آپ تم مرجع ارائه خرید قالب وردپرس فروشگاهی | شرکتی | تجاری | خبری و... , افزونه وردپرس , آموزش وردپرس
همیشه کیفیت محصول + پشتیبانی حرفه ای + جلب رضایت مشتریان اولویت های ماست

خانه / آموزش وردپرس / آموزش های وردپرس / آموزش بهینه سازی قالب وردپرس بخش دوم
تخفیف نوروزی آپ تم
بهینه سازی قالب وردپرس 2

آموزش بهینه سازی قالب وردپرس بخش دوم

با سلام و عرض ادب ، همان طور که می دانید ما مبحث بهینه سازی قالب وردپرس را در چندین بخش ارائه کردیم و خواهیم کرد و برای بهینه سازی قالب ۱۰ روش در نظر داریم که در بخش اول این آموزش به یکی از آنها اشاره کردیم و در این بخش هم به ۲ روی دیگر اشاره خواهیم کرد.در صورت تمایش می توانید از طریق لینک های انتهایی به دیگر بخش ها دسترسی پیدا کنید. با ما همراه باشید تا بریم سراغ ادامه آموزش ….

۲ . اضافه کردن Favicon به وسیله ی یک هوک وردپرس

هوک چیست : هوک یا قلابها در وردپرس این اجاره را در اختیا شما قرار می دهند تا بتوانید کد های دلخواه را بدون تغییر فایل های پیشفرض وردپرس به آن اضافه کنید.این امکان از بهترین های مدیریت محتوای وردپرس می باشد که منجرب انعطاف پذیری سایت می شود.بنابر این در صورت نیاز شما قادر هستید در وبسایت وردپرسی خود توابعی یا هوک هایی بسازید و در آن تغییرات ایجاد کنید.

حال فاو آیکون وبسایت از دیگر معیار های بهینه سازی قالب وردپرس می باشد و برای این کار دیگر نیازی نیست به  فایل header.php مراجعه کنید.کافیست از هوک wp_head در تابع add_action استفاده نمایید این کار اصلا سخت نیست همانند زیر عمل کنید.


add_action( ‘wp_head’, ‘uptheme_favicon’);
function uptheme_favicon(){
echo ”;
}

۳. شناسایی مرورگر Safari در IOS

امروزه یک قالب وردپرس حرفه ای به گونه ای طراحی می شود که سازگاری کامل با انواع دستگاه ها ی هوشمند مانند موبایل ها و تبل ها و با هر نسخه ای را دارند اما در برخی از قالب ای وردپرسی امکان دارد استایلی به کار ببرید که در برخی از مرورگرها اجرا و در برخی اجرا نشود در این طما قالب شما با مشکل مواجه و از نظر بهینه بودن دچار مشکل خواهد شد.

برخی از استایل ها با مرورگر  Safari سازگار نیست و به خوبی اجرا نمی شود بنابر این باید از استایل هایی استفاده کرد که با این مرورگر سازگار باشد.در وردپرس امکانی و راهی قرار داده که به راحتی قابل مشخص است که کاربر از چه نوع موبایلی و سیستم عاملی استفاده می کند.روش کار به صورت زیر است:

وردپرس دارای متغیری با نام is_iphone می باشد با استفاده از متغیر زیر دستگاه کاربر را تشخیص و بعد از آن استایل مخصوص آن را به صفحه اضافه میکنیم برای این کار از کد زیر استفاده کنید.


add_action(‘wp_print_styles’, ‘uptheme_enqueue_styles’);
function uptheme_enqueue_styles(){
global $is_iphone;
if( $is_iphone ){
wp_enqueue_style(‘iphone-css’, get_stylesheet_directory_uri() . ‘/iphone.css’);
}
else{
wp_enqueue_style(‘common-css’, get_stylesheet_directory_uri() . ‘/common.css’);
}
}

به کد بالا توجه کنید که ما در آن از تابع پیشفرض wp_enqueue_style استفاده کردیم که برای اضافه کردن فایل css در عنصر head صفحات می باشد.لازم به ذکر است کد فوق را بدون تغییر در آن استفاده کنید تا با مشکل روبرو نشوید.

به پایان آموزش وردپرس سئو و بهینه سازی قالب وردپرس بخش دوم رسیدیم و ۷ روش دیگر باقیست که در مطالب و جلسات بعدی به آنها خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

در این رابطه بخوانید:

آموزش بهینه سازی قالب وردپرس بخش اول

آموزش بهینه سازی قالب وردپرس بخش سوم

 

منبع: آپ تم  مرجع:آموزش وردپرس | افزون وردپرس کاربردی | قالب وردپرس خبری | قالب وردپرس شرکتی | قالب تجاری وردپرس

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (امتیاز اول را شما ثبت کنید.) | به راستی!! در کانال تلگرامی آپ تم عضو شوید، ( آموزش وردپرس ، تخفیفات و بروز رسانی ها )
Loading...

باکس دانلود

  • کاربران گرامی از ارسال دیدگاه جهت پشتیبانی محصولات ویژه ( خریداری شده) خود داری کنید برای این امر از قسمت پشتیبانی اقدام کنید.
  • لطفا از تایپ فینگلیش پرهیز کنید در غیر این صورت دیدگاه شما برسی نخواهد شد.
  • لطفا هدفتان از ارسال دیدگاه بک لینک نباشد.

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

    یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد که آپ تم توانسته با رعایت شرایط و قوانین در راستای ارائه خدمات الکترونیکی مجوز های نهاد و ارگان ها ذیصلاح را اخذ نماید تا کاربران با خیالی راحت از خدمات وردپرسی ما استفاده کنند.


    تخفیف نوروزی آپ تم 99 درصد