جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

معنی Apache چیست آپاچی چیست

Apache چیست ؟

Apache رایج ترین نرم افزار Web Server است. معنی apache چیست ؟ توسط شرکت Apache Software Foundation توسعه داده شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است. معنی آپاچی چیست ؟ Apache یک نرم افزار Open Source و رایگان است و روی 67% از تمام Webserver های دنیا در حال اجراست.این نرم افزار از سرعت بسیار بالایی برخوردار است،قابل اطمینان است و از امنیت بالایی برخوردار است.این نرم افزار می تواند با استفاده از Extention ها و Module ها شخصی ساز شود تا نیاز های تمام کاربران در تمام محیط ها را برطرف کند.اکثر هاست ها در وردپرس از Apache به عنوان نرم افزار Web Server استفاده می کنند، اگر چه وردپرس می تواند از دیگر نرم افزار ها نیز برای این منظور استفاده کند.

Web Server چیست؟

بعد از آنکه معنی Apache چیست ؟ را متوجه شدید بد نیست مفهوم Web Server را هم برای شما شرح دهیم.

یک Web Server مثل قسمت پذیرش یک رستوران است.وقتی وارد رستوران می شوید فردی در قسمت پذیرش به شما سلام می کند،اطلاعات رزرو شما را بررسی می کند و شما را به میزتان هدایت می کند.دقیقاً مانند پذیرش رستوران ،Web Server صفحه ای را که درخواست داده اید برسی می کند و آن را برای شما فراهم می کند تا از آن لذت ببرید.البته Web Server تنها Host شما نیست بلکه Server شما نیز هست.

وقتی صفحه ای را که درخواست داده بودید پیدا کرد، آن را برای شما آماده هم می کند.یک Web Server مثل Apache یک سر مهماندار رستوران هم می تواند باشد.این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید با وبسایت ارتباط داشته باشید ، درخواست های شما را پیگیری می کند، اطمینان حاصل می کند که دیگر کارکنان (Modules) آماده ی سرویس دادن به شما باشند،همچنین می تواند یک پیش خدمت باشد و میز را پاک کند(Memory,Cash,Modules) و آن را برای مشتریان جدید آماده کند.
پس اساساً Web Server یک نرم افزار است که درخواست شما را برای دسترسی به یک وبسایت دریافت می کند و یک بررسی امنیتی روی درخواست HTTP شما اجرا می کند و شما را به وبسایتی که می خواستید هدایت می کند.با توجه به صفحه ی وبسایتی که شما درخواست کرده اید،وبسایت ممکن است از Server بخواهد که Module های بیشتری اجرا کند،سپس درخواست شما را اجرا می کند و شما می توانید صفحه ای را که می خواستید ببینید. حالا معنی آپاچی چیست را متوجه شدید؟ جالب است نه؟

4.7/5 - (3 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین آرا
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
mhmd
mhmd
4 سال ها پیش

kheyli mamnoon

2
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!