جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

wordpress-blog-convert-to-a-successful-site

روش های تبدیل وبلاگ وردپرسی به یک سایت موفق

تبدیل یک وبلاگ وردپرسی به وبسایت موفق شاید کار چندان دشواری به نظر برسد اما با رعایت نکات ساده و در عین حال حیاتی میتوانید این مهم را تحقق ببخشید . با آپ تم همراه باشید تا با نکات اشاره شده در بالا آشنا شوید.

blog-life-uptheme

در مورد چیزی که می دانید بنویسید

قطعا بر این موضوع اشراف کامل دارید که باید در رابطه با اطلاعاتی که دارید صحبت کنید . یعنی چیزی که بر آن اشراف کامل دارید و موضوع مورد علاقه شماست . به طور مثال شما هم گاها با افرادی که در جمع های مختلف اظهار نظر می کنند در حالی در رابطه با آن موضوع مورد بحث هیچ گونه اطلاعاتی ندارند ، به طور قطع افراد شنونده و یا مخاطبین رضایت خاطر از صحبت های ایشان ندارند . در فضای مجازی نیز به این صورت می باشد شما برای جذب کاربران خود نیاز دارید تا در رابطه با دانسته های خود و علاقه خود بنویسید و برای انتشارات اطلاعاتی با دسته های جدا از تخصص و علاقه خودتان می توانید از دیگر نویسنده ها کمک بگیرید. خوشبختانه وردپرس این قابلیت را به ما داده است تا بتوانیم از چند نویسنده استفاده کنیم و یک وب سایت چند نویسندگی راه اندازی کنیم .

تولید محتوای مرتبط

تولید محتوایی که در وب سایت شما جایی ندارد یک امر بی نتیجه خواهد بود . باز هم با مثالی در رابطه با این موضوع با کمک سخنرانی و سخنوری میزنیم . فرض کنید در جلسه ای هستید مربوط به موضوع ” کاشت گیاه در مناطق گرمسیر ” زمانی که شما در این جلسه شرکت میکنید انتظار شنیدن و دریافت اطلاعات در رابطه با این موضوع هستید . هر چند بزرگترین سخنرانان جهان هم در این جلسه حضور پیدا کنند و برای شما از روش های افزایش نرخ بهره وری در تولید خودرو صحبت کنند . علارقم اینکه آنان افرادی خبره در سخنوری هستند. باز هم این جلسه برای شما پوچ و بی معنی خواهد بود. این در دنیای مجازی و وب سایت صدق میکند یعنی اینکه کاربرانی که در حال ورود به سایتی با موضوع وردپرس هستند انتظار دریافت اطلاعات در رابطه با کفش های طبی ندارند . سعی کنیم عملکرد خود را طوری تنظیم کنیم که برای افزایش بازدید محتوا تولید نکنیم .

محتوای خود را جذاب کنید

حتما در صورت نوشتن و تولید محتوایی که به آن علاقه دارید موفق خواهید بود تا محتوایی جذاب را تولید کنید این یک امر طبیعی است ، کمتر کسانی از محتوا های خشک ، بی اساس و اینکه از ابتدا تا انتهای آن هیچگونه هدفی را دنبال نمی کنند . خوشش می آید . پس بهتر است در این باره تحقیقات مستمری را انجام دهید . توجه داشته باشید برای نوشتن محتوای جذاب ( اعم از نوشته ، ویدئو و تصویر ) علاقه کافی و تخصص نیاز می باشد . این در حالیست که با وجود علاقه کافی می توانید به راحتی محتوایی را تولید کنید که جذاب باشد . زیرا شما علاقه داردی و مطمئنن پیگیر موضوع خواهید بود. علاوه بر این ها موارد دیگری نیز دخیل هستند بر تولید محتوای جذاب . بهترین راه تمرین و تمرین و تمرین می باشد.

استفاده از عنوان مناسب

استفاده از عنواین مناسب

یکی دیگر از نکته های حائز اهمیت برای جذاب کردن نوشته ها و محتوای تولید شده برای کاربران استفاده از عنواین مناسب و جذاب هستند ، عنوان ها اولین چیز هایی هستند که مخاطبان آنها را مشاهده می کنند پس در خواندن و ادامه دادن با وب سایت شما تاثیر بسزایی دارند. صفحات گوگل را ببینید زمانی که شما موردی را جستجو میکنید . بر روی کدام یک از ده نتیجه جستجو کلیک میکنید . قطعا بر روی لینکی که عنوان زیبا تر و جذاب تری دارد . که به اصطلاح نرخ ctr  و یا نرخ نسب کلیک بر نمایش که از حوصله این بحث خارج می باشد. گفته می شود. در نوشتن عناوین دقت کنید که ساده و روان ، یکتا باشند یعنی بدون نظیر در دیگر صفحات و دیگر جاهای فضای مجازی باشند . از یک شیوه نوشتاری استفاده کنید به طوری که کاربران پس از مطالعه چند مقاله از شما با دیدن مطلب شبیه به مطلب وب سایت شما در ناخودآگاه خود شما و وب سایتتان را تداعی کنند. عنوان باید معرفی کوتاه و صریحی از کلیت نوشته و محتوا باشد.

 

افزودن به اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی

تنها تولید محتوای خوب کافی نیست گاها پیش می آید شما زحمت زیادی برای محتوای خود کشیده اید و پس از انتشار کاربران نیز از آن به خوبی استقبال کرده اند اما کاربران برای انتشار و اشتراک این مطلب با دوستان خود در مزیقه اند یعنی طوری که پس از یک نگاه سطحی به قسمت انتهایی و یا ابتدایی مطلب شما و نیافتن دکمه های اشتراک گذاری . صفحه را ترک میکنند . در دفعات بعدی به دنبال آن نیز نمی گردند . در حالیست که یکی از مهم ترین فاکتور های سئو وبهینه سازی وردپرس اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی می باشد. پس سعی کنید در قسمت هایی از مطالب خود دکمه هایی را برای به اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی در نظر بگیرید.

وبلاگ خود را ساده نگه دارید

ساده نگری در ظاهر وب سایت و وبلاگ کمک شایانی در رشد آن می کند به طوری که همواره رابط کاربری از اهمیت زیادی برخوردار بوده است . سعی کنید در ظاهر وبلاگ خود از تصاویر متجرک کمتری استفاده کنید زیرا تصاویر متحرک

برای اینکه محتوای شما توسط کاربران به طور کامل خوانده شود، چیدمان سایت و رابط کاربری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای متون سایت از نوشته هایی استفاده کنید که خوانایی مناسبی داشته باشند و موجب اذیت کاربر نشود. همچنین از بنرها و تصاویر چشمک زن که تمرکز بازدید کننده را بهم می‌زند، تا جایی که می توانید استفاده کنید.

قالب بندی محتوا

در صورتی که در حال تولید محتوای طولانی هستید معمولا بیش تر از دو هزار کلمه ، باید برای افزایش خوانایی و جلوگیری از خستگی خوانندگان آن را قالب بندی کنید به طوری که با استفاده از هدینگ های h3  و h2  محتوای خود را تقسیم بندی کنید ، علاوه بر این ها شما می توانید از لیست ها نیز کمک بگیرید و از مجموعه این ابزار ها برای قالب بندی محتوای طولانی خود استفاده کنید. با این کار کاربر هنگام مطالعه نوشته شما خسته نمی شود و محتوای شما اثر بخشی بییشتری نیز خواهد داشت .

از تصاویر استفاده کنید

در سری مقالات گذشته از اهمیت تصاویر در نوشته ها و وب سایت گفته ایم و همانطور که میدانید یک تصویر می تواند هزاران معنی و مفهوم را به بیننده برساند ، برای درک تصاویر نیاز به زبان ، لهجه ، گویش ندارید در اکثر اوقات در آموزش های وردپرس از تصاویر استفاده می شود این به این دلیل است که تصاویر رساننده اطلاعات سریح تری هستند به طوری که گاها انتقال مفهومی بدون استفاده از عکس دشوار است .

کاربران را تشویق کنید

blog-uptheme

تشویق و ترقیب کاربران به این معنی نیست که شما از روش هایی استفاده کنید تا کاربرتان مجبور به استفاده و یا کلیک بر روی لینکی غیر معمول شود و یا با الفاظ و تصاویری که امروزه دنیای مجازی را اشباه کرده اند آنها را به سمت اهداف خود بکشانید. بلکه به این معنی می باشد که با استفاده از ابزار های ساده و گاها دم دستی به کاربرانتان امکان تعامل دو طرفه فی مابین شما و ایشان را بدهید مانند بخش نظرات . در وردپرس به صورت پیشفرش موجود می باشد و شما نیازی به انجام کاری نیستید ولی مهم است که کاربران را به ایجاد دیدگاه تشویق کنید زیرا این کار اولا باعث رشد و تعالی وب سایت شما با دریافت بازخورد ها و نظرات کاربران می شود و دوما به دلیل بازگشت کاربر پس از ثبت نظر برای اطلاع از انتشار و پاسخ های بعدی شما ترافیک بازگشتی وب سایتتان را دریافت خواهید کرد. راه دیگری که میتوانید استفاده کنید خبرنامه های ایمیلی و یا پیامکی می باشد که در وردپرس با یک افزونه ایجاد می شود. خبر نامه ها نقش موثری در تشویق کاربر و ذهن ناخودآگاه ایشان برای بازگشت به وب سایت شما دارند .

 

منبع: آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس | قالب وردپرس تفریحی

اولین نفری باش که به این مقاله امتیاز میدی 🙂
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!