جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

پنالتی گوکل

آموزش نجات از پنالتی گوگل

چگونه خود را از پنالتی های گوگل نجات دهیم

آیا تا حالا برای شما هم پیش آمده است که از خشم چیزی و یا کسی به شدت بترسید و سعی کنید که آن را نبینید حتی می دانید که که خشم برخی بسیار خطرناک تر از چیزی است که فکرش هم نمی توانید بکنید و ممکن است همین خشم عواقبی را به همراه داشته باشد که نتوان آن را جبران کرد یکی از این نوع خشم ها می توان به خشم گوگل اشاره کرد اصلا تا به حال به خشم گوگل فکر کرده اید؟ اصلا میدانید که گوگل هم خشمگین می شود؟ بنظر شما اگر خشم گوگل را ببینید چه عواقبی خواهد داشت و سوالات این چنینی….

Google's penaltyبه این فکر کنید که وقتی بر خلاف مقررات گوگل وب سایتی را بنا و طراحی می کنید بدون آنکه به استانداردها توجه کنید محتوایی را بدون توجه به قوانین نشر دهید. گوگل چگونه رفتاری از خود نشان می دهد و چه کنش و واکنشی دارد.
صد در صد و حتما گوگل در برابر چنین چیز و بی قانونی از خود رفتار خوبی نشان نمی دهد بلکه در واقع یک جواب دندان شکنی به این گونه وب سایت ها می دهد که اهالی وب و سئو آن را به نام پنالتی های گوگل می شناسند و به این نام مشهور می باشد.

چگونه باید با خشم گوگل روبه رو شد؟ آیا می توان از پنالتی گوگل فرار کرد؟ آیا اگر سایتی دچار پنالتی شود آیا فعالیت آن به صورت مجدد فایده ای دارد یا خیر؟
اصولا اکثر سایت ها ناخواسته و بدون آنکه آگاهی داشته باشند به چنین وضعیتی دچار می شوند ما در این آموزش یک پکیج کامل را در اختیار شما قرار می دهیم تا به سادگی با استفاده از این مقاله بتوانید سایت خود را از خشم و پنالتی های گوگل نجات دهید.

آشنایی با پنالتی گوگل

مانند تمام ساز و کار های گوگل پنالتی نیز با بررسی روش های صورت میگیرد ،بسیاری از ما الگوریتم را با پنالتی های گوگل اشتباه می گیریم در تعریف الگوریتم هایی مثل پاندا و پنگوئن وجود دارد که مجموعه ای از قوانین و حساب و کتاب هایی است که از پیش تعیین شده توسط گوگل هستند که به طور خودکار ما را به نتایج مطلوب هدایت می کنند، هر کدام از این الگوریتم ها ویژگی ها و وظایف مخصوصی دارند که طبق آنها عمل می کنند به طور مثال اگر سایتی اعتبار و سلامت صفحات اینترنتی خود را با استفاده از تکنیک های کلاه سیاه به دست آورده باشد و اقدام به افزایش لینک های خود کنند الگوریتم پنگوئن ارزیابی این گونه سایت ها را به عهده دارد در نهایت نیز گوگل به هر سایتی که استانداردهای مشخصی را رعایت کرده باشد و یا به آنها رسیده باشد جایزه و یا پاداش می دهد.
گوگل دارای یک ارتش بزرگ می باشد که با کمک آنها تمام سایت ها را آنالیز و بررسی می کند سپس به آنها رتبه می دهد در این میان برخی از این سایت ها پاداش دریافت می کنند و برخی نیز با پنالتی جریمه خواهند شد.

پنالتی های دستی و الگوریتم

Google's penaltyدر مبحث سئو و برای رفع پنالتی های گوگل اولین گام شناخت منشا پنالتی می باشد وقتی که به دلیل نادیده گرفتن به روز رسانی ها الگوریتم های مختلف در جایگاه اشتباهی که حتی شاید انتظارش هم نداشته باشیم قرار می گیرند باعث خواهد شد که حس کنیم پنالتی گوگل شامل حال ما نیز شده است چون نتیجه ای که به دست می آید کاملا شبیه و موجب کاهش بازدید و ترافیک سایت می شود. تفاوت این که سایت ما به صورت دستی مورد خشم و پنالتی گوگل قرار گرفته است و یا فقط تحت تاثیر الگوریتم های گوگل می باشد یک امر بسیار مهم تلقی می شود مهم ترین و بهترین روش تشخیص منشا این پنالتی ها یک چیز است و آن هم فقط تعامل مستقیم با گوگل برای رفع این مشکلات است تا بفهمید سایت به صورت دستی پنالتی شده و یا به خاطر الگوریتم ها است.

پنالتی های گوگل

خوشبختانه گوگل علارقم تمام فشار هایی که بر وبمتسران خود آورده است کاملا منطقی عمل می کند و میداند که ممکن است در گاهی از موارد از دسترس کاربر خود خارج باشد و این موارد و بازخوردهای ارسال شده از طرف وب سایت عمدی نبوده باشد برای همین در کنسول سرچ گوگل قسمتی وجود دارد که با کمک آن می توانید درخواست خود را مبنی بر بررسی مجدد وب سایت برای رفع پنالتی ارسال کنید. وب سایتی که پنالتی و خشم گوگل را به صورت دستی دریافت می کند از طرف گوگل در کنسول آن پیغامی را دریافت می کند مدیر سایت از طریق فرمی به نام reconsiteration request در کنسول گوگل وظیفه دارد منشا این مشکل را با گوگل در میان بگذارد تا مشکل سایت حل شده و از شر پنالتی خلاص شوند.


پنالتی سایت های هک شده

وردپرس همان سیستم مدیریت محتوای قدرتمند با تمام امکاناتی که برای سهولت کار در اختیار دارد ولی از نظر امنیت ضعیف می باشد به همین خاطر به راحتی هک می شود ولی لازم به ذکر است که با انجام تمهیداتی می توان امنیت سایت ها را بالا برد و آنها را حفظ کرد ولی سهولت دسترسی به این سیستم مدیریت باعث می شود تا هکرها با دسترسی آسان به محتوا و تصاویر آنها را کلاک کنند در چنین حالتی رفع خطا بسیار سخت و دشوار می شود و حتی باید هزینه ای را متحمل شد. یکی از مواردی که باعث هک شدن وب سایت می باشد وجود خطا در بخش قالب وب سایت می باشد پیشنهاد می شود حتما از قالب های حرفه ای وردپرس استفاده کنید.
زمانی که یک سایت با این مشکل مواجه می شود گوگل در همان صفحه پیغام سایت هک شده را به کاربر نشان می دهد ولی این اصلا برای سایت شما خوب نیست برای اینکه جلو چنین کاری را بگیریم و این پیغام در صفحات نشان داده نشوند باید: مشکل را با مدیر هاست مطرح کرد و از او بابت نقض امنیتی توضیح بخواهیم، بعد سایت خود را از همین لحظه شروع به ایمن سازی کنیم، از گوگل سایت برای شناخت هک بهره بگیریم.
با پر کردن فرم request a review از گوگل بخواهید تا سایت شما را به رسمیت بشناسد و خیالش از آن راحت باشد که این سایت هک نشده است.

google-request-review-request

پنالتی کلاکینگ

کلاکینگ فرآیند پیچیده و جالبی می باشد در این مورد صفحه ای از سایت که به گوگل عرضه می شود با آن چیزی که کاربر مشاهده می کند کاملا متفاوت می باشد در این واقع بنظر می رسد منشا کاملا مختلف باشد و تنها عناوین است که موجب این تشابه شده در حالی که در اصل فقط یک مطلب باید وجود داشته باشد.

رفع پنالتی کلاکینگ

مسیر زیر را بیابید  Google Search Console > Crawl > Fetch as Google و آن را طی کنید تا صفحه ای که تحت تاثیر این مورد از پنالتی گوگل قرار گرفته شده است مشخص شود چرا که صفحات و محتوا به گوگل و کاربر به صورت متفاوتی نشان داده می شود و همین مورد ها باید تشخیص داده شوند ریدایرکت ها باید کاملا معین شوند و برای این کار باید مقصد های نامشخصی که ممکن کاربر به آنجا هدایت شود را بشناسیم.
توجه داشته باشید کلاکینگ نه تنها محتوا و صفحات را در بر میگیرد بلکه تمام بخش های یک سایت را حتی تصاویر را نیز شامل می شود به طور مثال این تصاویر:
معمولا اشتباهی به جای تصویر دیگر به کاربر نشان داده می شود
با تصاویر دیگر سایت متفاوت هستند
کاربران را به جای رساندن به هدف اصلی ریدایرکت می کنند

رفع پنالتی تصاویر کلاک شده

فرم reconsideration request مربوط به نمایش تصاویریست که کاربران می بینند شما با تکمیل آن به گوگل هم همان تصاویری را نمایش می دهید که کاربران می بینند .

تعداد پنالتی ها کم نیست و بسیاری وجود دارد که سایت با از هر جهت تحت تاثیر قرار می دهد ولی مهم ترین این پنالتی ها لینک هایی است که از سایت های دیگر وارد سایت شما می شود.
مواظب سایت خود باشید و با رعایت استانداردها و قوانین آن را از خشم و پنالتی گوگل حفظ کنید.
با تشکر

منبع: آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس | قالب وردپرس دایراکتوری

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!