جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

اهمیت تاریخ انتشار مطلب وردپرس

اهمیت تاریخ انتشار مطلب وردپرس

با سلام امروز در زمینه عدم حذف تاریخ انتشار مطالب در وردپرس و دلایل آن با شما صحبت خواهیم کرد . بسیاری از دارندگان وب سایت و یا کسانی که در زمینه تولید محتوا در سایت فعالیت دارند ، زمانی که شروع به نوشتن پست های اولیه در سایت می کنند ، تاریخ انتشار مطالب را نادیده گرفته و تصور میکنند این مورد اصلا اهمیت و ضروریتی ندارد. شاید بسیاری از آنها بر این مورد اعتقاد دارند که کاربران نباید از زمان و چگونگی انتشار محتوا در سایت با خبر باشند ولی ما می گوییم این تصور کاملا اشتباه است و شما حتما باید از تاریخ انتشار مطالب در سایت خود استفاده کنید زیرا این مورد نه تنها برای کاربران بااهمیت است بلکه برای موتورهای جستجو نیز مهم می باشد . در این مقاله سعی خواهیم کرد تا به طور کامل این مسئله را بررسی کنیم .

تاریخ انتشار مطالب در وردپرس

بنظر شما ، ما چرا تأکید داریم تا زمان انتشار مطالب در سایت وردپرسی را حذف نکنید ؟ اولین سایت هایی که از سال 2009 ، مانند codex شروع به فعالیت در جهت محتوا و وبلاگ نویسی کردند از گذاشتن تاریخ انتشار خودداری می کردند تا کاربران متوجه تاریخ های بروزرسانی آنها نشوند. این تکنیک شاید در گذشته مفید بوده باشد ولی امروزه جایگاهی ندارد و نه تنها به نفع سایت شما نیست بلکه به ضرر شما نیز خواهد بود  چرا که کاربران مایلند بدانند که محتوا در چه تاریخی در سایت گذاشته می شود و همواره به دنبال محتوای به روز می باشند حتی باید بدانید کاربران از اینکه متوجه تاریخ انتشار و بروزرسانی پست ها و نوشته ها نشوند حس خوب و خوشایندی را نیز ندارند.

همچنین در موارد مؤثر در سئو این گزینه مهم می باشد و عدم وجود تاریخ انتشار مطالب در وردپرس بر روی سئو نیز تاثیر منفی دارد ، پس اگر سئو و بهینه سازی سایت برای شما مهم است باید به این نکته نیز توجه داشته باشید !

چرا هرگز نباید تاریخ انتشار مطالب را حذف کرد؟

ما باید سعی کنیم از اشتباهات دیگران درس گرفته و آنها را تکرار نکنیم خب در گذشته که سایت های بزرگی مانند codex چنین اشتباهی را تجربه کرده است شما می توانید آن را به عنوان یک تجربه پذیرفته و این اشتباه را برای بار دوم مرتکب نشوید . زمانی که شما تاریخ انتشار محتوا را در سایت خود قرار نمی دهید ، کاربران را دچار سردرگمی خواهید کرد چرا که آنها نمی توانند بفهمند آیا محتوا به روز می باشد یا خیر ؟ پس شما با قرار دادن تاریخ انتشار محتوا در سایت به آنها نیز کمک کرده اید.

روش جدید نمایش تاریخ انتشار برای کاربران و موتورهای جستجو

ممکن است شما روزانه چنیدی پست قدیمی خود را در سایت به روز کنید و یا محتوا های جدید را منتشر کنید ، اگر شما تاریخ به روز رسانی متون را به صورت دستی تغییر ندهید ، این تاریخ عوض نخواهد شد ولی خوشبختانه در وردپرس قابلیتی وجود دارد که آخرین تاریخ بروزرسانی را میتوان به کمک آن نشان داد. شما با قرار دادن قطعه کد زیر میتوانید این قابلیت را در سایت خود پیاده سازی کرده و نمایش دهید :

 Last updated on <time datetime="<?php the_modified_time('Y-m-d'); ?>"><?php the_modified_time('F jS, Y'); ?></time> 

شما با استفاده از این قطعه کد در واقع خواهید توانست بعد از هر بازبینی و به روز رسانی ، تاریخ اخرین به روز رسانی را به طور خورکار در محتوا خود داشته باشید ، همگی میدانیم که امروزه بی شک تاریخ بروزرسانی ها به مراتب مهم تر از تاریخ انتشار اولیه ی مطلب است. زیرا کاربران مطمئن میشوند که در بروزرسانی که انجام دادید حتما مواردی را تصحیح کرده اید و اطلاعات به روزی را در اختیار آنها گذاشته اید .

با تشکر از همراهی شما – شاد باشید.

 

منبع: آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!