جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

ایمیل های تراکنشی

بررسی علت های استفاده از ایمیل های تراکنشی ووکامرس

با سلام خدمت شما عزيزان. با یک مقاله آموزشی وردپرس دیگر با افتخار در خدمت شما هستیم و پیشنهاد ما به شما و همه کسانی که دارای فروشگاه اینترنتی هستند مطالعه این آموزش تا انتها می باشد وقتی یک مشتری در فروشگاه شما اقدام به خرید می کند به طور معمول تعدادی ایمیل به مشتری می فرستد که این ایمیل ها می تواند شامل تایید سفارش، اطلاعات حساب جدید و بروزرسانی وضعیت سفارش و…. است. به این گونه از ایمیل ها که در نتیجه فعالیت مشتری ارسال می شود ایمیل های تراکنشی ووکامرس می نامند. در این مقاله دلایل استفاده از این ایمیل ها را برای شما خواهیم گفت.

ایمیل های تراکنشی در ووکامرس

وردپرس به طور پیش فرض دارای سیستم ایمیل است که ووکامرس و تعداد دیگری از افزونه های تجارت اینترنتی و آنلاين این ایمیل ها را برای مشتریان خود ارسال می کنند ولی باید گفت که این ایمیل ها خیلی دقیق و قابل اطمینان و اعتماد نیستند و احتمال اینکه ایمیل ها ارسال نشوند و یا حتی گم شوند و یا وارد اسپم شوند وجود دارد که این حالت برای ایمیل هایی که مانند کامنت اطلاعیه ها هستند مشکل بزرگی نیست ولی باید بدانیم که ارسال نشدن ایمیل ها برای یک وب سایت تجارت الکترونیکی مشکل بزرگی محسوب می شود و نمی توان به راحتی از آن گذشت و آن را بی اهمیت تلقی کرد.
خود شما زمانی که از یک فروشگاه اینترنتی خرید می کنید تا زمانی که ایمیل تاییدیه برای شما ارسال نشود و تا زمانی که به دست شما نرسد آرام نخواهید شد و از درستی خرید خود مطمئن نیستید پس مشتریان شما نیز چنین انتظاری را از سایت و فروشگاه شما دارند که ایمیل تایید برای سفارش فورا برای آنها ارسال شود و یا در مورد سفارشی که داده اند تماس تلفنی گرفته شود.از این مورد بدتر زمانی پیش می آید که یک مشتری نیاز دارد قبل از خرید، ایمیل خود را برای پسوورد، تنظیم مجدد یا همان reset کند، و اگر ایمیل تایید آن را دریافت نکند حتما از ادامه کار و عملیات خرید پشیمان شوند و خرید خود را کامل نکنند. در اینجا به شما نوید می دهیم که ایمیل های تراکنشی در ووکامرس این مشکل را با مسیولیت تحویل ایمیل ها به مشتری در وردپرس حل خواهد کرد.
سرویس ایمیل های تراکنشی در ووکامرس دقیقا با سرورهاي ایمیل چند گانه در دنیا با یک روند منظم و خاصی را برای تحویل ایمیل ها به مشتریان کار می کنند آنها با تهیه کنندگان سرویس اینترنتی مهم و ایمیل ارتباط دارند تا از ارسال و تحویل تمام ایمیل ها به صورت فوری به مشتری توسط سرور ها اطمینان حاصل کنند.
همچنین آنها بر روی ایمیل های تراکنشی در ووکامرس و اسپم های بلاک شده بررسی و کنترل دارند تا ایمیل ها با اسپم ها ترکیب نشوند وقتی هاستينگ روی یک سرویس به اشتراک گذاشته می شود امکان تخریب و ارسال ایمیل اسپم برای سایت بسیار وجود دارد و همین تهیه کنندگان ایمیل در صورتی که ایمیلی از طرف سایت مخربی برای سایت شما ارسال شود، آن را بلاک کرده و یا آن ایمیل را اسپم می کند.

بنابر این نتیجه میگیریم …

ایمیل های تراکنشی در ووکامرس مانند یک ضربه گیر یا بافر بین سایت شما و تهیه کنندگان ایمیل عمل می کند همچنین به شما کمک می کند تا ایمیل های گم شده را به تفکیک ارسالی و تحویلی ردیابی و شناسایی کنید و محتوای ایمیل را بررسی چک کنید همچنین ردیابی و شناسایی را برای ایمیل خود فعال کنید که نشان دهد ایمیلی که ارسال شده است به دست مشتری رسیده و او آن را باز کرده است یا خیر. همچنین نشان می دهد چه لینک هایی در ایمیل مشتری کلیک شده است. این امکان برای سایت فروشگاهی اینترنتی شما لازم و ضروری است پس از آن غافل نشوید.
با تشکر از همراهی شما عزيزان.

 

منبع: آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس | قالب وردپرس فروشگاهی | قالب وردپرس

اولین نفری باش که به این مقاله امتیاز میدی 🙂
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!