جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

Administration Screen چیست ؟

اصطلاح Administration Screen یا همان صفحه ی مدیریت، صفحه ای است که بخش های مختلف Admin Area در آن نمایش داده می شود. وقتی از صفحه صحبت می کنیم در واقع منظور ما صفحه ی مدیرت وردپرس است نه آن صفحه ای که کاربران به آن دسترسی دارند و می توانند از طریق آن پست قرار دهند و آن را ویرایش کنند یا حتی آن پست را حذف کنند.

 

قسمت Administration Screen یک منوی افقی در بالا و یک منوی عمودی در گوشه سمت چپ (البته در ورژن وردپرس فارسی این منو در سمت راست قرار گرفته است) جهت استفاده Admin قرار داده است.

Administration Screen چیست

قسمت بالایی این صفحه یا همان Admin Bar به بخش های مختلف Administration و User Task دسترسی دارد.قسمت بالایی در واقع اطلاعات خلاصه ای مانند نظرات و یا دسترسی آسان به برخی افزونه ها و همچنین نام وبسایت و لینک دسترسی آسان به صفحه اصلی را نمایش می دهد.در قسمت سمت چپ،  از برگه هایی استفاده می شود که می توان از طریق آنها به بخش های مختلف وردپرس دسترسی داشت.اکثر این برگه ها از منو های جداگانه برخوردار هستند که به آنها Sub Panel گفته می شود.

Administration Screen چیست؟


از طریق صفحه ی مدیریت، کاربران تقریباً می توانند به تمام بخش های مربوط به ویرایش کد های PHP دسترسی داشته باشند. Administration Screen یا همان صفحه مدیرت برای کاربران و مدیران وبسایت یکسان نمایش داده می شود.البته میزان دسترسی مدیران نسبت به کاربران بسیار بیشتر خواهد بود و آنها به همه چیز دسترسی خواهند داشت در حالی که کاربران با توجه به میزان دسترسی خود می توانند در وبسایت پست ارسال کنند یا پست ها را حذف کنند یا اینکه دسترسی بسیار محدودتری داشته باشند و تنها بتوانند پست ها را ویرایش کنند و آنها را به صورت پیش نویس آماده ی انتشار کنند.کاربران همچنین می توانند کد های CSS را تغییر دهند و شکل قالب ها را تغییر دهند،مثل تغییر فونت ها ، رنگ ها و … تنظیمات بیشتر افزونه ها نیز در قسمت سمت چپ منو قابل دسترسی است.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!