جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

تصویر آیا به پست های خود تاریخ اضافه کنیم یا نه؟

آیا به پست های خود تاریخ اضافه کنیم یا نه؟

اگر بخواهید در وب سایت خود در زمینه ی پست ها یک تصمیم بزرگ و مفید بگیرید ، باید بگوییم نمایش آخرین تاریخ بروزرسانی مطالب و پست ها می تواند یک امر مهم باشد چرا که شما باید به طور دائم در حال بروزرسانی و آپدیت کردن مطالب و پست های خود باشید و از طرف دیگر کاربران نیز با خیالی آسوده محتوا های آپدیت شده را می خوانند و از تاریخ تغییر و ویرایش مطالب آگاه می شوند .

بسیاری از وبمستران و مدیران سایت فکر می کنند که اگر تاریخ پست ها را نمایش ندهند ، بهتر باشد چرا که باید هر روز مطالب جدید را بنویسند و مطالب قبلی را آپدیت و ویرایش کنند . ولی این تفکر اشتباه است و جای نگرانی نیست و برای بهبود سئو و بهینه سازی سایت باید این امر را برای پست های سایت انجام داد .

تصویر آیا به پست های خود تاریخ اضافه کنیم یا نه؟
آیا به پست های خود تاریخ اضافه کنیم یا نه؟

آیا به پست های خود تاریخ اضافه کنیم یا نه؟

تا چند سال گذشته من به عنوان یک محتوا نویس و وبمستر معتقد بودم که نمایش تاریخ برای پست ها در سایت اشتباه است چرا که مطالب موجود در سایت را به دو دسته منسوخ شده و مناسب تقسیم می کند و هر پست تا یک مدت کوتاهی مورد استفاده و بازبینی قرار میگیرد و کاربر با دیدن تاریخ پست و قدیمی بودن آن از خواندن و استفاده صرف نظر کرده حتی با این که یک پست با کیفیت باشد .

وجود تاریخ در پست برای کارشناسان سئو و بازاریابی اینترنتی مهم تلقی می شود و هر یک از آنها پیشنهاد می کنند که این کار را بر روی پست های خود انجام دهید چرا که حتما رضاین کاربران را به همراه خواهد داشت . زمانی که کاربر تاریخ مطلب را می بیند به استناد یک منبع مطمئن ، که چنین پستی اخیرا ویرایش و آپدیت شده است می تواند نتیجه ی بهتر و تصمیم عاقلانه تری را بگیرید .

حذف نکردن تاریخ پست ها

همانطور که می دانید بروزرسانی محتوا های قدیمی می تواند تاثیر زیادی بر روی سئو و بهینه سازی سایت شما داشته باشد . هر یک از ما باید این کار را بعد از گذشت مدتی انجام دهیم پس چه بهتر که انجام این کار با نمایش تاریخ بروزرسانی در سایت انجام دهیم تا کاربران متوجه باشند این پست با علم و دانش روز مطابقت کامل دارد .

از طرف دیگر نمایش تاریخ پست ها یک راه مناسب برای یادگیری کاربران می باشد چرا که رفته رفته تعداد پست های موجود در سایت شما افزایش می یابد و شما شاید دیگر به راحتی قادر به بروزرسانی آنها نباشید و کاربران نیز با مطالعه آنها به عنوان یک محتوای جدید دچار سردرگمی خواهند شد ولی در صورت وجود تاریخ حتی اگر به ندرت محتوا های سایت را بروز کنید ، کاربران با مشاهده تاریخ متوجه می شوند که محتوا قدیمی و یا جدید می باشد و به سایت شما نیز اعتماد می کنند .

تصویر آیا به پست های خود تاریخ اضافه کنیم یا نه؟

راه نمایش تاریخ بروزرسانی پست ها به جای تاریخ انتشار

وردپرس تنها تاریخ انتشار محتوا را نشان می دهد و به طور پیش فرض نمی تواند تاریخ بروزرسانی را به نمایش بگذارد . برای نمایش تاریخ بروزرسانی پست ها به جای تاریخ انتشار می توانید از کد و یا افزونه استفاده کنید .

نمایش تاریخ بروزرسانی در کنار تاریخ انتشار

با این روش شما علاوه بر  نمایش تاریخ انتشار می توانید آخرین تاریخ بروزرسانی را نیز نمایش دهید . این روش یکی از بهترین روش هاست چرا که هم قدمت پست های خود را و هم آخرین بروزرسانی آنها را در اختیار کاربران خود قرار می دهید .

شما می توانید از افزونه ی رایگان Code Snippets برای این کار استفاده کنید . بعد از نصب و فعالسازی به بخش مدیریت وردپرس به قسمت Snippets » Add New بروید و کد زیر را در آن وارد کنید .

function show_last_modified_date( $content ) {
$original_time = get_the_time('U');
$modified_time = get_the_modified_time('U');
if ($modified_time >= $original_time + 86400) {
$updated_time = get_the_modified_time('h:i a');
$updated_day = get_the_modified_time('F jS, Y');
$modified_content .= '<p class="last-modified">This post was most recently updated on '. $updated_day . '</p>';
}
$modified_content .= $content;
return $modified_content;
}
add_filter( 'the_content', 'show_last_modified_date' );

گزینه ی Only run on site front-end را انتخاب کنید. سپس بر روی کلید Save Changes and Activate (ذخیره تنظیمات) کلیک کنید.

این کد اخرین تاریخ بروزرسانی را نسبت به تاریخ انتشار بررسی می کند و اگر تاریخ بروزرسانی جدید تر باشد ، پیغامی را مبنی بر  ، پست بروزرسانی شده است ، را نمایش می دهد .

نمایش تاریخ بروزرسانی به صورت یکجا

برای انجام این روش به افزونه ی Post Updated Date نیاز دارید . در این افزونه به هیچ کدی نیاز ندارید و تنها با فعال سازی آن ، می توانید کارکرد را مشاهده کنید .

تنها مشکل این افزونه این است که در هر شرایطی آخرین تایخ بروزرسانی را نمایش می دهد .

نمایش تاریخ بروزرسانی با استفاده از Shortcode

در ابتدا افزونه ی Last Modified Timestamp را نصب و فعال کنید سپس قطعه کد کوتاه [last-modified] را به پستی که می خواهید تاریخ آخرین بروزرسانی را نمایش دهد ، اضافه کنید

 

3/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!