جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

تصویر چگونه به وردپرس تگ hreflang را بیفزاییم؟

چگونه به وردپرس تگ hreflang را بیفزاییم؟

همانطور که همه می دانید تگ ها در سئو و بهینه سازی سایت ها اهمیت بسیاری دارد یکی از تگ هایی که باید در سایت استفاده نمود تگ hreflang است که با استفاده از آن می توان به موتور های جستجو بفهمانید که محتوای موجود در سایت برای کدام منطقه ی جغرافیایی و به چه زبانی است . در واقع چنین تگی در سایت موجب ارتباط صفحات وب سایت با زبان مورد جستجو می شود . چرا که تگ hreflang سیگنالی را به موتورهای جستجو ارسال می کند که کاربر در حال جستجو به زبان x است پس در این هنگام موتورها این موضوع را فهمیده و نتایج و صفحات مرتبط با زبان x  را به نمایش می گذارند .

تصویر چگونه به وردپرس تگ hreflang را بیفزاییم؟

زمانی که شما واژه ای را برای جستجو در موتورهای جستجو وارد می کنید ، موتورها برای چند صدم ثانیه به مکان و زبان شما دقت کرده و آن ها را بررسی می کنند و با توجه به آن نتایج متناسب را در اختیار شما قرار می دهد و بدین ترتیب رضایت کاربران را برای خود به دست می آورند .

نکاتی درباره تگ hreflang

این تگ به گوگل می فهماند که زبان سایت ما چیست و ب توجه به زبان سایت ، هر یک از سایت ها را الویت بندی کرده و سپس در نتایج کاربران هر یک از سایت ها با توجه به زبان ، نمایش داده می شوند .این تگ بخصوص برای افرادی که دارای سایت دو زبانه هستند بسیار مفید و ضروری است چرا که با این تگ به گوگل می گویند تا با توجه به عبارت مورد جستجو ، اطلاعات متناسب و مفید را استخراج کرده و در اختیار کاربر قرار دهد .

تگ hreflang  ترکیبی از کد زبان و کد منطقه ای است و به عنوان یک سیگنال شناخته شده است نه یک دستور العمل . از آنجا که بسیاری از افراد از وردپرس برای طراحی سایت خود استفاده می کنند و این سیستم مدیریت محتوا نیز در 60 زبان متفاوت در دسترس می باشد ، هر یک از کاربران به راحتی قادر به استفاده از زبان خود هستند و حتی سایت های چند زبانه نیز به راحتی می توانند نیاز کاربران خود را رفع کنند چرا که موتورهای جستجو می توانند به راحتی زبان هر صفحه را تشخیص دهند .

استفاده از این تگ برای بهینه سازی و سئو مفید است ولی این بدین معنی نیست که در هنگام استفاده از آن ترافیک سایت شما افزایش چشم گیری خواهد داشت بلکه هدف اصلی این تگ هدایت کاربران و افراد به سمت محتواهای درست و متناسب است . توجه داشته باشید همین تگ به ط.ر مستقیم بر رتبه و سئو سایت تاثیر مثبت می گذارد .

آموزش افزودن تگ hreflang

روش اول : افزودن تگ  hreflang با استفاده از افزونه چند زبانه

داشتن یک سایت چند زبانه می تواند کاربران بیشتری را برای خود داشته باشد . شما با استفاده از یک افزونه وردپرس  می توانید یک سایت چند زبانه را در اختیار داشته باشید و محتوا های خود را با چند زبان مختلف ایجاد و کنترل کنید . یکی از افزونه های مورد تایید ما ، افزونه ی wpml  می باشد .

شما زمانی که این افزونه را در سایت خود داشته باشید ، لازم است تنها محتوا های خود را ایجاد کنید و مابقی کار ها از جمله سئو را به افزونه بسپارید ، چرا که افزونه چند زبانه به طور خودکار مراقب همه چیز حتی تگ hreflang   می باشد و با برخورداری از تنظیمات و رابط کاربری ساده و قدرتمند و در حین حال حرفه ای ، به منظور مدیریت و کنترل محتوا های چند زبانه طراجی و ایجاد شده است .

تصویر چگونه به وردپرس تگ hreflang را بیفزاییم؟

حال لازم است شما پست و صفحات چند زبانه خود را در سایت ایجاد کنید و بعد آنها را برای مشاهده در مرورگر باز کنید . در اینجا برای بررسی تگ hreflang   بر روی متن خود کلیک راست کرده و سورس صفحه را باز کنید و با زدن کلید های (CTRL + F) تگ مد نظر را بیابید و ببینید که آیا به درستی کار می کند یا خیر .

روش دوم : افزودن تگ  hreflang بدون استفاده از افزونه چند زبانه

اگر شما مایل باشید از روش های به غیر از افزونه چند زبانه استفاده کنید و از طرفی کد نویسی نیز نکنید  ، می توانید افزونه ی HREFLANG Tags Lite را نصب و فعال سازی کنید .

تصویر چگونه به وردپرس تگ hreflang را بیفزاییم؟

پس از فعال سازی، یک آیتم با نام تگ hreflang در منوی مدیریت وردپرس شما اضافه خواهد شد بر روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه ی تنظیمات افزونه شوید . در این صفحه افزونه را فعال کرده و انواع محتوا ها و پست های مورد نظر خود را انتخاب کنید و تغییرات مد نظر خود را اعمال و در انتها تغییرات را ذخیره کنید  .

در این جا نیاز است تا شما تگ hreflang را به محتوای خود اضافه کنید . برای این کار یک پست باز کنید و یا یک پست و محتوا را ویرایش کنید در اینجا خواهید دید یک Metabox جدید با تگ hreflang برای شما ظاهر شده است . حال باید URL پست مد نظر خود را وارد کرده و زبان مورد نظر برای آن را نیز انتخاب کنید .

چگونه به وردپرس تگ hreflang را بیفزاییم؟

برای انتخاب دیگر پست ها نیز تنها کافی است بر روی دکمه + (به علاوه) کلیک کرده و URL دیگر تغییرات پست و زبان آن ها را اضافه کنید و در آخر بر روی دکمه ذخیره و بروزرسانی کلیک کنید .

4/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!