معرفی لیست کامل توابع مهم در وردپرس قسمت چهارم

وابع در وردپرس 2

با سلام،در سری آموزش های وردپرس و در این مطلب قصد داریم به قسمت چهارم از معرفی توابع مهم در وردپرس بپردازیم ، همان طور که میدانید و اگر مطالب سایت ا را دنبال کرده باشید ما ۹ تابع مهم وردپرس را در سه قسمت ارائه و آنها را برسی کردیم و امروز در این پست به قسمت آخر یعنی ۳ تابع دیگر خواهیم پرداخت تا مبحث ما به پایان برسد.در صورتی که دیگر قسمت های این آموزش وردپرس را ندیده اید می توایند از طریق لینک های انتهایی مطلب به انها دسترسی داشته باشید.

Advertisements

کابران گرامی در نظر داشته باشید برای درک بهتری این مطالب باید کمی با توابع و کد نویسی php آشنایی داشته باشید و همچنین از دستورات توابع اندکی آشنا باشید تا بهتر متوجه شوید همچنین پیشنهاد می کنیم این مطالب را از قسمت اول شروع کنید و به نوبت سایر بخش و قسمت ها را مطالعه کنید ….

و اما بریم سراغ معرفی توابع وردپرس

۱۰. تابع DOING_AJAX

در دهمین مورد که مربوط به تابع DOING_AJAX می شود باید عرض کنم که به تنهایی یه تابع به شمار نمی رود و یک ثابت می باشد که در زمره تابع قرار گرفته است.خب شما کاربران گرامی می توانید حالت آجاکس و عادی که فراخوانی می شود را تشخیص دهید.این تابع به شکل زیر می باشد.


if (defined(‘DOING_AJAX’) && DOING_AJAX) {
echo ‘done’;
die()
}
else {
}

۱۱. تابع Wp_redirect

یازدهمین تابع که به ان خواهیم پرداخت تابع Wp_redirect می باشد که الگوی ان به شکل زیر است:


wp_redirect()

خب عزیزان دقت داشته باشید که باید به جای دستور بوی php در این رابطه یعنی تابع زیر:


header()

قرار بگیرد

این دستور بومی بسیار شناخته شده است به طوری که خیلی مورد استفاده قرار میگیرد به یقین شما هم با این تابع روبرو شده اید.اما وظیفه ای که این مورد دارد این است که شما امکان این را خواهید داشت تا یک آدرس جهت مستقیم شدن انتخاب و همچنین یک کد وضعیت برای آن مشخص کنید.لازم به ذکر است که این امر برای مدیریت لینک های مستقیم داعمی هم مفید می باشد اما جهت درک بهتر می توایند به مثال و کد زیر توجه کنید:


wp_redirect( ‘http://website.com/new-url/’, ۳۰۱ );

۱۲. تابع Paginate_links

اما آخرین تابع دستوری یعنی مورد دوازدهم Paginate_links خواهیم پرداخت،اگر توجه کرده باشید به صورت پیشفرض وردپرس بخش بعدی و قبلی صفحات را در انتهای مطالب قرار و نمایش می دهد وظیفه و کار این تابع Paginate_links مثل این تابع می باشد.به کد زیر توجه کنید که از سایت codex گرفته شده است نشان می دهد که چگونه می توانید ان را به یک حلقه پیشفرض اضافه کنید.

و اما باید عرض کنم به پایان این آموزش وردپرس و معرفی توابع مهم در وردپرس رسیدیم امید واریم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

توجـــــــــــه: کاربران گرامی در صورت استفاده از این توابع و قبل از انجام هر کاری ابتدا از وردپرس و وبسایت خود یک پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز هر نوع مشکل پیچیده بتوانید سایت را به حالت اولیه خود برگردانید.

در این رابطه بخوانید:

معرفی لیست کامل توابع مهم در وردپرس قسمت اول

معرفی لیست کامل توابع مهم در وردپرس قسمت دوم

معرفی لیست کامل توابع مهم در وردپرس قسمت سوم

 

 

منبع: uptheme  مرجع: آموزش وردپرس | قالب وردپرس فروشگاهی | قالب وردپرس خبری | قالب وردپرس چند منظوره

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (امتیاز اول را شما ثبت کنید.) | به راستی!! در صفحه اینستاگرام آپ تم عضو شوید، ( آموزش وردپرس ، تخفیفات و بروز رسانی ها )
Loading...
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *