رایج ترین و زیان بارترین اشتباهات در سئو

رایج ترین و زیان بار ترین اشتباهات در سئو

با سلام با یکی دیگر از مقالات تخصصی و آموزش سئو وردپرس در خدمت شما کاربران عزیز هستیم.
بسیاری از شما عزیزان با اینترنت و این دنیای شگفت انگیز تا حدودی و یا حتی بسیار عمیق تر آشنا هستید و صد در صد سایت های درون این دنیا رو دیده اید حتی اگر اطلاعات چندانی به صورت حرفه ای در سطح وب ندارید کمترین حالت این است که حتما شما در گوگل جستجو ای را انجام داده اید و مشاهده کرده اید با سرچ یک کلمه تعداد زیادی نتیجه روبروی شما قرار میگیرد که با کلیک بر روی هر کدام از آنها وارد یک سایت تخصصی در آن زمینه خواهید شد این دقیقا کاری است که هر سایتی برای رسیدن به یک هدف که شاید در اکثریت آنها کسب درآمد و بهره مندی از یک فروشگاه اینترنتی بوده است، باشد.
همه ما می توانیم به راحتی یک سایت در اختیار داشته باشیم که کاملا مختص خود ما باشد و به راحتی با در نظر گرفتن شرایط و قوانین خاص و دوری از اشتباهات و کارهای باطل به یک درآمد و یا هر هدف دیگری که برای آن دست به طراحی سایت زده اید، برسیم.
شما زمانی که طرح کلی خود را انتخاب و سایت خود را آنگونه که مایلید پیاده سازی می کنید باید به سراغ روش هایی برای دیده شدن سایت خود بروید. چرا که اصولا اگر از چنین موضوعی چشم پوشی کنید حتما به هدف خود نخواهید رسید چرا که سایت خود به خود دیده و به نتیجه مطلوب دست پیدا نمی کند.

۱۰ اشتباه رایج در سئو و پرهیز از آن

تا حالا با واژه سئو و بهینه سازی سایت مواجه شده اید حتما این واژه را به کرات شنیده اید چرا که کسانی که با سایت سروکار دارند حتما به این مورد نیازمند هستند. شما بعد از طراحی و ساخت وب سایت باید راهکارهایی برای پیشرفت و افزایش بازدید و ترافیک آن بیابید به همین راهکارها سئو می گویند. سئو به معنی بهینه سازی سایت با روش های مختلف است که دارای گزینه های بسیاری می باشد که باید به آنها توجه و آنها را در سایت خود پیاده کرد ولی نکته ای که در اینجا باید مد نظر داشت این است که حتما کارهایی را که در سئو انجام می دهیم نباید انتظار داشته باشیم به طور حتما جواب مثبت دهد و نتیجه ای کاملا مطلوب از آن دریافت کرد چرا که هیچ چیز صد در صد نیست بخصوص سئو که دارای دنیای عظیمی است.
شما حتما می دانید از چه راه هایی برای بهینه سازی استفاده کنید البته باید بدانید، شما بدون راهکارهای سئو نمی توانید به جایی برسید و کاربران و مشتریان خود را جذب کنید ولی جای هیچ گونه نگرانی نیست شما کافی است مسائلی را رعایت کنید و از اشتباهات دوری کنید.
به نظر شما اشتباهات رایجی که بسیاری مواجه آن می شوند چه چیزهایی هستند؟
دقت داشته باشید همانقدر که مبحث بهینه سازی در پیشرفت سایت مهم و با ارزش است به همان میزان یک اشتباه می تواند سایت را دچار تزلزل و فروپاشی نماید. البته باید بگوییم که برخی از این اشتباهات در ابتدا مفید و خوب به نظر می رسند و شاید کسی به آنها واقف نباشد ولی در باطن ضرر زیادی را به سایت می رساند.
با ما همراه باشید چرا که ما تصمیم داریم اشتباهاتی را برای شما معرفی کنیم که دانستن آنها خالی از لطف نیست. مطمئن باشید که شما با اجتناب از این موارد به راحتی می توانید امور سئو را تا درصد بالایی بهبود ببخشید.

