جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

Fixes 403 Format Error in WordPress

آموزش رفع خطای 403 وردپرس

آیا تا به حال با خطای 403 سایت خود مواجه شده اید؟ آیا در سایت خود با آن مقابله می کنید؟
این مورد یکی از مشکلات مهم و یا از اشتباهات رایج و وحشتناک وردپرس کاران مبتدی می باشد که ما در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه به راحتی خطای 403 یا خطای ممنوعه وردپرس را به طور کامل رفع کنید.
با ما همراه باشید.

رفع خطای ممنوعه 403 در وردپرس

زمانی که در سایت شما یک خطا رخ می دهد وردپرس به طور اتوماتیک کدها و پیام هایی را به شما نشان می دهد.
در زیر لیستی از رایج ترین خطاها به همراه نحوه رفع آنها برای شما در نظر گرفته شده است.

خطای 403 و کد غیرقانونی در سایت وردپرسی

زمانی شما با این کد مواجه می شوید که مجوزهای سرور اجازه دسترسی به یک صفحه خاص را به شما نمی دهد به همین دلیل شما با یک متن به صورت زیر مواجه خواهید شد:
403 ممنوع – شما مجاز به دسترسی به…. در این سرور نیستید.
همچنین در هنگام تلاش برای استفاده از یک error document برای رسیدگی به درخواست، یک خطای 403 به وجود می آید و زمانی که آن را می بینید سناریوهای مختلفی به وجود می آید به طور مثال:
403 forbidden
دسترسی در صفحه ورود به وردپرس
403 ممنوع – در نصب وردپرس
403 خطای ممنوعه در هنگام بازدید از صفحه ای خاص
توجه داشته باشید شما ممکن است به جای دیدن خطای 403 این جمله را نیز مشاهده کنید دسترسی به رد همان وضعیت ممنوع می باشد و یا ممکن است ببینید دسترسی به yourdomin.ir/ com رد شد. این ها از جمله پیغام های خطای 403 وردپرس است.
در اینجا بیابید در مورد آن چه که این خطاها را ایجاد می کند صحبت کنیم.

خطای 403 یا ممنوعه وردپرس چیست؟

یکی از شایع ترین دلیل این خطا می تواند به دلیل پلاگین امنیتی پیکربندی شده در سایت باشد چرا که بسیاری از این پلاگین های امنیتی اگر تشخیص دهند که ای پی مخرب است آن را مسدود می کنند و همین ممکن است موجب بروز خطا شود به همین خاطر ما از sucuri برای بهبود امنیت سایت های وردپرسی خود استفاده می کنیم.
یکی دیگر از عوامل این خطا یک فایل htaccess فاسد و خراب باشد و یا مجوز فایل نادرست در سرور شما باشد. شرکت میزبان وردپرس شما یا سرور شما ممکن است گاهی اوقات تغییراتی را در تنظیمات سرور شما اضافه کند که همین امر می تواند موجب 403 خطای ممنوعه شود.

رفع خطای 403

قبل از انجام هر کاری ابتدا یک نسخه پشتیبان از سایت خود تهیه کنید.
1_ رفع خطای 403 ممنوعه ناشی از پلاگین در سایت
برای رفع این مشکل ابتدا تمام افزونه ها را به طور موقت غیر فعال کنید این موضوع مربوط به پلاگین امنیتی در سایت شما نیز می شود و ممکن است همین افزونه امنیتی مشکل ساز شده باشد اگر با غیرفعال کردن افزونه ها مشکل برطرف شد پس یک به یک پلاگین ها را فعال و پلاگینی که موجب این خطا می شود را یافته و حذف نمایید.
2_ رفع خطای 403 ناشی از خراب شدن فایل htaccess
اغلب این خطا براثر خرابی فایل htaccess فاسد در سایت به وجود می آید پس باید این فایل را تعمیر نمود. ابتدا به مدیریت هاست خود متصل شوید سپس فایل htaccess را پیدا کرده و از آن در سیستم خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید سپس این فایل را از سرور خود حذف کنید و با این کار اگر مشکل خطای 403 برطرف شد معلوم می شود که این فایل فاسد و خراب است. شما به راحتی می توانید فایل جدید htaccess را با وارد شدن به بخش مدیریت وردپرس خود و رفتن به صفحه تنظیمات ایجاد نمایید و در انتها بعد از ایجاد فایل بر روی دکمه save changes کلیک کرده و در اینجا کار تمام است.
3_ رفع خطا ناشی از مجوز های فایل وردپرس
تمام فایل های وب سایت شما دارای مجوزهای پرونده می باشند که با استفاده از این مجوز هاست که می توانیم در سایت به این فایل ها و پوشه ها دسترسی داشته باشیم و اگر این مجوز ها اشتباه باشند میتواند موجب خطای 403 شود چرا که وب سرور شما فکر می کند که شما مجوز دسترسی به این فایل ها را ندارید برای رفع این مشکل شما دو راه را در پیش روی خود دارید 1_ از میزبان وب سایت خود بخواهید تا مجوز های دسترسی به فایل ها را بررسی کند و آن را رفع کنند. 2_ تغییر دادن مجوز ها توسط خود شما ممکن است عواقب جدی را به همراه داشته باشد پس برای انجام چنین کاری بهتر است از یک فرد حرفه ای بخواهید که به شما کمک کند.

 

منبع: آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس | قالب وردپرس هاستینگ

اولین نفری باش که به این مقاله امتیاز میدی 🙂
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!