آموزش لینک دار کردن کلمات کلیدی در وردپرس

تبدیل کلمات کلیدی به لینک

با سلام و عرض ادب خدمت کاربران گرامی آپ تم ، در این مطلب از سری آموزش های وردپرس خواهیم پرداخت به نحوه ی لینک دار کردن کلمات کلیدی در نوشته های وردپرس.اما این لینک دار کردن به چه معناست و چه سودی برای وب سایت دارد؟ در جواب این سوال باید گفت که به این عمل در مبحث سئو و بهینه سازی لینک داخلی گفته می شود  و از دو جهت به سود وبسایت و همچنین کابران و بازدیدکنندگان می باشد،اول این که کاربران با برخورد به این نوع کلمات قادر هستند به مطالب و دسته بندی هایی که در داخل مطلب به آنها لینک داده شده دسترسی داشته باشند که به نظر ما همیشه این کار رو مد نظر داشته باشد و سعی کنید برای کاربرانتان از لینک داخلی استفاده کنید و از لینک دار کردن کلمات بی ارزش خود داری کنید و سعی نکنید که برای موتورهای جستجو کار کنید.با این کار شما کابران را وادار به ماندن در سایت به مدت طولانی می شود که برای بهبود رتبه سایت هم تاثیر گذار است.

اما دومین فایدهای که در لینکدار کردن کلمات وجود دارد شناساندن و با ارزش دانستن دسته ها ، نوشته ها و … که به انها لینک می دهید برای موتورهای جستجو می باشد تا این نوع کلمات در نتایج جستجو رتبه ی بهتری کسب کنند.

در بالا به تاثیر لینک دار کردن کلمات کلیدی اشاره کردیم حال نوبت به آموزش لینک دار کردن کلمات می باشد که برای این کار روش های زیادی وجود دارد برا مثال افزونه های وردپرس ، کد php , … اما با توجه به این که ما به شدت با نصب افزونه مخالفیم تصمیم گرفتیم این کار را با استفاده از قطعه کدی که در ادامه قرار خواهیم داد انجام دهیم این کار نسبت به نصب افزونه چندین فایده ی خوب دارد اول این که سرعت سایت رو پایین نخواهد آورد ، با هیچ افزونه ای تداخل نخواهد داشت و …

اما نحوه ی کار با این کد لینک دار کردن کلمات کلیدی در نوشته ها: برای این کار ابتدا وارد فایل های پوسته وردپرس خود شوید و فایل functions.php رو به حالت ویرایش در آورید و قطعه کد زیر را در جای مناسب قرار دهید.


function replace_text_mw($text){
$replace = array(
// 'vazheh kohne' => 'vazheh tazeh' همانند این خط کلمه بدون لینک در سمت چپ و کلمه مورد نظر در سمت راست قرار گیرد نمونه زیر را میتوانید بی نهایت تکرار کنید
'وردپرس' => '<a href="https://uptheme.ir/">آپ تم</a>',
'پوسته وردپرس' => '<a href="https://uptheme.ir/">پوسته ها</a>'
);
$text = str_replace(array_keys($replace), $replace, $text);
return $text;
}
add_filter('the_content', 'replace_text_mw');
add_filter('the_excerpt', 'replace_text_mw');

خب بعد از اضافه کردن کد فوق به فایل مذکور می توانید فایل را ذخیره سازی و نتیجه کار رو ببینید و از آن لذت ببرید.اما نکته قابل توجه این که ما در مثال بالا دو لینک و دو کلمه کلیدی انتخاب کردیم که مربوط به وب سایت ماست شما باید به جای این کلمات و لینک ها موراد مورد نظر خود را قرار دهید و سپس فایل رو ذخیره سازی کنید  با این کار تمامی کلماتی که در نوشته های شما هستند به صورت اتوماتیک در چند لحضه ایجاد خواهد شد.

قابل توجه : در نظر داشته باشد که حتما فایل functions.php قالب وردپرس شما باید با نرم افزار ++ Notepad روی UTF-88 قرار گیرد.

به پایان این آموزش و هک وردپرس رسیدیم امید واریم مورد استفاده شما واقع قرار گرفته باشد.

 

 

منبع: آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس | قالب وردپرس تفریحی

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (امتیاز اول را شما ثبت کنید.) | به راستی!! در صفحه اینستاگرام آپ تم عضو شوید، ( آموزش وردپرس ، تخفیفات و بروز رسانی ها )
Loading...
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *