جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

معرفی توابع وردپرس

معرفی لیست کامل توابع مهم در وردپرس قسمت دوم

با عرض ادب و سلامی گرم خدمت کاربران گرامی آپ تم با ادامه ی آموزش و معرفی توابع مهم در وردپرس خدمت شما هستیم تا در این مطلب به 3 تابع پر کاربرد وردپرس بپردازیم همان طور که می دانید واگر مطالب سایت ما را دنبال کرده باشید در مطلب اول معرفی توابع به 3 مورد پرداختیم و قصد داریم در قسمت دوم این آموزش به 3 مورد دیگر بپردازیم و در مطالب آتی شما را با سایر توابع آشنا کنیم.

خب کاربران گرامی اگر شما به قسمت های بعدی و قبلی این آموش سر نزده اید و اگر دوست دارید به آنها دسترسی داشته باشید ما لینک این مطالب را در انتها قرار دادیم که می توانید از طریق این لینکها به سایر قسمت ها راجعه و مطالعه کنید. ما هم پیشنهاد می کنید سعی کنید از قسمت اول این معرفی توابع را دنبال کنید تا بهتر موجه عرایض بنده شوید.بریم سراغ معرفی و برسی سایر توابع مهم وردپرس …

4. تابع Wp_upload_bits

خب در نوبت چهارم میپردازیم به تابع Wp_upload_bits در وردپرس اما وظیفه ای این تابع چیست؟شمابا استفاده از این تابع امکان آپلود کردن مستقیم تحت سیستم وردپرس را خواهید داشت که از نظر ما بسیار مهم تلقی می شود.کابران گرامی با استفاده از این تابع کاربردی وردپرس فایل های آپلودی به پوشه uploads انتقال پیدا نخواهد کرد زیرا تمای فایل های آپلودی شما به بخش رسانه ها WordPress media section انتقال پیدا خواهد کرد.کار با این تابع راحت وآسان می باشد شما می توانید برای انجام سایر کارها از کد زیر استفاده کنید.


wp_insert_attachment()

توجه داشته باشد که پارامتر اول نام فایل و در پارامتر دوم هم باید مقدار null را تنظیم کنیدو در نهایت در پارامتر سوم هم محتوای واقعی فایل می باشد این مواردی که گفیم در کد زیر ببینید.


$upload = wp_upload_bits( $file[‘name’], null, file_get_contents( $file[‘t
mp_name’] ) );

5. تابع Get_post_field

کاربران گرامی قبل از گسترش کد نویسی و ارائه کد های مهم و کاربردی برنامه نویسان با استفاده از یک حلقه شمارش تعداد کامنت و نظرات کاربران در یک مطلب خاص را انجام می دادند و حتی برخی از آنان برای این امکان از کوئری هایی کمک می گرفتند که می توان گفت کارسخت و پیجیده ای بود اما با گسترش علم برنامه نویسی دیگر این گزینه ها استفاده نمی شود بلکه از الگوی دستوری زیر برای این کار در وردپرس کمک گرفته می شود.


get_post_field()

اما وظیفه ی این تابع دستوری در وردپرس چیست؟ در جواب این سوال باید عرض کنم کار اصلی این تابع این است که مقدار یک فیلد منفرد برای یک پست منفرد در دیتابیس باز یابی می کند.که یک مثال برای این کار در نظر گرفتیم می تواند در زیر مشاهده کنید.


This post has <?php echo get_post_field( ‘comment_count’, 4124 ) ?> comments.

6. تابع Wpautop

در معرفی تابع ششم می پردازی به تابع دستوری Wpautop دروردپرس این مورد را ی توان گفت از توابع جدید می باشد که مورد توجه برخی از کد نویسان قرار گرفته و هم اینکه هنوز برای برخی از کاربران و طراحات هنوز هم نا آشنا می باشد دلیل این کار هم هم استفاده کم از این ویژگی می باشد.کار این تابع با تابع PHP native nl2br تقریبا شبیه به هم می باشد با تفاوت این که این تابع به جای خطوط جدید محتوای سایت و شما را در دل پاراگراف ها قرار می دهد .

برای مثال فرض کنید شما یک کادر متنی دارید و قصد دارید مطما شوید که وقتی کاربری پاراگراف ها را با انفصال2 خط ایجاد کند آن پاراگراف ها در قسمت انتها و جلویی نیز باقی خواهد ماند یا خیر برای این کار میتواین از تابع زیر استفاده کنید.


<h2>What Our Users Say</h2>

<?php echo wpautop( $user_comment ) ?>

به پایان این قسمت از آموزش و معرفی مهمترین توابع در وردپرس رسیدیم امید واریم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.شما می توانید از طریق لینک های زیر به سایر قسمت های این مبحث دسترسی داشته باشید.

در این رابطه بخوانید:

معرفی لیست کامل توابع مهم در وردپرس قسمت اول

معرفی لیست کامل توابع مهم در وردپرس قسمت سوم

معرفی لیست کامل توابع مهم در وردپرس قسمت چهارم

 

منبع: uptheme  مرجع: آموزش وردپرس | قالب وردپرس رایگان | قالب وردپرس فروشگاهی | قالب وردپرس شرکتی

اولین نفری باش که به این مقاله امتیاز میدی 🙂
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!