن خسته شود فرضا در همین بخش ما کلمه تکرار را سه بار تکرار ، چهار بار تکرار و الی آخر کنیم مصلاما خستگی ناشی از خوانده شدن این کلمه و کاربرد بیش از اندازه آن باعث فرار خواننده خواهد شد . این امر در صفحات آرشیو وب سایت نیز صدق می کند برای داشتن صفحه ای منظم که با کمک آن خوشمزگی بیشتری برای موتور های جستجو و خزنده ها و در کل کاربران ایجاد خواهید کرد. لازمه چیدمان صحیح و دلچسبی صفحه آرشیو نظم ، و خلاصگی آن است . پس در این بخش نیز خلاصه مطلب برای این صفحات مناسب تر است .

کاهش نرخ پرش وب سایت

وب سایتی که سرعت بارگذاری بیشتری دارد در اکثر مواقع باعث خروج زود هنگام کاربران می شود به این ترتیب تنها دریافت ورودی بالا برای وب سایت کفایت نمی کند و ماندگاری کاربر و استفاده از وب سایت مهم تلقی می شود .این خود لازمه داشتن وب سایتی جذاب و پویا و صد البته سریع می باشد همانطور که در بخش اول به آن اشاره شد استفاده از خلاصه مطالب در صفحات آرشیو و بایگان باعث افزایش سرعت وب می گردد .

آیا استفاده از خلاصه مطلب مضر است ؟

پاسخ این سوال بله است زیرا که هر چیزی علاوه بر مزایا شامل زیان های نیز می شود ، این که یک موضوع مناسب و عدم تناسب آن اعلام می گردد بستگی به میزان این دو عامل یعنی زیان و منفعت دارد. خلاصه مطلب و استفاده از آن نیز شامل زیان های نیز است که به شرح آنها می پردازیم .

مطلوبیت کم گزیده

استفاده از تابع ;()the_excrept یا همان چکیده مطالب در صفحات بایگانی و آرشیو شده وردپرس به صورت اتوماتیک باعث کوتاه سازی جلمه ها شده و با این حساب جملات شما ناقص می شوند به طوری که حس خوبی نه برای کاربر و نه حتی برای شما خواهد داشت . تغییر میزان کاراکتر های موجود که به صورت پیشفرض 55 کاراکتر می باشد وجود دارد ولی خب این مشکل کماکان سر جای خودش باقی خواهد ماند و هر چقدر هم به طول آن افزوده شود باز هم چکیده محصوب و کوتاه سازی انجام خواهد شد.

پنهان کاری مضر است

اینکه کاربران میخواهند و باید برای آنان وب سایت طراحی شود و ریس همه صاحبان وب سایت کابرانشان هستند کاملا صحت دارد و اصلا کسی پذیرای این نیست که محتوای ارائه شده به وی کوتاه و پنهان باشد و اکثر کاربران ترجیح می دهند مطالب به صورت کامل در اختیار آنها قرار گیرد.

ضمن آرزوی توفیق و سلامتی برای شما – شاد باشید

منبع: آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس | قالب وردپرس املاک

اولین نفری باش که به این مقاله امتیاز میدی 🙂
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!