Atom چیست؟

Atom یک فرمت برای انتشار محتوا در XML است که خوراک خوان ها (Feed Readers)و جمع آوری کنندگان اخبار(News Aggrigators) از آن استفاده می کنند و با عنوان Atom Syndycation Format شناخته می شود.وردپرس به صورت اتوماتیک می تواند خوراک Atom برای محتوا ایجاد کند و می تواند در قسمت Header قالب قرار گیرد و به صورت اتوماتیک توسط خوراک خوان ها و جمع آوری کنندگان اخبار یافته شود .این خوراک خوان ها به صورت مرتب به سایت شما مراجعه می کنند و به کاربران خود این امکان را می دهند تا با محتوای جدید سایت شما همراه باشند.RSS نیز دقیقاً همین عمل را انجام می دهد،اما Atom به جهت رفع برخی مشکلات در RSS بوجود آمد. این خوراک خوان ها در وبسایت های بزرگ و برخی وبسایت های کوچک وجود دارند.در بیشتر مواقع آنها این امکان را برای کاربران خود فراهم می کنند که بین فرمت RSS یا Atom یکی را انتخاب کنند.
خوراک خوان ها معمولاً برنامه های جداگانه ای هستند و روی کامپیوترها اجرا می شوند اما مرورگر ها بیشتر به سمت افزونه های خوراک خوان خود رفته اند و مزیت آنها نیز در این است که این خوراک خوان ها نیازی به نصب ندارند و خوراک ها برای هر کامپیوتری که به اینترنت دستری داشته باشد فراهم است.حتی در برخی مواقع این خوراک ها می توانند تعداد زیادی خوراک در یک موضوع خاص را از وبسایت های مختلف با هم جمع کنند و نشان دهند.
این اصطلاح معمولاً به Atom Publishing Protocol ارجاع داده می شود که یک استاندارد مرتبط وب است و معمولاً AtomPub نامیده می شود.این پروتکل این امکان را به شما می دهد که پست ها یا فایل های چند رسانه ای خود را از راه دور منتشر،اصلاح و یا حذف کنید.
AtomPub در وردپرس ۳.۵ به صورت پیش فرض فعال نیست اما از افزونه Atom Publishing Protocol می توان استفاده کرد.

Advertisements

 

در همین ارتباط بیشتر بخوانید:

ساخت rss سفارشی در وردپرس

نمایش مطالب دلخواه در فید اصلی وردپرس

نحوه غیرفعال کردن RSS در وردپرس


منبع : آپ تم ، قالب وردپرس ، افزونه وردپرس ، قالب فروشگاهی وردپرس

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 رای - میانگین: 4٫50 از 5) | به راستی!! در صفحه اینستاگرام آپ تم عضو شوید، ( آموزش وردپرس ، تخفیفات و بروز رسانی ها )
Loading...
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *