جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

8-proven-methods-to-promote-old-posts-in-wordpress

یکی از مهمترین عوامل موفقیت در سئو – بروزرسانی مطالب قدیمی

سلام و عرض ادب خدمت کابران همیشگی آپ تم با ما همراه باشید امروز قصد معرفی روش هایی را داریم تا با استفاده از آن بتوانیم مطالب و پست های قدیمی خود را بروزرسانی کنیم که این یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در سئو می باشد.

باگذشت زمان از عمر وب سایت مطالب آن نیز قدیمی می شوند به طوری که دیگر کاربران به آنها اهمیت نمی دهند زیرا که محتوا مربوط به زمان های گذشته است و احتمال زیاد کاربران با آن آشنایی دارند و محتوای جدید به ترتیب بر اساس پیشرفت زمان جایگزین محتوای قدیمی تر می شوند ، این مورد اصلا به نفع وب سایت ما نیست زیرا که ما به دنبال افزایش ترافیک و بازخورد های وب سایت خود هستیم و از همین رو یکی از مهم ترین و ساده ترین فعالیت هایی که منجر به افزایش ترافیک وب سایت ما می شود به روز نگه داشتن اطلاعات قدیمی یعنی نوشته های قدیمی وب سایت می باشد. با ما همراه باشید تا راهکار های بروزرسانی و شیوه صحیح اصلاح و بروز رسانی مطالب گذشته را شرح دهیم .

قبل از اینکه در رابطه با نحوه بروزرسانی محتوای تاریخ گذشته و قدیمی صحبتی کنیم سوالی را مطرح میکنیم تحت عنوان چرا ترویج مطالب گذشته از اهمیت بالایی برخوردار است ؟

پاسخ به این سوال از یک نظر بسیار ساده است شما برای تولید یک محتوا زمان و هزینه زیادی را صرف میکنید حتی اگر این مقدار از آورده شما نیز کم باشد . به هر ترتیب شما در حال صرف انرژی برای تولید محتوای خود هستید پس چرا پس از گذشت زمان از آن غافل می شویم و از اهمیت برای ما ساقط می شود این در حالیست که ما همچنان در حال دریافت ورودی برای همان محتوای قدیمی خود هستیم . این یکی از عواملیست که باعث می شود به این فکر بی افتیم تا چرا باید انرژی خود را صرف چیزی کنیم که در آینده از بین خواهد رفت .

باید بگویم که اشتباه فکر میکنید اصلا قرار نیست برای معرفی خود و سئو از مطالب گذشته غافل شویم و تنهی به تولید محتوای جدید اکتفا کنیم .

روش و نکات کلیدی و مهم

1- اولین چیزی که باید مد نظر قرار بدهید باید یک برنامه زمانی دقیق و مرتب در شبکه های اجتماعی برای به اشتراک گذاری داشته باشید اینکار باعث می شود که توسط افراد مرتبا مطالب شما بازدید شود و یا به اشتراک گذاری دوباره منجر گردد زیرا با توجه به فعالیت های مدرن شدن و مشغله های امروزی دیگر شاید وقت چندانی برای گذراندن وقت در وب سایت ها نداشته باشیم . و این خود باعث استفاده بیشتر از شبکه های اجتماعی می شود . و از طرفی نیاز به دسترسی به اطلاعات مد نظر برای کاربران نیز امری حیاتی است پس با بروز کردن مطالب قدیمی خود می توانید این ارتباط میان عدم مراجعه و جستجو برای یافتن اطلاعات قدیمی نشر یافته و حفظ کاربران خود را ایجاد کنید.

سوال: چگونه محتوا را به اشتراک بگذاریم؟ خب واضح است که نمی شود این کار را برای تک تک نوشته ها به صورت دستی انجام داد چرا که زمان زیادی را از ما خواهد گرفت و حتی برای سایت هایی که دارای مطالب بسیاری است این کار به طور کل نشدنی است پس یک راه راحت استفاده از افزونه است که به طور خودکار تمام نوشته های قدیمی را به اشتراک گذارد نام این افزونه revive old post می باشد که تنها کافی است آن را نصب و فعالسازی کنید سپس عملکرد آن را در سایت خود مشاهده فرمایید.

2_ نمایش پست های مرتبط

نمایش پست های مرتبط

تا حالا به پست ها و نوشته های مرتبط در یک نوشته توجه کرده اید تقریبا تمام سایت های معتبر و بزرگ در بالا و یا پایین نوشته خود پست یا نوشته های مرتبط را برای دسترسی آسانتر در اختیار کاربران خود قرار داده اند و با انجام این کار برای کاربر خود ارزش قائل شده و به آنها می گوید چنانچه این متن را مطالعه فرمودید می توانید نگاهی نیز به محتوای مرتبط با این موضوع بیاندازید و همین امر موجب میشود تا کاربر به صفحه و نوشته های دیگر سایت نیز سری زده و همین امر موجب هدایت آنها به محتوای قدیمی میشود.

3_ نمایش محبوب ترین ها

واقعیتی که در این جا وجود دارد این است که همیشه 20 درصد برای محتوای سایت و 80 درصد برای ترافیک سایت در نظر گرفته می شود پس حتما برخی از مقالات محبوب تر از بقیه پست ها خواهد شد پس شما به راحتی می توانید محتوای محبوب تر را با چند کلیک مشخص کرده تا کاربران ترغیب شوند به آنها سری بزنند این مورد برای افرادی که برای اولین بار وارد سایت می شوند جذاب تر و جالب تر است پس این فرصت را از بازدیدکنندگان خود نگیرید.

4_ ظاهر صفحه 404 را تغییر دهید و صفحه بهتری بسازید

صفحه 404 وردپرس به صورت پیش فرض بسیار ساده است و در تمام سایت ها یکی است، زمانی که در سایت شما صفحه ای موجود نباشد و در دسترس نباشند کاربر با این صفحه روبرو خواهند شد و حتما با دیدن این صفحه کاربر ناامید و دلزده خواهد شد و سایت شما را ترک خواهد کرد ولی شما می توانید این صفحه را طوری طراحی کنید که دارای امکاناتی باشد به طور مثال قابلیت جستجو را در این صفحه قرار دهید تا چنانچه کاربر با این صفحه مواجه شد امکان جستجو داشته باشد تا به هدف خود برسد. راه دیگر آن است که مرتبا سایت خود بررسی کنید و خطاهای 404 را رفع کنید.

5_ بهبود بخشیدن به موتور جستجو

دسترسی پذیری در سایت یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در طراحی رابط کاربری مناسب می باشد به طوری که یکی از عوامل دسترسی پذیری وجود موتور جستجو در وب سایت می باشد . موتورهای جستجو که در وردپرس وجود دارد محدود می باشند ولی شما می توانید امکانات و ویژگی های خوبی به آن اضافه کنید برای این کار دو راه وجود دارد: راه اول این است که از موتور جستجوگر گوگل سایت خود استفاده نمایید. راه دوم استفاده از افزونه های وردپرسی در این زمینه کمک بگیرید و موتور جستجوی خوبی را ایجاد کنید.

6_ صفحه بایگانی منحصر به فرد

یکی از روش های دیگر برای دیدن نوشته های قدیمی توسط کاربران استفاده از صفحه بایگانی منحصر به فرد است که برای پر رنگ کردن محتوای قدیمی بسیار موثر است و شما با استفاده از آن می توانید محبوب ترین نوشته ها، نوشته هایی که دیدگاه های زیادی را به خود اختصاص داده اند، نوشته های اخیر و… را نمایش دهید حتی می توانید پست های مربوط به دسته های مختلف را در این صفحه به نمایش بگذارید.

7_ لینک داخلی در مقالات

قرار دادن لینک های مختلف در مقالات بسیار مفید و باارزش است چرا که این مورد در سیو سایت نیز با اهمیت تلقی می شود پس سعی کنید دادن لینک در مقالات را به شکل یک عادت برای خود درآورید و در سایت خود به کار ببرید چرا که با همین لینک ها می توانید کاربر را به سمت و سوی محتوای قدیمی تر هدایت کنید.

8_ استفاده از لینک پست های قدیمی در دیدگاه

بخش دیدگاه ها همانطور که می دانید مهم و بودن آن در صفحات سایت ضروری و لازم است سعی کنید همواره با کاربران خود در حال تعامل و ارتباط باشید و با صبر و شکیبایی آنها را راهنمایی کنید و حتی اگر می توانید برای کمک و رفع نیاز آنها، لینک محتوای قدیمی تر را در قسمت بایگانی قرار دهید. دقت داشته باشید چیزی که برای شما مهم است رضایت و خشنودي کاربران و بازدید کنندگان شماست.

سخن پایانی

تمام محتوایی که از روز اول در سایت قرار داده شده است دارای ارزش و اعتبار هستند پس از آنها غافل نشوید و همواره آنها را به روز رسانی کرده و در اختیار کاربرانتان قرار دهید ، زیرا همواره افرادی هستند که به دنبال این مقالات باشند به طوری که با مرور زمان این آموزه ها را دنبال می کنند و از طرف دیگر افراد جدیدی نیز به آنها اضافه می شود . این نکته که بروزرسانی وب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است کاملا صحیح می باشد ولی نکته مهم دیگر این است که مطالب قدیمی وب سایت نیز مهم می باشند . با تشکر از همراهی شما – شادباشید

 

منبع: آپ تم  مرجع: افزونه وردپرس | قالب وردپرس نمونه کار

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین آرا
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
چاپ مقاله
چاپ مقاله
6 سال ها پیش

سلام ممنون بسيار مفيد بود

1
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!