جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

توابع مهم در وردپرس 3

معرفی لیست کامل توابع مهم در وردپرس قسمت سوم

با سلاو عرض ادب خدمت کاربران گرامی آپ تم در سری آموزش های وردپرس و کد نویسی امروز و در این مطلب قصد داریم بپردازیم به ادامه قسمت دوم معرفی توابع مهم در وردپرس اگر مطالب سایت ما را دنبال کرده باشید ما در دو مطلب یعنی قسمت اول و دوم به مورد از توابع دستوری پرداختیم و برسی کردیم و ادامه آنها یعنی 3 مورد دیگر این توبع را در این مطلی و 3 ورد نهایی را انشاالله در مطلب بعدی که قسمت چهارم خواهد بود برسی خواهی کرد تا شما را با این توابع مهم و کاربردی آشنا کنیم.با ما همرا ه باشید تا بریم سراغ اصل مطلب ….

کابران گرامی چنانچه هنوز سار قسمت ها این آموزش وردپرس را مطالعه نکردید پیشنهاد می کنیم از بخش اول شروع کنید تا بهتر با کدها آشنا شوید برای این کار کافیست به انتهای مطلب و از طریق لینک های تعبیه شده اقدام کنید.

7. تابع Wp_is_mobile

در مورد بعدی می پردازیم به برسی تابع دستوری Wp_is_mobile در وردپرس،دوستان گرامی کار این تابع بسیار حرفه ای است به طوری که شما با استفاده از این مورد قادر هستید شمناسایی کنید که کاربران در حال حاظر با جه دستگاهی محتویات سایت شما را مشاهده می کنند برای مثال خواهید فهمید آقای x با موبایل و یا با کامپیوتر محتوای سایت شما را مطالعه و مشاهده می کند.همچنین با این تابع در سایت وردپرسی می تونید نحوه ی چیدمان ها میزان نمایش محتویات سایت با توجه به پلتفرم مورد استفاده کاربر تشخیص دهید.بتا اگر کاربرانی با موبایل وارد سایت شما شدند مجبود نباشند با داده و اطلاعات سنگین روبرو شوند این کار منجرب رضایت کاربران هم خواهد شد.

8. تابع The Author Link

اما در مورد هشتم این آموزش می پردازیم به تابع The Author Link که خروجی این تابع یک اتصال یا همان پیوند به وبسایت نویسنده نوشته می باشد.با این کار هر کابری که به عنوان نویشنده در سایت شما استخدام شده اند قادر خواهند بود آدرس وبسایت خود را در بخش شناسنامه خود درج نمایند.لازم به ذکر است این تابع دستوری می بایست در حلقه ی وردپرس استفاده و قرار گیرد.

تابع دستوری The Author Link به شکل زیر است که دارای پارامتر هم نمی باشد.


<?php the_author_link(); ?>

9. تابع The Author Meta

و اما در نوبت بعدی می رسیم به تابع شماره 9 یعنی The Author Meta اما وظیفه ی این تابع چیست ؟ باید عرض کنم این تابعمشخصات کابران مورد نظر شما را در سایت نمایش می دهد یعنی اگر شما این تابع دستوری را در حلقه ی وردپرس خود استفاده نمایید دیگر به وارد کردن آیدی نیاز نخواهید داشت.اما این تابع چه اطلاعاتی را نمایش میدهد ؟ اطلاعات و مشخطات فعلی در وبسایت را نمایش می دهد.لازم به ذکر است اگر از این تابع در خارج از حلقه استفاده کنید ایدی کابران می تواند وارد شود.حال شما می توانید این تابع را در زیر ببینید.


<?php the_author_meta( $field, $userID); ?>

به پایان این قسمت از آموزش و معرفی توابع مهم در وردپرس رسیدیم امید واریم مورد استفاده شما واقع قرار گرفته باشد.

در این رابطه بخوانید:

معرفی لیست کامل توابع مهم در وردپرس قسمت اول

معرفی لیست کامل توابع مهم در وردپرس قسمت دوم

معرفی لیست کامل توابع مهم در وردپرس قسمت چهارم

 

 

منبع: آپتم  مرجع: آموزش وردپرس | هک وردپرس | قالب وردپرس پزشکی | قالب وردپرس مجله خبری | قالب وردپرس

اولین نفری باش که به این مقاله امتیاز میدی 🙂
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
عضو شوید و همه محصولات را رایگان دانلود کنید!!!