آموزش رفع خطای ۴۰۳ وردپرس

Fixes 403 Format Error in WordPress

آیا تا به حال با خطای ۴۰۳ سایت خود مواجه شده اید؟ آیا در سایت خود با آن مقابله می کنید؟
این مورد یکی از مشکلات مهم و یا از اشتباهات رایج و وحشتناک وردپرس کاران مبتدی می باشد که ما در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه به راحتی خطای ۴۰۳ یا خطای ممنوعه وردپرس را به طور کامل رفع کنید.
با ما همراه باشید.

رفع خطای ممنوعه ۴۰۳ در وردپرس

زمانی که در سایت شما یک خطا رخ می دهد وردپرس به طور اتوماتیک کدها و پیام هایی را به شما نشان می دهد.
در زیر لیستی از رایج ترین خطاها به همراه نحوه رفع آنها برای شما در نظر گرفته شده است.

خطای ۴۰۳ و کد غیرقانونی در سایت وردپرسی

زمانی شما با این کد مواجه می شوید که مجوزهای سرور اجازه دسترسی به یک صفحه خاص را به شما نمی دهد به همین دلیل شما با یک متن به صورت زیر مواجه خواهید شد:
۴۰۳ ممنوع – شما مجاز به دسترسی به…. در این سرور نیستید.
همچنین در هنگام تلاش برای استفاده از یک error document برای رسیدگی به درخواست، یک خطای ۴۰۳ به وجود می آید و زمانی که آن را می بینید سناریوهای مختلفی به وجود می آید به طور مثال:
۴۰۳ forbidden
دسترسی در صفحه ورود به وردپرس
۴۰۳ ممنوع – در نصب وردپرس
۴۰۳ خطای ممنوعه در هنگام بازدید از صفحه ای خاص
توجه داشته باشید شما ممکن است به جای دیدن خطای ۴۰۳ این جمله را نیز مشاهده کنید دسترسی به رد همان وضعیت ممنوع می باشد و یا ممکن است ببینید دسترسی به yourdomin.ir/ com رد شد. این ها از جمله پیغام های خطای ۴۰۳ وردپرس است.
در اینجا بیابید در مورد آن چه که این خطاها را ایجاد می کند صحبت کنیم.

خطای ۴۰۳ یا ممنوعه وردپرس چیست؟

یکی از شایع ترین دلیل این خطا می تواند به دلیل پلاگین امنیتی پیکربندی شده در سایت باشد چرا که بسیاری از این پلاگین های امنیتی اگر تشخیص دهند که ای پی مخرب است آن را مسدود می کنند و همین ممکن است موجب بروز خطا شود به همین خاطر ما از sucuri برای بهبود امنیت سایت های وردپرسی خود استفاده می کنیم.
یکی دیگر از عوامل این خطا یک فایل htaccess فاسد و خراب باشد و یا مجوز فایل نادرست در سرور شما باشد. شرکت میزبان وردپرس شما یا سرور شما ممکن است گاهی اوقات تغییراتی را در تنظیمات سرور شما اضافه کند که همین امر می تواند موجب ۴۰۳ خطای ممنوعه شود.

رفع خطای ۴۰۳

قبل از انجام هر کاری ابتدا یک نسخه پشتیبان از سایت خود تهیه کنید.
۱_ رفع خطای ۴۰۳ ممنوعه ناشی از پلاگین در سایت
برای رفع این مشکل ابتدا تمام افزونه ها را به طور موقت غیر فعال کنید این موضوع مربوط به پلاگین امنیتی در سایت شما نیز می شود و ممکن است همین افزونه امنیتی مشکل ساز شده باشد اگر با غیرفعال کردن افزونه ها مشکل برطرف شد پس یک به یک پلاگین ها را فعال و پلاگینی که موجب این خطا می شود را یافته و حذف نمایید.
۲_ رفع خطای ۴۰۳ ناشی از خراب شدن فایل htaccess
اغلب این خطا براثر خرابی فایل htaccess فاسد در سایت به وجود می آید پس باید این فایل را تعمیر نمود. ابتدا به مدیریت هاست خود متصل شوید سپس فایل htaccess را پیدا کرده و از آن در سیستم خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید سپس این فایل را از سرور خود حذف کنید و با این کار اگر مشکل خطای ۴۰۳ برطرف شد معلوم می شود که این فایل فاسد و خراب است. شما به راحتی می توانید فایل جدید htaccess را با وارد شدن به بخش مدیریت وردپرس خود و رفتن به صفحه تنظیمات ایجاد نمایید و در انتها بعد از ایجاد فایل بر روی دکمه save changes کلیک کرده و در اینجا کار تمام است.
۳_ رفع خطا ناشی از مجوز های فایل وردپرس
تمام فایل های وب سایت شما دارای مجوزهای پرونده می باشند که با استفاده از این مجوز هاست که می توانیم در سایت به این فایل ها و پوشه ها دسترسی داشته باشیم و اگر این مجوز ها اشتباه باشند میتواند موجب خطای ۴۰۳ شود چرا که وب سرور شما فکر می کند که شما مجوز دسترسی به این فایل ها را ندارید برای رفع این مشکل شما دو راه را در پیش روی خود دارید ۱_ از میزبان وب سایت خود بخواهید تا مجوز های دسترسی به فایل ها را بررسی کند و آن را رفع کنند. ۲_ تغییر دادن مجوز ها توسط خود شما ممکن است عواقب جدی را به همراه داشته باشد پس برای انجام چنین کاری بهتر است از یک فرد حرفه ای بخواهید که به شما کمک کند.

 

منبع: آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس | قالب وردپرس هاستینگ

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 رای - میانگین: 5٫00 از 5) | به راستی!! در صفحه اینستاگرام آپ تم عضو شوید، ( آموزش وردپرس ، تخفیفات و بروز رسانی ها )
Loading...
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *