جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

آیا پلاگین های غیر فعال سرعت وردپرس را کاهش می دهند؟

آیا پلاگین های غیر فعال سرعت وردپرس را کاهش می دهند؟ پلاگین های غیر فعال را حذف کنیم؟

بسیاری از کاربران سوالاتی درباره پلاگین های غیر فعال موجود بر روی وردپرس خود از ما می پرسند و می خواهند بدانند که آیا پلاگین های غیر فعال هم می توانند سرعت وردپرس را کاهش دهند و باید حذف گردند یا خیر؟

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که برای بررسی عملکرد پلاگین ها آنها را دانلود و نصب می کنید و سپس در صورتی که عملکرد آنها را نپسندید آنها را غیر فعال می کنید خوب است ادامه این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله ما قصد داریم تا اثر پلاگین های غیر فعال سازی شده را بر روی عملکرد ورد پرس مورد بررسی قرار دهیم و به شما بگوییم که آیا حذف پلاگین های غیر فعال برای بهبود عملکرد ورد پرس و حتی سئو وردپرس ضروری است یا خیر؟

رپورتاژ آگهی

پلاگین های فعال و غیر فعال در ورد پرس

یکی از بهترین ویژگی های وردپرس آن است که شما می توانید به سادگی آن را بسط دهید، منظور ما از بسط دادن افزایش دادن امکانات و قابلیت های آن است. برای این کار شما کافیست پلاگین هایی را بر روی ورد پرس خود نصب نمایید. زمانی که شما یک پلاگین را دانلود و نصب می نمایید فایل های مربوط به آن بر روی سروری که وب سایت شما را میزبانی می کند یا بر روی هاست شما قرار می گیرد. اما پروسه نصب همینجا به پایان نمی رسد بلکه شما برای استفاده از یک افزونه وردپرس باید آن را فعال سازی نمایید.

رپورتاژ آگهی 2

اگر پلاگین را نصب کنید اما آن را فعال سازی نکنید پلاگین به صورت غیر فعال در هاست شما باقی می ماند ، البته ممکن است شما یک پلاگین را فعال کنید و سپس در صورت عدم رضایت از آن، آن را غیر فعال کنید، در این صورت نیز آن پلاگین به صورت غیر فعال در هاست شما می ماند. زمانی که شما به بخش پلاگین ها در پنل وردپرس خود بروید می توانید هم پلاگین های فعال و هم پلاگین های غیر فعال را در آن مشاهده نمایید. در این صفحه پلاگین های فعال با رنگ آبی در زمینه هایلایت شده اند و پلاگین های غیر فعال در زیر نام خود یک گزینه “Delet” و یک گزینه “Activate” دارند.

رپورتاژ آگهی 3

آیا پلاگین های غیر فعال موجب کند شدن وردپرس می شوند؟

نه اینطور نیست، پلاگین هایی که فعال سازی نشده اند و یا پس از فعال سازی مجددا غیر فعال شده اند بر روی سرعت وردپرس تاثیر گذار نمی باشند. بگذارید نگاهی به عملکرد وردپرس بیاندازیم تا این مساله را با دقت بیشتری بررسی کنیم.

هربار که یک کاربر درخواست مشاهده یک صفحه از یک وب سایت وردپرس را می دهد، وردپرس پروسه بارگذاری را آغاز می نماید. در طول این پروسه وردپرس تنها پلاگین های فعال را بارگذاری می کند و اصلا کاری با پلاگین های غیر فعال موجود ندارد. از این رو می توان به قطعیت گفت که حتی اگر شما صدها و یا هزاران پلاگین غیر فعال بر روی وردپرس خود داشته باشید، آنها نمی توانند سرعت و یا عملکرد وردپرس شما را تحت تاثیر قرار دهند.

تنها جایی که وردپرس پلاگین های غیر فعال را بارگذاری می نماید درون صفحه “Plugins” می باشد. حتی درون صفحه پلاگین ها هم وردپرس به دنبال بارگذاری خود پلاگین های غیر فعال نمی باشد و تنها نام آنها را درون صفحه بارگذاری می نماید. پس اگر وردپرس شما عملکرد خوبی ندارد و یا سرعت آن کاهش یافته است این مساله ربطی به پلاگین های غیر فعال ندارد و شما باید دلیل این امر را در جای دیگری جستجو نمایید.

آیا نیاز است پلاگین های غیر فعال حذف شوند؟

دلیل آنکه وردپرس به جای قرار دادن گزینه حذف به شما امکان غیر فعال سازی پلاگین ها را می دهد آن است که شاید شما بخواهید پلاگین ها را تنها برای مدت مشخصی غیر فعال کنید و پس از مدتی مجددا آنها را فعال سازی نمایید.

اگر شما تنها برای مدت کوتاهی می خواهید که یک پلاگین را بلا استفاده قرار دهید و نمی خواهید که مجددا ملزم به دانلود کردن و انجام تنظیمات مورد نظر بر روی آن باشید بهتر است که از گزینه غیر فعال سازی پلاگین استفاده نمایید. این کار موجب می شود که پلاگین عملا بر روی وردپرس شما وجود نداشته باشد و در زمان بارگذاری صفحات نیز باری را بر روی وردپرس شما متحمل ننماید اما به مجرد آنکه شما نیاز داشته باشید که از آن استفاده نمایید به دلیل آنکه فایل های آن بر روی هاست شما موجود است می توانید به سادگی آن را فعال کنید.

مشکل ساز شدن پلاگین های غیر فعال

اگر پلاگین های غیر فعالی بر روی ورد پرس شما وجود دارند و شما قصد ندارید هیچ گاه مجددا از آنها استفاده نمایید بهتر است که آنها را حذف کنید. شاید این پلاگین ها سرعت ورد پرس شما را کاهش ندهند اما می توانند در برخی مواقع برای شما مشکل ساز شوند. در زیر برخی از این مشکلات احتمال برای شما ذکر شده اند.

یکی از مشکلات وجود پلاگین های غیر فعال متعدد بر روی وردپرس آن است که شما گاه و بی گاه پیام هایی برای دریافت بروز رسانی های جدید این پلاگین ها از جانب وردپرس دریافت خواهید نمود. این مساله می تواند برای شما بسیار ناخوشایند باشد مخصوصا اگر تعداد پلاگین های غیر فعال موجود بر روی وردپرس شما زیاد باشد.

یکی دیگر از مشکلاتی که وجود پلاگین های غیر فعال متعدد بر روی وردپرس شما می تواند برای شما ایجاد نماید آن است که به دلیل اینکه پلاگین ها فایل های اجرایی هستند حتی اگر غیر فعال هم باشند باز هم می تواند نقطه خوبی برای آسیب رساندن افراد سودجو به سایت شما باشند. اگر فرد یا افرادی بخواهند که وب سایت شما را هک کنند می توانند بد افزارهایی را با استفاده از این پلاکین ها بر روی وب سایت شما نصب نمایند و یا این پلاگین ها را آلوده کنند و با استفاده از خود آنها وب سایت شما را هک کنند. بنابراین برای رعایت مسائل امنیتی و برای حفظ امنیت وب سایت خود شما باید پلاگین هایی که از آنها استفاده نمی کنید را از وردپرس خود حذف نمایید.

اولین نفری باش که به این مقاله امتیاز میدی 🙂
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!