 

پرهیز از اشتباهات رایج در سئو

۱_ نادیده گرفتن طراحی واکنشگرا
ریسپانسئو و یا واکنشگرا بودن سایت بدین معناست که سایت در سایز های مختلف بهم نریزد و یکپارچگی خود را از دست ندهد. همه ما و یا به جرأت بسیاری از ما دارای گوشی های همراه هوشمند هستیم و در بسیاری از مواقع برای رسیدن به یک هدف از آن در سطح اینترنت استفاده می کنیم و یا شاید خیلی از جاها سیستم کامپیوتری خود را در دسترس نداشته باشیم ولی گوشی موبایل همیشه همراه ما می باشد پس دسترسی به اینترنت بسیار راحت تر خواهد شد. پس شما که دارای سایت هستید باید این موضوع را حتما در سایت خود رعایت کنید و حتما امکان واکنش گرا را در سایت پیاده کرده تا کاربران که سایت شما را از طریق گوشی موبایل و یا تبلت میبینند با مشکلی مواجه نشوند و سایت دقیقا به همان شکل خود و تنها کوچک تر شده و اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهد. شما اگر این موضوع را نادیده بگیرید مطمئن باشید بسیاری از کاربران خود را از دست خواهید داد و همین مورد یک نفره منفی در سئو و یک اشتباه رایج است که باید به آن توجه داشت وب سایتی که ریسپانسئو نباشد و با سیستم های هوشمند رابطه خوبی برقرار نکند از دید کاربران بی ارزش است.
۲_ کم توجهی به محتوا
محتوا پادشاه سایت است و برای یک سایت بسیار با ارزش و با اهمیت می باشد ولی متاسفانه بسیاری نسبت به این موضوع کمک توجه هستند. زمانی که شما سایت خود را با یک طرح عام پسندانه ایجاد کردید نوبت به قرار دادن متن و محتوای لازم در زمینه سایت و یا کاری خود دارید که این محتوا می تواند هر چیزی مانند مقالات، اخبار، تصاویر، ویدئو، آموزش، معرفی محصولات، ارایه خدمات و…باشد که باید به طور صحیح قرار گیرد موارد بسیاری از نظر سئو در محتوا وجود دارد به طور مثال عنوان جذاب، هدینگ ها، بک لینک ها، تصاویر و… که باید به آن توجه کرد و آنها را در متون خود رعایت نمود ولی نکته مهمی که از اشتباهات است این مورد می باشد که افراد برای تولید محتوا زمان زیادی نمی گذارند و تصور می کنند که برای آنها فایده ای ندارد در صورتی که چنین تصوری بیهوده و اشتباه است. به هیچ عنوان از متن های کپی در سایت استفاده نکنید حتی اگر قسمتی از محتوا را هم تغییر دهید مطمین باشید سطح درک گوگل و کاربران شما بسیار بالاست و حتما متوجه چنین موردی خواهند شد پس با انجام این کار خود و سایت خود را از چشم کاربران و گوگل نیندازید همواره تمام تلاش خود را کنید تا یک متن کامل، جامع و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهید مطمین باشید گوگل نیز از چنین محتواهای جدید که ساخته ذهن شماست و جای دیگر دیده نشده است به خوبی استقبال می کند. داشتن محتویات کم ولی جدید و حاصل دست رنج خود بسیار با ارزش تر از محتویات زیاد ولی کپی شده می باشد. ارزش سایت شما به محتوای درون آن است پس نسبت به آن حساس باشید. نوشتن محتوای تازه و اطلاعات مفید به صورت منظم و با فرمت درست می تواند نقش موثر در موفقیت سایت داشته باشد.
۳_ استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی
شما زمانی که تصمیم بر ایجاد سایت و انجام عملیات سئو بر روی وبسایت خود می گیرید اولین قدم انتخاب کلمات کلیدی می باشد که بهتر است کلماتی را انتخاب کنید که می خواهید کاربران با این کلمات به سایت شما برسند. ابزارهای زیادی برای انتخاب کلید واژه ها در سطح اینترنت موجود است که می توانید از آنها استفاده نمایید.
شما موفق شدید کلمات خود را برگزینید حال زمان استفاده از آنهاست باید سعی کنید محتوایی را در زمینه کلمات خود ایجاد کنید ولی نباید بیش از حد از کلمات کلیدی در متن ها استفاده کرد چرا که این کار نه تنها از دید کاربران  بلکه گوگل نیز این مورد را نمی پسندد و حتما متوجه خواهد شد که شما قصد فریب آن را دارید شاید در واقعیت شما متوجه چنین موردی نباشید و حتما سهوی است چرا که تصور شما از انجام این کار، صحیح و مفید می باشد ولی در اینجا باید بگوییم که استفاده از کلمات کلیدی نیز دارای قوانین خاصی است که باید مورد توجه قرار گیرد و حتما از این اشتباه که کلمات کلیدی را در تعداد زیاد در سایت و متون بکار ببرید بپرهیزید چرا که به کار بردن تعداد کثیری کلید واژه ها باعث به وجود آمدن اسپم ها در موتور های جستجو خواهد شد و همین مورد در رنک سایت شما تاثیر گذار می باشد، سعی کنید تمرکز خود را بر روی یکپارچه سازی کلمات بهینه در متون قرار دهید.
۴_استفاده از بک لینک های غیر واقعی
بک لینک ها تاثیر زیادی بر روی سایت دارند همین مورد موجب شده است تا بسیاری به فکر خرید بک لینک ها بیافتند چرا که معتقدند این کار برای سایت مفید و سودمند است و با چنین کاری بسیار سریعتر به هدف خود می رسند ولی این یکی از اشتباهات رایج است که بسیاری بدان دست می زنند ولی چنین بک لینک هایی تنها تا مدتی تاثیر گذارند. شما می توانید از بک لینک های رایگان ولی از سایت های مفید و مطرح استفاده کنید مانند آپارت، فیسبوک و کلوب که صد در صد تاثیر آنها از خرید بک لینک ها بسیار بیشتر است و برای سایت شما مفید می باشد. شما با این سه مورد می توانید به راحتی بک لینک رایگان بگیرید.
لینک های داخلی و خارجی از جمله المان های مهم در سئو است که موجب هدایت کاربران به قسمت های مختلف درون سایت و همچنین به سایت های دیگر خواهد شد و همین موضوع موجب افزایش اعتبار سایت می شود ولی باید توجه داشته باشید که هر بک لینکی نمی تواند تاثیر گذار باشد بلکه باید داری ویژگی هایی از جمله واقعی بودن، مرتبط با لینک، منبع معتبر، سایت معتبر و دارای رنک خوب و… باشد. لینک های خارجی از یک منبع ضعیف دقیقا خلاف نظر سئو است و به سایت ضربه خواهد زد. توجه داشته باشید چنانچه می خواهید از بک لینک در سایت استفاده کنید باید به سالم و واقعی بودن آن توجه کنید تا تاثیر آن را در سایت به طور واضح مشاهده کنید.
۵_ عدم استفاده از متن بر روی تصاویر
تصاویر در سایت ها مهم می باشند و به انتقال مفاهیم کمک بسیاری می کنند به گونه ای که شاید یک مفهوم مهم با استفاده از یک عکس بهتر و سریعتر از یک متن بلند منتقل شود از طرف دیگر تصاویر در محتواها جلوه ی بصری سایت را نیز بهتر خواهد کرد و یکی از مواردی که در متن موجب جذب کاربران خواهد شد، عکس های مرتبط با موضوع آن نوشته است.
تصاویر نیز مانند سایر موارد تاثیر گذار در سئو دارای قوانین و ویژگی هایی باید باشد یکی از این قوانین نام تصویر و خاصیت alt تصویر می باشد در واقع شما باید برای تصاویر خود یک نام و توضیحات مختص آن را در نظر بگیرید تا تصاویر شما با توجه به خاصیت alt در سطح اینترنت شناخته شود مطمئن باشید همین مورد در بهبود سایت شما تاثیر گذار خواهد بود از طرف دیگر شما زمانی که وارد یک سایت می شوید تصاویر به مدت زمان بیشتری برای لود نیاز دارد همین توضیحات موجب می شود تا در زمان لود تصویر توضیحات نشان داده شود. بهتر است در توضیحات از کلمات کلیدی نیز استفاده کنید چرا که همین مورد در نتایج گوگل کاربران یافته خواهد شد و خود به خود بر روی سایت شما تاثیر مثبت خواهد گذاشت. سعی کنید برای تصاویر سایت از توضیحات و متن alt منحصر به فرد و مرتبط و مناسب استفاده کنید و نسبت به این مورد بی توجه نباشید.

 

۶_ استفاده نامناسب از ساختار سایت
آدرس صفحات و نوشته های شما در واقع ماهیت آن صفحه و نوشته را نشان می دهد که باید به درستی انتخاب شود شما زمانی که وارد صفحات مختلف سایت می شوید آدرس سایت است که شما را به جاهای مختلف هدایت می کند به همین خاطر است که اگر شما ساختار آدرس یک صفحه را تغییر دهید آن صفحه دیگر وجود نخواهد داشت و شما با صفحه not found مواجه خواهید شد و همین صفحه در سئو و دفع کاربران تاثیرات منفی بسیاری دارد ساختار آدرس هر صفحه و نوشته باید منحصر به فرد و مرتبط با موضوع آن صفحه انتخاب شود و در صورت امکان کلمات کلیدی را نیز شامل شود و به راحتی قابل فهم و درک باشد. توجه داشته باشید با همین آدرس ها است که گوگل سایت شما و صفحات و نوشته های درون آن را شناخته و ثبت می کند از طرف دیگر موجب زیبایی و نظم سایت شده و کاربران نسبت به این مورد رضایت بیشتری از خود نشان می دهند چرا که از روی آدرس به راحتی تا حدودی با محتوا آشنا شده و می دانند محتوا در چه زمینه ای است و در یافتن متن ها با سرعت بیشتری و صرف زمان کمتر نیز به کاربران بسیار کمک  خواهد نمود پس سعی کنید آدرس صفحات و نوشته های خود را تغییر داده و آنها را بهبود ببخشید.
۷_ عدم انتشار منظم محتوا در سایت
چیزی که در سایت مهم است نظم و ترتیب سایت و برخورداری از یک زمانبندی واحد و صحیح می باشد. متاسفانه افراد تصور می کنند که هر زمان و در هر ساعتی می توانند سایت خود را به روز و محتویات را درون آن قرار دهند در صورتی که این کار اشتباه می باشد. سایت شما در دسترس عموم قرار دارد و پس باید به این نکته توجه کنید که آن را عام پسندانه طراحی و در اختیار کاربران قرار دهید از طرف دیگر نیز طی یک زمانبندی خاص محتویات و محصولات و خدمات خود را در سایت قرار دهید چرا که عدم انتشار محتوا به طور منظم در سایت نشان دهنده بی نظمی و هرج و مرج در فعالیت و در نهایت در سایت شما خواهد شد و همین مورد کاهش و افت رنک سایت در موتور های جستجو را به همراه خواهد داشت از طرف دیگر موجب سردرگمی و بی اعتمادی مشتریان می شود . شما در نظر بگیرید که طبق یک ساعت معین به طور روزانه محتویات و موضوعات مختلف را در سایت خود قرار می دهید و به طور متوالی سایت خود را به روز می کنید همین مورد موجب خواهد شد که کاربران و گوگل متوجه شود که شما برای آنها ارزش قائلید و به طور دقیق و در یک زمان خاص محتوای جدید را در اختیار آنها قرار خواهید داد نکته مهم دیگری که در اینجا وجود دارد این است که همین نظم و زمانبندی در سئو و بهینه سازی سایت و افزایش رنکینگ آن موثر است پس با توجه به گفته ها حدالامکان سعی کنید محصولات و محتوای تولید شده باارزش و با کیفیت را به صورت منظم و طبق زمانبندی دقیق و حساب شده در سایت قرار دهید.
۸_ دوری از آنالیز و تحلیل سایت
همه ما دوست داریم به عنوان اولین سایت ها در نتایج جستجو دیده شویم برای همین باید به شما بگویم که حدالامکان باید تمام موارد و مشکلات موجود در سایت خود را از بین برده و تمام موارد لازم را در سایت به کار ببرید. واضح است که بسیاری از مشکلات را ما به راحتی نمی توانیم انجام دهیم و یا آن مورد را فراموش می کنیم خب در اینجا یک راه حل مفید پیش روی شماست آن هم استفاده و بهره گیری از ابزارهای آنالیز و تحلیل سایت است که بسیاری از دارندگان سایت نسبت به آن بی توجه و یا بهتر است بگوییم کم توجه هستند پس در نتیجه سایت شما رشد نخواهد کرد و شما نیز همچوقت به هدف خود یعنی رسیدن به لینک های اول گوگل دست پیدا نخواهید کرد.
