جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

چرا از قالب و افزونه اورجینال استفاده کنیم؟

چرا باید قالب و افزونه را خریداری کنیم در حالی که نسخه رایگان دارند ؟

با سلام خدمت همراهان همیشگی آپ تم . مستقیما سر موضوع اصلی یعنی بررسی علت های خرید محصولات وردپرس به جای استفاده از نسخه های رایگان و یا گاهی از موارد نسخه هایی که کرک شده اند و به اصطلاح به آنها نال گفته می شود بپردازیم . در ابتدا باید شما را از تفاوت نسخه خریداری شده یا اورجینال و نسخه های نال و رایگان آگاه کنم .

نسخه های رایگاننسخه های رایگان

نسخه رایگان به نسخه های از قالب ها و افزونه ها گفته می شود که معمولا برای تست آنها را ارائه میدهند یعنی توسعه دهنده و تولید کننده افزونه رایگان و قالب رایگان را برای معرفی محصول خود ارائه می دهد این در حالیست که گاهی از موارد افزونه و قالب هایی نیز به صورت رایگان داعمی یعنی کاملا رایگان با امکانات تکمیل به کاربران ارائه می شود که این اهداف خاص خود را از جمله برند سازی برای دیگر محصولات ، جلب توجه کاربران ، کسب درآمد در آینده ، دریافت بازخورد از محصول و میزان طرفداری آن ارائه می شوند . استفاده از این موارد توصیه می شود زیرا شما با مواردی آشنا خواهید شد که در صورت دنبال کردن هر کدام از اهداف بالا می توانید به آن چیزی که نیاز است و شما را هدایت می کند دست پیدا کنید. البته افزونه های رایگان و یا پوسته هایی که برای تست و معرفی محصول ارائه می شوند امکانات کامل را ندارند و فقط جهت معرفی محصول و آشنایی شما با عملکرد آن ارائه شده اند در گاهی از موارد این افزونه ها یا از پشتیبانی برخوردار نیستند و یا در صورت پشتیبانی روش های آن محدود به ایمیل یا تنها یک روش پشتیبانی محصول ختم می شود . در گاهی از موارد هم نسخه های رایگان دارای باگ های امنیتی و مواردی چون عدم ارائه نسخه های بعدی و پشتیبانی از نسخه های جدید وردپرسی را شاهد خواهیم بود . در کل محصولات رایگان با اهدافی که ذکر شد مناسب کسب و کار های بزرگ نیستند در حالی که برای اهدافی چون برند سازی میتوان به این افزونه ها و پوسته ها اعتماد کرد و از آنها به نحو احسنت استفاده کرد یکی از این موارد قالب وردپرس حرفه ای صحیفه sahifa است که در آپ تم به صورت رایگان ارائه می شود این رایگان بودن شامل تمامی آبدیت های بعدی و پشتیبانی رسمی آپ تم می باشد. همانطور که مشاهده کردید اهداف مثبتی هم در پشت پرده ارائه رایگان محصولات هستند ولی خب هیچ چیزی رایگان ارائه نمیشود مگر اینکه سودی از آن عائد ارائه دهنده شود . سود آپ تم حقیقتا رضایت خاطر مشتریان و کاربران خود می باشد.

نسخه های رایگانی نیز ارائه می شوند که با اهداف غیر انتقاعی می باشند یعنی اینکه این نسخه ها صرفا برای استفاده کاربران بدون آنکه نیازی به خریدی محصول بعدی و یا مشاهده تبلیغات و یا هر عامل دیگری باشند . اکثر سی ام اس ها مانند وردپرس اینطور بوده اند . خب سوال اینجاست که درآمد اینگونه از فعالیت های رایگان دقیقا در کجاست ؟ به طور مثال یکی از موارد کسب درآمد وردپرس از همکاری با شرکت های هاستینگ می باشد همین که وردپرس در بخشی از وب سایت خود هاستینگی را معرفی کند که از نظر آن مناسب نصب وردپرس می باشد . برای آن شرکت سود بسیار زیادی دارد و قطعا وردپرس هم از این مورد سودی عایدش خواهد شد . و یا در مواردی دیگری با همکاری شرکت های دیگر و یا سفارش ویرایش نسخه ای برای امکانات تجاری و یا هر چیز دیگری که پس از شهرتی به مانند وردپرس حقیقتا یک امر ساده به نظر می رسد.

نسخه های اورجینال و یا خریداری شده

نخسه های اورجینال

به همه مواردی که در بالا اشاره شد توجه کنید ، نسخه هایی که به صورت اورجینال ارائه می شوند شامل پشتیبانی مادام العمر شرکت سازنده هستند البته این کمی اقرار می باشد زیرا ممکن است همین امروز شرکتی که از آن قالبی تهیه کرده اید به هر دلیلی دیگر قادر به ادامه فعالیت نباشد اما این بسیار کم اتفاق خواهد افتاد در نظر داشته باشید اینکه یک پشتیبان که با پرداخت هزینه ای ناچیز شما آن را متعهد به اجرای خدمات پشتیبانی برای شما میکند امری بسیار مهم و ضروری می باشد . زیرا با وجود این همه ابزار های وردپرسی وجود پشتیبان برای بررسی و رفع مشکلات شما مهم است از طرفی دیگر ممکن است شما یک توسعه دهنده حرفه ای هم باشید ولی با این حال با مواردی که در قالب خود برخورد میکنید آشنایی کامل نداشته باشید یا به تازگی آن را مشاهده کرده باشید بهتر است از پشتیبانی کمک بگیرید تا خودتان با صرف وقت ، هزینه و انرژی بالا آن را رفع کنید و از پشتیبانتان بخواهید تا به شما آموزش های لازم را ارائه دهد . در ضمن قالب های تجاری و پلاگین های تجاری وردپرس از امکانات بی شمار تری برخوردار هستند زیرا دیگر هدف غیر مستقیم تبدیل بازدید کننده به پول را دنبال نمی کنند و یا عاملی چون برند سازی با ارائه محصولات رایگان وردپرسی وجود ندارد . این یک محصول تجاریست پس توسعه دهنده و تولید کننده آن تمام سعی خود را برای برطرف سازی مشکلی که به خاطر آن این محصول را تولید کرده است می کند به طوری که در اکثر موارد شاهد این موضوع هستیم که محصولات روز به روز در حال رشد و توسعه هستند زیرا با توجه به بازار رقابتی که پیش آماده است و توجه به قرنی که در آن زندگی میکنیم و صد البته دهکده جهانی که ما وب مستران در آن حقیقتا زندگی می کنیم ( نظر نویسنده ) این یک امر ضروری برای حفظ رضایت مشتری می باشد و صد البته در پی آن کسب درآمد از فروش محصولات می باشد. نسخه های اورجینال محصولات وردپرس دارای کیفیت نیز می باشند و توسعه دهنده سعی میکند تا آن را برای کاربردپذیری ارائه کند نه معرفی خدمات دیگر خود و نه معرفی محصولات خود زیرا این یک محصول است . ما در نسخه های رایگان شاهد این هستیم که برای معرفی محصولی اقدام شود ولی خب این یک محصول است پس چه نیازی به معرفی محصولات دیگر داریم . در حالی که میتوان درون قسمت های مختلفی از محصول از محصولات مرتبط نیز رونمایی کند زیرا این کار باعث رشد فروش دیگر محصولات نیز می شود. پس مواردی که در نسخه های اورجینال با آن روبه رو هستیم :

  • پشتیبانی همیشه در دسترسی ( البته بسته به سیاست ارائه دهنده دارد که با توجه به روزگار امروز اکثر موارد اینطور می باشد )
  • امکانات کامل محصول
  • سعی بر رفع نیاز و مشکل شما دارد زیرا برای همین تولید شده است
  • دریافت بروزرسانی های جدید بدون نیاز به پرداخت دوباره
  • بدون تبلیغات مزاحم و حتی اگر هم باشد محصولاتی را معرفی خواهد کرد تا با کمک آن ترکیب بهتری داشته باشید
  • تقریبا بدون باگ زیرا برای فروش محصول اقدام شده است

محصولات نال شده

و در انتها با محصولاتی آشنا خواهیم شد که امروزه متاسفانه با آن زیاد رو به رو شده ایم . بله نسخه های نال شده و یا کرک شده افزونه و پلاگین ها . این نکته که کار نال کننده های محترم درست است یا خیر جای بحث زیاد و طولانی دارد ولی در همین مقدار کوتاه عنوان می کنیم که با توجه به زحماتی که توسعه دهنده و تولید کنندگان برای ارائه محصولی می کنند که بتوانند با آن نیاز کاربران را برطرف کنند این یک امر غیر اخلاقی به نظر می رسد نسخه های نال شدهولی از طرفی توجهمان را به این نکته جلب میکنیم که اکثر این موارد نال شده تولید شده در خارج از کشور می باشند و سوای از انسانیت دسترسی به نسخه های اصلی و دریافت پشتیبانی با توجه به تحریم های موجود و جدید وضع شده علیه ایران عملا غیر ممکن می باشد . حال سوالی که پیش می آید این است : پس چه طور این فروشگاه های محصولات وردپرسی ادعای این را دارند که محصولات آنها کاملا اورجینال می باشد. بله درست است دسترسی و امکان خرید به صورت معمول از کشوری مانند ایران عزیز از خارج از کشور وجود ندارد ولی کسانی هستند که ارتباط گسترده و یا شرکت های دو ملیتی و چند ملیتی به عنوان واسط را استفاده میکنند . شما میتوانید به سادگی پس از خرید محصول متوجه اورجینال بودن یا غیر اورجینال بودن آن کنید به این شیوه که اکثر محصولات اصلی دارای کد های فعال سازی هستند و یا برای محصولات اورجینال امکان بروزرسانی از آپدیت های جدید آزاد است و همانطور که گفته شد تبلیغاتی نیز ندارند. بسیار خب متوجه فرق میان محصول اصل و فرع شدیم حالا افزونه و قالب های نال چه طورند ؟

با توجه به این موضوع کسانی هستند که این محصولات را دریافت و برای آنا کد ها تقلبی و یا امکان درخواست کد آنها را غیر فعال میکنند و به همان صورتی که نسخه های اورجینال هستند به صورت رایگان ارائه میدهند . اصلی ترین مشخصه محصولات نال ارائه رایگان آنها هستند.

