جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

نقش کاربری author چیست ؟ نویسنده

Author چیست؟

اینکه author چیست ؟ و به چه کسی گفته میشود سوالی است که شاید ذهن خیلی از شماها را مشغول کرده باشه و یا برای شما سوال بوده که در وردپرس نقش کاربری author چه نوع سطح دسترسی دارد و چه کارهایی میتواند انجام دهد و از انجام چه کارهایی عاجز است.

در وردپرس اصطلاح Author یا نویسنده به نقش یک کاربر از پیش تعریف شده اطلاق می شود.یک کاربر با نقش Author می تواند مقالات خود را منتشر کند ، فایل بارگذاری کند،به نوشتن بپردازد،مقالات خود را اصلاح کند یا آنها را پاک کند. آنها می توانند پروفایل خود را ویرایش کنند و یا رمز ورود خود را تغییر دهند.

در ادامه اینکه نقش author چیست ؟ و به چه کسی گفته میشود را بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد.

از آنجایی که یک کاربر در نقش Author این توانایی را دارد که پست های خود را پاک کند یا آنها را ویرایش کند، وبسایت هایی که با چند Author همکاری دارند معمولاً نقش Contributor (مشارکت کننده) را به آنها اضافه می کنند یا اینکه از یک افزونه استفاده می کنند تا نقش کاربر را به صورت شخصی سازی شده درآورند.این کار در واقع ریسک سوء استفاده کاربران یا Author هایی که بعد از قطع همکاری بخواهند مقالات وبسایت را پاک کنند کاهش خواهد داد.

خیلی از وبسایت ها برای Author های خود این امکان را فراهم می کنند تا آنها بتوانند بیوگرافی خود را در صفحه ای مربوط به خود با نام Author Page بنویسند.این کار معمولاً از طریق قسمت تعبیه شده در بایگانی صفحات که یک لیست از تمام پست هایی که توسط آنها نوشته شده صورت می پذیرد.

برخی از وبسایت ها حتی یک لیست از تمام Author ها به همراه عکس آنها دارند که در قسمت Sidebar یا در قسمت About Page قرار می دهند.
اطلاعات شخصی نیز می تواند با استفاده از پیکربندی های مشخص در صفحات قرار گیرد که می تواند شامل اسم، تاریخ تولد،محل زندگی، پروفایل های شبکه های اجتماعی آنها یا … باشد.

لازم به ذکر است اصطلاح author به فارسی یعنی “نویسنده”

موفق باشید 🙂

در همین رابطه بخوانید:

افزونه ی وردپرس باکس درباره ی نویسنده
آموزش دسترسی به پیشخوان وردپرس فقط توسط مدیر
افزونه وردپرس محدود کردن نویسنده برای دسته بندی خاص
افزونه چت نویسندگان یک سایت وردپرسی

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!