جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

رفع خطای افزونه جلالی وردپرس

رفع خطای افزونه جلالی وردپرس | خطای پلاگینwp-jalali

با سلام خدمت کاربران محترم آپ تم در خدمت شما هستیم با مرعفی روش های برطرف سازی خطای افزونه جلالی اگر وردپرس خود را به نسخه جدید بروزرسانی کرده باشید متوجه خطایی شبیه به تصویر زیر شده اید که به شما میگوید فایل wysiwyg-rtl.css وجود ندارید ، ما در اینجا به شما آموزش خواهیم داد تا با روش هایی بتوانید این مشکل را برطرف سازید .

افزونه wp-jalali

زبان اصلی وردپرس و هسته آن انگلیسی می باشد ولی در حال حاضر به بیشتر زبان های زنده دنیال ترجمه شده و در حال توسعه برای هر یک از زبان های مذکور می باشد و ما در کشور عزیزمان ایران نیز به زبان فارسی وردپرس دسترسی و با آن کار میکنیم با توجه به هسته انگلیسی و تقویم میلادی آن ممکن است گاهی از موارد به مشکلاتی برخورده باشید که میتوانید با استفاده از افزونه های مختلف این مشکل را رفع کنید یکی از این افزونه های وردپرس پلاگین wp-jalali می باشد. افزونه های متفاوتی برای ویرایش توقیم وردپرس وجود دارند و برای افزودن تقویم جلالی از ساده ترین و بهترین گزینه ها تقویم جلالی می باشد ولی در نسخه جدید وردپرس به دلیل وجود تابع ای که افزونه جلالی با آن هماهنگی ندارد این مشکل پیش می آید.

خطایی که مشاهده میکنید در پلاگین جلالی – تقویم شمسی وردپرس هنگامی که شما افزونه wp-jalali را فعال داشته باشید به نمایش در میاید و به دلیل وجود تابعی است که به جهت افزودن فایل استایل خاص خودش به ویرایشگر وردپرس استفاده می شود تابع add_editor_style به صورت اتوماتیک در هنگام استفاده از زبان های راست به چپ ( RTL ) مانند فارسی به صورت خودکار عبارت -rtl را به فایل استایل خود اضافه میکند و از آن به عنوان استایل خاص خود در ویرایشگر استفاده میکند . نگران نباشید این خطا خللی در کار ایجاد نمیکند و صرف وجود و نمایش آن است که ما بر آن شدیم تا این مشکل را رفع کنیم . از طرفی اگر این خطا از بین برود باز هم به صورت اصلی وجود دارد ولی با روش های زیر و موجود دیگر خطای مد نظر نمایش داده نمیشود .

حل مشکل تقویم جلالی وردپرس

1- رفع مشکل با استفاده از جایگزین کردن فایل wysiwyg-rtl.css

برای اینکه شما بتوانید این مشکل را برطرف کنید یکی از این راه ها ایجاد فایل wysiwyg-rtl.css به صورت دستی می باشد تا دیگر با خطای عدم وجود این فایل مواجه نشوید. کافیت به مسیر زیر رفته

…/wp-content/plugin/wp-jalali/asset/css

در این پوشه شما فایل wysiwyg.css را انتخاب و از آن یک کپی تهیه کنید سپس کپی آن را به wysiwyg-rtl.css تغییر نام دهید در این مرحله کار تمام است و تابع بالایی ک عنوان شد این فایل را خواهد داشت پس دیگر خطا به شما نمایش داده نمی شود .

2- رفع خطای تقویم جلالی با ویرایش تابع افزونه

در این روش دقت زیادی داشته باشید و مراحل را دنبال کنید زیرا ما فایل اصلی تقویم جلالی را ویرایش خواهیم کرد ابتدا پس از نصب و فعال سازی افزونه وارد فایل wp-jalali.php در مسیر زیر شوید .

wp-content\plugins\wp-jalali\wp-jalali.php

فایل نامبرده را ویرایش کنید و کد های زیر را درون آن پیدا کنید.

//add_filter("get_the_date","mps_the_jdate",10,4);
//add_filter("get_the_time","mps_the_jtime",10,4);

و // ( دو اسلش ابتدایی ) آن را پاک کنید این اسلش ها به معنی کامنت یعنی توضیح ونادیده گرفتن گذاشته شده اند که شما با برداشتن آنها را فعال می کنید.

سپس در همین فایل کد زیر را پیدا کنید.

if ($d == "") $d = get_option('time_format');

پس از یافتن خط بالایی آن را به کد زیر تغییر دهید .

if ($d == "") $d = get_option('date_format');

کار تمام است خطای افزونه تقویم جلالی دیگر به شما نمایش داده نخواهد شد.

با تشکر از همراهی شما امیدواریم توانسته باشیم مشکل شما را رفع کنیم توجه داشته باشید که برای فارسی سازی تقویم میتوانید از کد زیر نیز استفاده کنید.

$d = ‘Y/f/j’;
$date = date($d);
apply_filters(‘the_date’, $date,$d);

 

ودر صورتی که از قالب وردپرس استفاده میکنید که از تابع زیر برای فراخوانی تقویم در آن استفاده شده است

$output = get_the_date();

برای اصلاح تاریخ و تبدیل آن به تاریخ شمسی از کد زیر استفاده کنید.

$output = apply_filters(‘the_date’, get_the_date());

با تشکراز همراهی شما – شاد باشید

 

منبع: آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس | قالب وردپرس گرافیکی

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!