تمامی برنامه های اورجینال در ابتدا دارای قفل های فعال سازی هستند و این کلید های فعال سازی توسط کسانی هک و یا شکسته می شوند تا آن را به صورت رایگان برای عموم قرار دهند و در نگاه اول کاری بسیار جالب است زیرا دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای دریافت آن محصول نداریم در حالی که همان محصول اورجینال را میتوانیم به سادگی دانلود کنیم ولی آیا واقعا کسی حاضر است بدون اینکه نیتی داشته باشد وقت خود را مصرف چیزی کند که در انتها به صورت رایگان ارائه شود ؟ آیا واقعا این انرژی را صرف شکستن قفل های نرم افزاری می کند تا برای عموم به صورت رایگان ارائه دهد . همانطور که در بالا اشاره شد اهدافی از ارائه محصولات رایگان وجود دارد که با هم بررسی کردیم یکی از این موارد کسب درآمد در آینده و یا برند سازی است پس چه لزومی دارد محصولی که به صورت رایگان و بعد به صورت اورجینال انتشار داده شده است باز هم به صورت نال شده در بیاید و عموما از آن استفاده کند .در گاهی از موارد استثناء این یک نیت شوم نیست ولی در اکثر مواقع این نیت شوم می باشد به طوری که هر آن امکان به سرقت رفتن اطلاعات شما وجود دارد و یا آغاز عملیات خرابکارانه ای که شما را مجبور به پرداخت خراج می کند و یا هزاران دلیل و منطق دیگری که این عمل را توجیه می کند وجود دارد.

چرا از قالب و افزونه اورجینال استفاده کنیم؟

واضح و مشخص است پاسخ این سوال اولین موردی است که باید به آن توجه کنید و همین مهم ترین مورد آن است و امنیت وردپرس به طوری که شما مطمئنن زمانی که از قالب های اورجینال و یا افزونه های اورجینال استفاده می کنید مطمئن هستید که توسعه دهنده نیازی به خرابکاری در وب سایت شما ندارد و این یک محصول با پشتیبانی رسمی می باشد . اینکه چه طور به سایت ها اعتماد کنیم برای خرید بماند ولی در کل موضوع سر این است که آیا از کلیت قالب های اورجینال و یا نال شده استفاده کنیم یا خیر .
دومین دلیلی که باعث استفاده از این قالب ها می باشد مشخصا دریافت بروزرسانی های آینده توسعه دهندگان آن است به طوری که ممکن است یک خرابکار و تولید کننده ویروس نیز همان محصول را برای کشف ایرادات و باگ های احتمالی خریداری کرده باشد و با چند ترفند ساده بتواند لیستی از مشتریان آن را تهیه کند و سعی بر خرابکاری در وب سایت های ایشان کند.
سومین دلیل هاستینگ ها هستند که زیر مجموعه مورد اول محصوب می شود زیرا که اکثرا به دلایل امنیتی اجازه نصب یک افزونه و قالب نال شده را درون هاست وب سایت نمی دهند به طوری که اگر استمرار به استفاده  از این موارد داشته باشید سرویس میزبانی وب سایت شما مسدود خواهد شد .
اما اگر تنها میخواهید از موارد نال شده در لوکال هاست و یا وب سایت های تست برای بررسی کیفیت کارکرد و اینکه چگونه آن را طراحی کنید استفاده کنید میتوانید با خیال راحت اینکار را انجام دهید ولی در هر صورت پیشنهاد نمیشود این مورد را انجام دهید. اگر هم برای مشتری در حال طراحی وب سایتی هستید بهتر است از قالب و افزونه های اورجینال استفاده کنید.
در گاهی از موارد هم عملیات نال سازی و یا کرک نرم افزار برای اهداف غیر انتفعای صورت میگیرد به طور مثال ارائه رایگان محصولاتی که در گذشته به صورت پولی فروخته می شده اند وجود دارد و یا هدفی مانند برند سازی و یا ایجاد بازار رقابتی ما در آپ تم به شما این اطمینان را میدهیم که تمامی محصولات در حال فروش و رایگان از پشتیبانی ما برخوردار هستند و محصولاتی که از طرف تولید کننده بروزرسانی شوند ما نیز آنها را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد .
یکی از بارزترین مشخصات محصولات آپ تم وجود فایل راهنما و آموزش های لازم می باشد این از جمله موارد نسخه های اورجینال محصولات است به طوری که شما میتوانید پس از خرید اطمینان حاصل کنید که افزونه و یا پوسته شما کاملا کاربردی بر روی وب سایت شما عمل میکند .

 

منبع: آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس | قالب وردپرس تک صفحه ای

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!