chmod چیست ؟

یک فرمان در لینوکس / یونیکس است و برای تغییر مجوز های فایل ها و دایرکتوری ها استفاده می شود . این اصطلاح در واقع مخفف تغییر حالت است . تحت برخی از محیط های میزبان وب ، کاربران ممکن است ازدستور chmod برای تغییر برخی از پرونده‌ها یا مجوزهای دایرکتوری استفاده کنند تا برای وردپرس قابل خواندن باشد .اگر کاربران به این دستور دسترسی ندارند همچنان می توانند از یک FTP Program استفاده کنند. امیدوارم دیگر از کاربرانی نباشید که به دنبال سوالی مثل chmod چیست بگردید!

Advertisements

chmod چیست به زبان ساده تر

به زبان ساده تر می توان گفت ، زمانی فرا می رسد که شما می‌خواهید از طریق پیشخوان وردپرس یک افزونه به وردپرس اضافه کنید ، یک افزونه را به روز رسانی کنید ، عکس اضافه کنید یا چیزی شبیه به اینها … در برخی از این موارد و بر اساس تنظیمات میزبان وب شما ، ممکن است شما قادر به انجام این کارها نباشید . چرا که تنظیمات دسترسی به فایلها یا پوشه های شما اجازه اجرای این دستور را نمی دهند . اگر این مورد برای شما هم پیش آمده ، نیاز به استفاده از chmod دارید..

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (4 رای - میانگین: 4٫00 از 5) | به راستی!! در صفحه اینستاگرام آپ تم عضو شوید، ( آموزش وردپرس ، تخفیفات و بروز رسانی ها )
Loading...
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *