جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

لیست توابع وردپرس

معرفی لیست کامل توابع مهم در وردپرس قسمت اول

با سلام وعرض ادب ، در سری آموزش های وردپرس در این مطلب قصد داریم تا مهمترین توابع وردپرس را معرفی کنیم با ما همراه باشید تا به برسی کد ها و توابع وردپرس بپردازیم و شما را با این موارد آشنا کنیم.البته در وردپرس توابع زیادی وجود دارد که ما در این پست به برخی از مهمترین آنها اشاره کنیم.

امروزه در ضمینه طراحی و کد نویسی کد های زیادی ارائه شده که این کد نویسی ها از یک نظر معایب و از نظر دیگر مزایایی دارند که مزایای آن سبک بودن کار و راحت قرار دادن آن در سایت می باشد و همچنین اگر به معایت آن بپردازیم می توان به سخت بودن کد نویسی اشاره کرد که امکان اشتباه در کار وجود دارد.

کابران گرامی همان طور که می دانید امروزه مدیریت محتوای وردپرس از بهترین ها و قدرتمند ترین های این زمینه کاری می باشد که از توابع کاربردی زیادی برخوردار است و روز به روز به آنها اضافه می شود که ما در ادامه به برخی از رایج ترین و مهمترین های آن می پردازیم که با استفاده از آنها می توان ارتباطات ، بازیابی پست ها ، اعمال تغییرات را ایجاد کرد.

معرفی توابع وردپرس

1. تابع Antispambot

اولین تابعی که معرفی می کنیم تابع Antispambot می باشد این مورد در وردپرس بسیار مظلوم شناخته می شود زیرا شناخته شده نیست و کتر کسی با آن سرکار داشته است.


antispambot()

با استفاده از این دستور و تابع می توان کاراکتر ها مورد نظر خود را با موجودیت تحت html از دست سودجویان مخفی کرد که حالت کلی این کد به صورت زیر است.


$email = 'mymail@uptheme.ir';
echo 'You can contact me at ' . antispambot( $email ) . ' any time'.

2. تابع Human_time_diff

اگر کمی با توابع وردپرس آشنایی داشته باشید باید عرض کنم این تابع در وردپرس وظیفه ی محاسبه کردن و همچنین نمایش اختلاف بین دو واحد زمانی را برعهده دارد.این تابع در سال 2005 و بعد از نسخه ی 1.5 به جمع سایر توابع اضافه شده است.خب به یقین شما هم می بینید در وردپرس بخشی برای نمایش دادن زمان منتشر پست ها وجود دارد که نشان می دهد فلان مطلب در فلان زمان منتشر شده است این کار با استفاده از این تابع انجام می شود.


echo ‘This post was published ‘ . human_time_diff( get_the_time( ‘U’ ),
current_time( ‘timestamp’ ) ) . ‘ ago’;

3. تابع Get-post_metaI

نوبت به معرفی تابع سوم می باشد یعنی Get-post_metaI کار این دستور زیاد شناخته شده نیست که چه اهدافی را دنبال و چه وظیفه ای دارد. زیرا این تابع از توابع جدید وردپرس به شمار می رود،با حذف پارامتر های دوم و همچنین سوم می توانید تمام اطلاعات metadata را استخراج کرد.این تابع به شکل زیر می باشد:


$all_meta = get_post_meta( 14 );

نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که در این تابع دستوری حتی اگر شما فقط یک کلید منفرد استخراج نمایید تمام postmeta نیز استخراج خواهد شد.حتما توجه داشته باشید.

خب کاربران گرامی به پایان قسمت اول این آموزش وردپرس ، معرفی توابع وردپرس رسیدیم امید واریم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

در این رابطه بخوانید:

معرفی لیست کامل توابع مهم در وردپرس قسمت دوم

معرفی لیست کامل توابع مهم در وردپرس قسمت سوم

معرفی لیست کامل توابع مهم در وردپرس قسمت چهارم

 

منبع: آپ تم  مرجع: آموزش وردپرس | قالب وردپرس مجله خبری | قالب وردپرس چندمنظوره | قالب وردپرس پزشکی

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!