جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

تاثیر زمان انتشار مطلب بر سئو

تاثیر زمان انتشار مطلب یا پست بر سئو سایت

محتوا اصلی ترین موضوع در وب سایت می باشد که تمام قسمت های سایت حول محور آن می چرخند . شما زمانی که سایت خود را طراحی می کنید و استارت شروع یک سایت را می زنید به اولین چیزی که باید دقت کنید این است ، که هر چند وقت یکبار بهتر است محتوا ها را در سایت قرار دهیم ؟ یا بهترین زمان برای انتشار محتوا در سایت چیست ؟ آیا روزانه یک مطلب کافی است و یا باید تعداد آنها را بیشتر کرد ؟ چه محتوا هایی را در سایت انتشار دهیم ؟

همواره در اکثر مقاله هایمان به این موضوع که محتوا پادشاه است اشاره شده ، خب حالا همه از این امر آگاهیم سوالات بالا پیش می آید که حالا چطور انتشار بدهیم ما میدانیم که محتوا پادشاه است ، در این حین ما محتوای اختصاصی با کیفیت تولید کرده ایم چه زمان هایی باید محتوا را انتشار داد یا اصلا اینکه ما در ساعت مشخصی محتوایمان را انتشار دهیم تاثیری بر روی سئو دارد یا خیر ؟

این سوالات و دسته از این باب سوالات را باید پاسخ دهید چرا که دانستن آنها برای یک سایت تازه کار ضروری است هرچند که پاسخ به این سوالات برای سایت های مختلفی ، متفاوت است ولی اهمیت آنها برای تمام سایت ها یکسان می باشد . لازم به ذکر است ممکن است در هنگام به روز رسانی سایت و انتشار محتوا به عواملی برخورد کنید که برنامه ریزی های شما را بر هم زند . ما در این مقاله در مورد این عوامل با شما صحبت خواهیم کرد .

بهتر است هر چند وقت یک بار سایت را به روز کنیم ؟

اینکه هر چند وقت یکبار برای سئو وردپرس و در کل سئو سایت اهمیت دارد ، به روز رسانی را انجام دهیم سوال متداول همه کاربران است برای بررسی این گونه سوالات باید دو زاویه دید را در نظر گرفت :

 1. تولید محتوا تازه و جدید در سایت یا همان به روزرسانی های مداوم و کوچک
 2. به روزرسانی مطلب قبلی و تغییرات اساسی در موارد گذشته که تاثیرات بهتر و چشمگیری در سئو دارد .

گزینه اول در بهینه سازی سایت با اهمیت تر می باشد چرا که سئو به دنبال محتوا های جدید و تازه است . هر چند رفع خطاهای موجود در سایت و مثلا بازبینی مطالب به خاطر پنالتی های گوگل ممکن است ما را به سمت پست های قدیمی تر بکشاند؛ ولی مسئله اصلی ما در ارتباط با نوشته ها و پست های تازه می باشد . اینکه بدانیم هر چند وقت یکبار سایت خود را به روز کنیم و این مورد بستگی به چه عواملی دارد . مطالب قدیمی طبق گفته های قبلی از تاثیر بسزایی برای رشد در سئو بهره میگیرند چرا که در این حالت با بروزرسانی مطالب قدیمی یک پیغام مثبت به گوگل به جهت اینکه چیز جدیدی در این لینک قرار گرفته میدهیم و باعث میشویم که به این سمت کشیده شود و برای کاربران نیز جذاب تر خواهد بود اگر مطالب قدیمی با توجه به علم جدید بروز شوند به طور مثال آموزش های گذشته برای نسخه های جدید نرم افزار ها ارائه شود بسیار کاربردی تر خواهد بود.

تولید محتوا/ نوشته تازه

تولید محتوا های تازه و زمان انتشار آنها با یکدیگر متفاوت است . به طوری که ، نوشته هایی که در قالب خبر و یا تحلیل های روزانه در سایت منتشر می شوند به عواملی بستگی دارند :

 1. مخاطبان ثابت و همیشگی : مخاطبان دلیل اصلی ما برای داشتن یک سایت و رسیدن به هدف است از طرف دیگر جذب مخاطبان وابسته به تولید محتوا با کیفیت می باشد در واقع تولید محتوا تازه تنها راهی است که با استفاده از آن می توان مخاطب را برای بازدید از سایت ترغیب نمود. در اینجا اگر بتوانید اعتماد مخاطبان را به دست آوریم خواهیم دید که آنها نیز به ما وفادار هستند پس برای مخاطبان ثابت و همیشگی خود لازم است حداقل یک پست یا مطلب در هفته تهیه و تنظیم شود. چرا که همین به روزرسانی هفتگی ، هسته و عامل اصلی وفاداری و اعتماد متقابل شما و کاربران سایت شماست .
 2. سئو مطالب : سئو و بهینه سازی سایت با هدف افزایش مخاطب و دریافت رتبه بهتر از گوگل انجام می شود . برخی از سایت ها تعدادی محتوا به صورت ماهانه در سایت خود انتشار می دهند . نتایج به دست آمده نشان می دهد هر چه تعداد این محتواها در طول ماه بیشتر باشد سایت ها موقعیت بهتری را به دست می آورند . سوالی که در اینجا پیش می آید این است که چرا تعداد محتوا در یک بازه زمانی به نفع سایت می باشد ؟برای پاسخ به چنین سوالی باید بگوییم زمانی که شما به طور مثال 16 پست را در طول ماه بر روی سایت خود قرار می دهید این بدین معناست که در ماه حدود 16 لینک داخلی را ایجاد کرده اید و 16 بار ایندکس توسط موتورهای جستجو صورت می گیرد و … و به همین ترتیب تا انتها . هر چه تعداد بیشتر باشد شما در سئو نتیجه بهتری را به دست می آورید.
 3. اخبار و حواشی آن : یکی دیگر از عوامل به روز سازی سایت ، حجم خبرها در سایت می باشد که باید در اختیار مخاطب قرار گیرند . به طور مثال در یک سایت وردپرسی باید به محض انتشار نسخه جدید وردپرس در سایت ، اطلاع رسانی در این زمینه نیز به سرعت انجام شود . به همین خاطر نمی توان تعداد دقیق انتشار محتوا در طول یک ماه را تعیین نمود چرا که این تعداد به حوزه فعالیت شما و اخبار سایت بستگی دارد .
 4. رقابت سایت ها : نکته دیگر که نباید از آن را نادیده گرفت ، رقبای سایت می باشند . چرا که دفعات انتشار محتوا و میزان فعالیت شما به رقبا نیز بستگی دارد . شما باید تمام سعی خود را بکنید تا از رقبای خود عقب نمانید .
 5. بودجه و منابع : هر چه پست ها و محتوا های شما در سایت بیشتر باشد ، شما شانس بیشتری برای دیده شدن توسط موتورهای جستجو و کاربران خود دارید از طرف دیگر اگر قرار باشد مطالب سایت شما باکیفیت باشند و در عین حال مرتب منتشر شوند نیازمند بودجه کافی می باشد تا به بازاریابان محتوا پرداخت کنید. بنابراین قبل از این که تعداد پست ها را در ماه تخمین بزنید به جیب خود نگاه کنید!

انتشار محتوا و پست در سایت : دوره ای یا روزانه؟

برای پاسخ به این سوال جواب قطعی وجود ندارد . چرا که این مورد در سایت های مختلف ، متفاوت است و هر کس باید خود به این نتیجه برسد که سایت در یک بازه زمانی به چه تعداد محتوا نیاز دارد . ولی به طور کلی شما باید چه به صورت دوره ای و چه به صورت روزانه پست خاصی را منتشر کنید مهم این است که در کار خود تداوم و نظم را حفظ کنید. گوگل به دنبال این است که بداند دقیقا چه زمانی به سایت شما سر بزند .

از مزایای این حفظ تداوم و برنامه ریزی در به روزرسانی سایت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش تعداد مخاطبان و کاربران سایت و جذب کاربران جدید
 • افزایش حجم داده های سایت و رفته رفته تبدیل سایت به یک کتاب قطور
 • افزایش شانس به اشتراک گذاری یک مطلب در شبکه های اجتماعی توسط کاربر
 • متمرکز شدن سایت

لازم به ذکر است که بسته به نوع سیاست کاری کسب و کار شما این نکته قابل تغییر است یعنی اینکه اگر ما یک وب سایت داریم که مخاطبان و جامعه هدف آن بیشتر در زمان هایی مانند ساعتی خاص از شبانه روز آنلاین هستند به دلیل اینکه هدف ما ارائه محتوا برای آنهاست ، این نکته نیز تغییر خواهد کرد ضمن اینکه در لحظه وب سایت را بررسی نمیکنند . باید بدانید که اهمیت زمان انتشار مطلب برای موتور های جستجو گر می باشد . در کل باید به نوع دیدگاه کاربران و موضوع فعالیت خود توجه ویژه ای کنید زیرا ممکن است در سئو تمامی مواردی که برای یک سایت به کار برده اید عملا برای سایت دیگر کاربردی نداشته باشید منظور محتوا نیست در مجموع عملیات سئو است .

با تشکر از همراهی شما – شاد باشید.

 

منبع: آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین آرا
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
naweed
naweed
5 سال ها پیش

سلام دوست گرامی .
من می خواهم برای سایتم یک بازاریاب محتوا که کار سئو سایت رو خودش هم انجام بده استخدام کنم اما از دستمزد هاشون اطلاعی ندارم . ممنون میشم اطلاعاتی در این زمینه به من بدید .

2
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!