جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

معنی administrator چیست نقش administrator چیه مدیر نقش کاربری administrator

Administrator چیست؟

معنی administrator چیست ؟ این واژه در وردپرس یک نقش کاربری است. وقتی که یک کاربر وردپرس را نصب می کند، وبسایت وردپرس به صورت پیش فرض یک کاربر جدید با یک نام و رمز عبور ایجاد می کند.که در واقع اولین کاربر است و با نقش کاربری Administrator یا مدیر شناخته می شود. آنها می توانند تمام عملیاتی که وبسایت وردپرس امکان استفاده از آن را فراهم می کند انجام دهند. در ادامه مقاله بهتر متوجه می شوید نقش administrator چیه ؟

administrator چیست ؟

یک کاربر با نقش کاربری Administrator یا مدیر می تواند کاربران دیگر در همان نقش را عزل کند. وقتی نقش Administrator به یک کاربر داده می شود باید دانست که امکان پاک کردن محتوا برای این کاربر فراهم است. نقش Administrator چیه ؟ تنها کاربری است که می تواند یک وبسایت وردپرس را ارتقا دهد.آنها می توانند قالب وردپرس را تغییر دهند و توسط ویرایشگر موجود در وردپرس آن را کاملاً تغییر دهند.همچنین امکان حذف کردن و یا تغییر دادن هر گونه افزونه نیز برای این کاربران فراهم است.

در اکثر موارد تنها یک Administrator وجود دارد.اما در صورت اینکه بخواهیم چند وبسایت نصب کنیم چند مورد از قابلیت های نقش Admin می تواند به یک نقش Super Admin انتقال داده شود.حالا تنها کاربری با نقش Super Admin می تواند قالب ها را تغییر دهد ،کاربران جدیدی اضافه کند،افزونه ها را مدیریت کند و آنها را نصب و یا حذف کند و مجموعه ی وبسایت ها را مدیریت کند در حالی که Admin ها تنها قادرهستند وبسایت خود را به صورت محدود مدیریت کنند. امیدواریم با معنی administrator چیست بهتر آشنا شده باشید.

3.7/5 - (10 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!