شما با استفاده از گوگل وب مستر تولز و یا گوگل آنالیتیکس می توانید سایت خود را آنالیز و تحلیل کنید سپس مشکلات آن را رفع کرده و در بهبود سایت بکوشید شما با انجام این کار در ابتدا سایت خود را به طور رسمی به گوگل معرفی کرده اید و سپس از گوگل درخواست می کنید که سایت شما را نیز،در لیست سایت های مرتبط قرار دهد. پیشنهاد ما به شما این است که حتما آنالیز و تحلیل سایت خود را به طور زمانبندی شده و در دوره زمانی های مختلف انجام دهید و اقدامات خود را مشاهده و مشکلات و خطا ها را رفع کنید و بکوشید  سایت خود را موتورهای جستجو گر گوگل خوشمزه تر سازید.
۹_ عدم توجه به شبکه های اجتماعی
شبکه های مجازی جایگاه ویژه ای در دنیای آدمها به دست آورده است و تعداد کاربران خود را به دست آورده و هر روز بر تعداد آنها افزوده می شود. شما زمانی که سایت به مرحله نمایش رساندید باید تبلیغات خود را برای دیده شدن سایت انجام دهید چرا که سایت شما برای دیده شدن نیاز به تبلیغ و شناخته شدن دارد پس چه جایی بهتر از شبکه های اجتماعی که دارای تعداد کثیری کاربر است و در دسترس همه نیز قرار دارد.
متاسفانه افراد نسبت به شبکه های اجتماعی و تاثیر آن بر روی سایت بی خبراند و چنین کار آسان ولی تاثیر گذار و مهمی را به راحتی از دست می دهند. شما برای آشنا سازی افراد جدید و مختلف با سایت خود و همچنین برای برند سازی به شبکه های اجتماعی نیازمند هستید پس محتواهای جالب و جذاب خود را در شبکه های مجازی به اشتراک گذارید و حتما آن را به سایت خود لینک کنید تا افراد مختلف با سایت شما آشنا شده و شما نیز کاربران جدیدی را جذب کرده باشید. توجه کنید که شبکه های مجازی از جمله پلتفرم هایی است که دارای گروه های مختلفی از افراد است و اشتراک گذاری محتویات و محصولات در آن در افزایش رنک و ترافیک سایت شما بسیار سودمند و مفید است.
۱۰ _ عدم توجه به جستجوهای محلی
جستجوی محلی ، نتایج نزدیک به محل جستجو را نمایش میدهد . از سال اخری که شاهد رونمایی از الگوریتم جدید گوگل با نام الگوریتم کبوتر بوده ایم و سئو محلی برجسته تر از قبل شد به طوری که در اکثر مواقع در زمان سرچ تنها نتایج نزدیک به محل سرچ به کاربر نمایش داده می شود به طور مثال اگر ما کلمه رستوران و یا کافی شاپ را جستجو کنیم شاهد خواهیم بود که نتایجی به ما نمایش داده می شود که در نزدیکی محل ما قرار دارد یا واضح تر اگر ما از شهر اراک جستجو کنیم کلمه کافی شاپ را به ما کافی شاپ هایی که در شهر اراک وجود دارند را نمایش می دهد این با نام سئو محلی نامیده می شود و متاسفانه یکی از اشتباهات در سئو نادیده گرفتن این سئو مهم می باشد به طوری که برای نمایش نتایج در محل جستجو هیچ گونه سئویی را انجام نمی دهند . استراتژی موتور های جستجو نمایش بهترین نتیجه به کاربران خود می باشد و این یکی از مهم ترین موارد نمایش بهترین نتیجه می باشد زیرا نزدیک ترین مکان را به کاربر نمایش می دهد برای اینکه سئو محلی را انجام دهید از اصلی ترین موارد آن ایجاد گوگل مپ می باشد.

با تشکر از همراهی شما شاد باشید

 

منبع: آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس | قالب وردپرس پزشکی

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 رای - میانگین: 5٫00 از 5) | به راستی!! در صفحه اینستاگرام آپ تم عضو شوید، ( آموزش وردپرس ، تخفیفات و بروز رسانی ها )
Loading...
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *