جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

آموزش فراخوانی css

آموزش فراخوانی فایل css در وردپرس

با سلام و عرض ادب، در این مطلب خدمت شما هستیم با آموزش فراخوانی فایل استایل css در قالب وردپرس اگر این مطلب را به خوبی دنبال کنید قادر خواهید بود کد های css را به خوبی روی قالب وردپرس خود و یا هر قالبی دیگر اعمال کنید.کاربران گرامی همان طو که می دانید استایل نویسی قالب در اصل زیباسازی و حالت دهی به بخش های مختلف پوسته و …. می باشد بنابر این از مهمترین قسمت های یک پوسته css می باشد تا به بهترین نحو سایت نمایش داده شود و کاربران و بازدید کنندگان از آن لذت ببرند.

امروزه با پیشرفت های چشم گیر در عرصه کد نویسی دیگر روش های قدیمی معرفی استایل به قالب که به روش معرفی css و جاوااسکریپت در فایل header.php انجام می شد استفاده نمی شود اما همچنان دیده می شود که برخی از سازندگان و طراحان از این روش قدیمی استفاده می کنند.به این نکته حتما توجه داشته باشید.


<link rel="stylesheet" href="<?php echo get_stylesheet_uri(); ?> " >

این روش قدیمی و به اصطلاح غلط به شکل زیر می باشد:


<? php

function add_stylesheet_to_head() {
echo "<link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans' rel='stylesheet' type='text/css'>";
}

add_action( 'wp_head', 'add_stylesheet_to_head' );

?>

به کد هایی بالا که اشاره کردیم یک نوع قدیمی معرفی و فراخوانی استایل در سایت های وردپرسی بود که در این روش امکان دارد شناسایی به خوبی انجام نشود و قالب با مشکلاتی روبرو شود.در برخی از موارد افزونه هایی هستند که از css قالب وردپرس استفاده می کنند که در چنین مواقعی باز احتمال روبرو شدن با مشکل وجود دارد.

اما روش صحیح فراخوانی css در سایت های وردپرسی

روش درست فراخوانی باید از تابع  wp_register_style() استفاده کنید و آن را ثبت نمایید که ما برای درک بهتر یک مثال در زیر آوردیم:


<? php wp_register_style( $handle, $src, $deps, $ver, $media ); ?>

کد بالا به شکل زیر تجزیه شده که کاملا توضیح دادیم.

$handle: رشته ای کامل – لازم می باشد.شامل نام منحصر به فرد استایل مورد نظر می باشد.دقت کنید که این مقدار در در فراخوانی و معرفی توابع دیگر کاربرد دارد.

$src: رشته ای – لازم است. در این قسمت می توانید آدرس فایل را جای دهید.

$deps: آرایه – اختیاری می باشد. نام منحصر بفرد  $handle و دیگر فایلهای وابسته به آن است.

$ver: رشته ای با منطقی – اختیاری می باشد. مربوز به نسخه فایل شما در سایت وردپرسی است که قادر هستید در این بخش ورژن قالب خود را وارد کنید و در صورت اینکه قصد ندارید ورژن قالب را قرار دهید مقدار را به null مشخص کنید.در حالت پیشفرض false وارد شده

$media: رشته ای – اختیاری است. آخرین موردی که وجود دارد این بخش می باشد که مربوط به نوع استایل است برای مثال screen , all و یا … حال اگر قصد ندارید این بخش را در سایت وردپرسی استفاده نکنید وارد نکنید.

به پایان این آموزش از css در ودپرس رسیدیم امید واریم مورد پسند شما واقع قرار گرفته باشد.

 

 

منبع: آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس

اولین نفری باش که به این مقاله امتیاز میدی 🙂
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!