جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

Admin Area چیست ؟ مدیریت

محیط مدیریت وردپرس یا Admin Area چیست ؟

قسمت مدیریت یا Admin Area چیست ؟ یک بخش مدیریتی در سایت وردپرس است. معمولا با تایپ wp-admin در مرورگر خودتان میتوانید به آن دسترسی پیدا کنید.
مثال:

http://www.example.com/wp-admin/

Admin Area چیست ؟ مرکز وب سایت هایی است که تحت وردپرس هستند. یک مدیر به تمام قسمت های وردپرس از طریق Admin Area دسترسی کامل دارد. کسانی مثال ویرایشگر، شرکت کننده و یا نویسنده دسترسی محدود به این قسمت دارد. بعضی از کاربرانی که ثبت نام کرده اند نیز به قسمت پروفایل خودشان در قسمت مدیریت دسترسی محدود دارند.

یک نوار ابزار در بالای هر قسمت محیط مدیریت وجود دارد. از طریق این نوار ابزار میتوان به چند قسمت از قابلیت های مدیریتی دسترسی پیدا کرد. از طریق منو سمت راست ( در زبان فارسی ) منو سمت چپ ( در زبان انگلیسی ) میتوان به ابزار های مدیریتی وردپرس دسترسی پیدا کرد. هر بخش از این قسمت منو نیز دارای زیر مجموعه هایی هستند که از طریق آن میتوان به گزینه های بیشتری دسترسی پیدا کرد.

در وسط صفحه بخشی است که به آن محیط کاری یا work area گفته میشود. اینجا قسمتی است که شما میتوانید نگارش کنید، ویرایش کنید و پست های خودتان را پاک کنید یا به تنظیمات بپردازید. در پایین هر محیط مدیریت یک فوتر ( footer ) وجود دارد. فوتر شامل لینک هایی از وردپرس و ورژن جدید آن که شما آن را نصب کرده اید است.

لازم به ذکر است در ایران این قسمت مدیریت یا Admin Area بیشتر به پیشخوان وردپرس شهرت دارد.

درباره پیشخوان وردپرس بخوانید:

آموزش جامع ویرایش و سفارشی سازی پیشخوان وردپرس

افزایش سرعت پیشخوان با چند ترفند ساده

آموزش دسترسی به پیشخوان وردپرس فقط توسط مدیر

افزونه داشبورد متریال وردپرس Material WP

 

آپ تم : قالب وردپرس شرکتی ، قالب وردپرس ، افزونه وردپرس

3.7/5 - (3 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!